Zaloguj się, aby obserwować  
dawid456

Kupno ziemi/ Darowizna

Polecane posty

dawid456    0

Witam, 
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda teraz kupno ziemi powyżej 1h bez wykształcenia rolniczego.
A jak ma się to też z darowizną od rodziny, czy nie ma to znaczenia czy kupno czy darowizna i proces jest ten sam?
Jestem z zawodu mechanikiem, prowadzę działalność gospodarczą.
Co bym musiał dokładnie zrobić żeby mieć ziemię?
Z góry przepraszam jeżeli to nie ten dział, najbardziej ten wydawał się odpowiedni. 
Pozdrawiam

PiotrB84    0

Gdy powierzchnia zakupionych działek na terenach wiejskich przekroczy 1 ha, trzeba będzie prowadzić działalność rolniczą i nie będzie można jej zbyć przez 5 lat.

Jeżeli działka rolna ma powierzchnię powyżej 1 ha, kupno nie będzie możliwe przez osobę prywatną, nie będącą rolnikiem. Znalezione w internecie

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez MICH4Ł
      Witam. Jestem po kursie rolniczym który uprawnia mnie do prowadzenia produkcji rolniczej R3, na co dzień pracuje zawodowo. Czy mogę starać się o dofinansowanie do prowadzenia małego gospodarstwa i młody rolnik?
    • Przez Marekk91
      Witam, mam jedną firmę która nie zapłaciła za kilka faktur już kilka miesięcy, prawie 15 tys. Poszło przedsądowe wezwanie do zapłaty, bez odzewu. Co muszę krok po kroku zrobić, żeby podać tą firmę do sądu? Oczywiście żeby zapłacili również wszystkie koszty. Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia
    • Przez Rs15
      Witam,
      Ojciec prowadzi gospodarstwo rolne i ze względów logistycznych zakupił ciężarówkę do transportu warzyw wokół komina w ramach wykorzystania ciężarówki na potrzeby własne. 
      Jakie warunki trzeba spełnić, żeby jeździć taką ciężarówka bez nieprzyjemności ze strony policji lub ITD?
      Co z tachografem?
      Czy ktoś tak użytkuje ciężarówkę u siebie? 
      I czy ja jako syn, nie będąc ubezpieczonym w krusie mogę w ramach gospodarstwa wykonywać niezarobkowe przewozy ojcu?
      - Prawo jazdy kat. C mam,
      - Nie mam kwalfikacji wstępnej.
      - Kartę kierowcy mam.

Ciężko znaleźć jakieś sensowne i sprawdzone informacje w internecie.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj