Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marcinb8

licznik w 16

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Licznik

marcinb8    0

Witam. chciałbym cofnąć licznik w moim ursusie 1614, tylko nie wiem jak to zrobić ponieważ licznik jest elektroniczny z 4 wtyczkami o oznaczeniu "30" "31" i na dole "M" "Sz" bardzo proszę o pomoc:) może ktoś już coś takiego robił??

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A po co chcesz to robić?

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    188

Musisz rozebrać licznik [ściągnąć szybkę]i przestawić te kółeczka z liczbami.Licznik jest w środku mechaniczny.Daj to komuś kto to robił w starszych samochodach, polonezach,fiatach było to samo tylko że na linkę.

marcinb8    0

dzięki stary za pomoc. myślałem, że może da się jakoś pod te wtyczki podpiąć prąd i wtedy by się ruszył ale jak tak to ok.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co to ma do podobania tyle ma i tyle powinno być takie moje zdanie. No chyba że szykujesz na handel ?? :D

Jeżeli szykuje na handel to i tak nikogo nie oszuka, bo nie da się zrobić tego tak, żeby nie było śladów. Obudowa licznika jest zaprasowana i żeby go rozebrać to trzeba to zaprasowanie ogiąć a to pozostawia łatwe do zauważenia ślady. Na dodatek przy takim cofaniu licznika łatwo uszkodzić mechanizm zliczający, który po prostu przestanie działać.

marcinb8    0

aha to dzięki za to info:) a może mi ktoś powiedzieć co oznaczają "30" "31" i na dole "M" "Sz" te symbole bo nie wiem jak go podpiąć bo mam kable zerwane??

Nikita_Bennet    100

dlatego jak rolnik kupuje używany ciągnik to warto wstawić nowy licznik gdzie jest stan zerowy i robić ciągnikiem - po 5-10 latach odnowić ciągnik (nie mylić z remontem) i sprzedać :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"30" to +12V, "31" to GND, M i Sz podłącz odpowiednio do tak samo oznaczonych zacisków w prądniczce tachometrycznej.

marcinb8    0

dzięki. chyba mam popsutą prądniczkę albo licznik bo mth idą a nie pokazuje mi obrotów a jak nie mam podpiętego uziemienia w prądniczce to licznik szaleje;/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez radek5314
      po wlaczeniu swiatel drogowych w c360 pali mi bezpiecznik 2 od gory, zalozylem nowy i znowu to samopozostale swieca bez problemu i z tymi nie mialem do tej pory problemu, dzis mnie noc juz zlapala i nie mialem kiedy zajrzec, od czego zaczyna przy szukaniu usterki jakies zwarcie gdzies zapewne, przerabial juz to ktos kiedys?
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez zubr91
      witam mam problem mianowicie tydzien temu padłmi przełącznik wymieniłem go na nowy i było wszystko ok aż do dzisiaj przy uruchamianiu przełącznik nie łapał tylko włączał sie i wyłączał tak szybko i po drugie rozładowało mi akumulatory nie wiem czy nie podłączyłem źlei ich nie wyczerpało z mojej winy gdy podładowałem to przy rozruszniku podczas startowania robi takie trrrr i raz po raz załapie czy to moze byc wina rozrusznika jak długo startuje to przełącznik 12/24 robi sie gorący pomoże ktos?
    • Przez krystianr
      Witam wszystkich.
      Mam taki problem, otóż kupiłem nowy alternator z regulatorem i teraz jak go podłączyć?
      W załączniku daje zdjęcia nowego i starego alternator.
      Ja to tak widzę w tym nowym : czerwony B+ czarny B- zielony D+
      brązowy to masa

Z góry dziękuję za pomoc

• Przez dareq1994
      witma. mam problem z tylnim gniazdem elektrycznym. na 1 rządku tych "złączek" mam hamulce, i lewy kiedunek. ale po włączeniu swiateł załaczają mi sie rowniez światła. czy w instalacji jest jakieś rozgałęzienie na lewą i prawą strone oraz te gniazdo? jesli tak to gdzie? lub miacie inne sposoby na zrobie nie tego gniazda.

Prosze bardzo o pomoc. pozdrawiam