Skocz do zawartości
pimper21

prawo jazdy

Polecane posty

pimper21    50

Mam małe pytanie od którego roku życia można robić prawo jazdy na ciągnik ??

Ojciec jest świeżo po wylewie i traktorem jeździć nie może ;)

Słyszałem że jest coś takiego że od 16 lat można uzyskać jakieś pozwolenie na jazdę traktorem aby jeździć po polu po obejściu i z pola na pole , a tak jak to trzeba najmować kogoś do pomocy ale ja w takim tempie to zbankrutuje :D a tak jak by mieć pozwolenie to można się lansować na traktorze :D . Jeśli ktoś coś wie na ten temat to niech pisze ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

JarekUR    9

Z tego co ja wiem aby przystąpić do egzaminu musisz mieć zgodę rodziców to juz raczej formalność no i w moich okolicach taka przyjemność kosztuje ok 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy za głupoty klepiecie. Przecież prawko kategorji "T" można zdawać od 18 lat. Prędzej to jest tylko od 16 ale to na "B1" czyli samochód do wagi 550kg, lub motor do 125cm3, czyli "A1". Wiem, bo sam zdaję na "B1" i nie mówcie, że nie mam racji, bo mój kuzyn ma ośrodek szkolenia kierowców. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    24

panowie wcześniej mają racje, @FarmerPawlos mylisz się, ja też w wieku 16 lat zrobiłem kategorie T i jeżdziłem bez problemu, to było kilka lat temu ale nic się nie zmieniło wieć od 16 można robić T!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to było kilka lat temu, i się zmieniło. Ja też bym nie robił "B1", ale w przyszłym roku wchodzą nowe przepisy i będą zaostrzone wymogi żeby zdać testy, a jak zrobię teraz "B1" to za 2 lata robię tylko jazdę i nie piszę testów. A te prawa to się zmieniają z roku na rok. Dobrym przykładem może być, że samochodami którymi się zdaje egzaminy to praktycznie co roku są inne, bo państwo robi przetargi dla koncernów samochodowych i ten który wygra to jego samochodami będzie się zdawać egzaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

i po co dyskutujecie w nowym temacie dziwne ze jeszcze nie został zamkniety... mało to juz jest napisane o kategori "T" poszukajcie tematu i poczytajcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a jak jest z testami pisemnymi??? mam 14lat i jak za dwa lata zrobiłbym zrobił kat. T, a za cztery lata chciałbym robić na samochów to muszę jeszcze raz pisać testy czy już tylko praktyka??? o ile przepisy jeszcze się nie zmienią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pat26    0

Wymagany dla danej kategorii wiek wynosi[8]:

 

16 lat - dla kategorii A1, B1 lub T

18 lat - dla kategorii A lub B (od 1 czerwca 2002 r., poprzednio było 17 lat, a w latach 70. nawet 16 lat)

18 lat - dla kategorii B+E, C, C+E, C1 lub C1+E,

21 lat - dla kategorii D, D+E, D1 lub

Wikipedia nie kłamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez Narko
   Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
   http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
  • Przez Luke16
   Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
×