Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, sytuacja wygląda tak że dziadek kupił c360 (rocznik 1983) w 87r od wujka który był kierownikiem w skr, niestety dziadek już nie żyje, wujek również, ciągnik nigdy nie był u nas rejestrowany, a w skr to nie mam pojęcia, nikt z rodziny nic nie wie, nie posiadamy żadnych dokumentów ani dowodu zakupu, bo w rodzinie nie był chyba aż tak potrzebny, co mogę zrobić żeby się dowiedzieć co z kwitami, mogę gdzieś uzyskać informację kiedy i gdzie była ostatnia rejestracja? a nawet jakbym się dowiedział to co wtedy mogę robić, jest jakaś szansa żeby go zarejestrować?, czy zostaje kupowanie papierów?

Opublikowano

Cienko to widzę, równie dobrze możesz powiedzieć że go znalazłeś jak błąkał się sam po lesie. Jeżeli go dziadek kupił legalnie, to jakieś papiery musiały kiedyś być, a jak nie ma nic, to tak jak wyżej napisałem.

Opublikowano
Przed chwilą, deSilva napisał:

Cienko to widzę, równie dobrze możesz powiedzieć że go znalazłeś jak błąkał się sam po lesie. Jeżeli go dziadek kupił legalnie, to jakieś papiery musiały kiedyś być, a jak nie ma nic, to tak jak wyżej napisałem.

a jak wygląda sprawa z kupowaniem kwitów? tak jak z tego ogłoszenia: http://ogloszenia-rolnicze.com/Dokumenty-Ursus-C330-C360-C385-Zetor-3011-5211-Mtz-Jumz-Wladymirec-Massey-ferguson-przyczepa-47-d55-d50-d60-d83-i-inne.html#.YV2MDNpByUk bo na kontroli numery na tabliczce i w dowodzie nie będą się zgadzały z realnymi na moście

Opublikowano (edytowane)

Sprawa z kupowaniem kwitów tak jak na tym ogłoszeniu, to jest sprawa dla Policji i Prokuratury.

Legalnie jedynie to można kupić ciągnik choćby miał tylko tylny most, ale z papierami, i to przełożyć do swojego i przerejestrować na siebie, wszystko inne śmierdzi z daleka.

Edytowane przez deSilva
Opublikowano
1 godzinę temu, MafiaPstrągowa napisał:

jest jakaś szansa żeby go zarejestrować?, czy zostaje kupowanie papierów?

Zarejestrować jako zabytkowy na żółtych blachach

 

1 godzinę temu, MafiaPstrągowa napisał:

a jak wygląda sprawa z kupowaniem kwitów? tak jak z tego ogłoszenia: http://ogloszenia-rolnicze.com/Dokumenty-Ursus-C330-C360-C385-Zetor-3011-5211-Mtz-Jumz-Wladymirec-Massey-ferguson-przyczepa-47-d55-d50-d60-d83-i-inne.html#.YV2MDNpByUk bo na kontroli numery na tabliczce i w dowodzie nie będą się zgadzały z realnymi na moście

To może być zwykły oszust,wpłacisz kasę i po ptokach

Opublikowano
2 minuty temu, witejus napisał:

Zarejestrować jako zabytkowy na żółtych blachach

 

Ten ciągnik najprawdopodobniej jest już zarejestrowany, tylko nie ma tablicy ani dokumentów, jak może zarejestrować coś na co nie ma dowodu kupna, równie dobrze może być kradziony.

Opublikowano (edytowane)

Pojazd musi być wpisany do rejestru zabytków, a 60 chyba jeszcze nie jest zabytkiem.

"W takim przypadku należy jednak udowodnić, że pojazd jest unikalny z uwagi na swoją konstrukcję czy rozwiązania techniczne lub był wykorzystywany przez znane osobistości. Ostatecznie decyzję o uznaniu samochodu za pojazd zabytkowy podejmie konserwator zabytków na wniosek uprawnionego rzeczoznawcy."

Unikalny może i jest, nic tak nie wyje   :P

 

Edytowane przez deSilva
Opublikowano (edytowane)

Do jakiego rejestru zabytków? :o Pojazd nie może być produkowany od 15 lat, a musi mieć przynajmniej 25. Tak przynajmniej było, jak rejestrowałem swoje stare auto (w 2016 roku), ale podejrzewam, że nic się nie zmieniło.

Edytowane przez AroniowyLiść
  • Like 1
Opublikowano

No i? kiedy ostatnia 60tka zjechała z taśmy? te najmłodsze mają więcej jak 25 lat, ale to nie o to tu chodzi.

Opublikowano

W SKRach ciągniki były zarejestrowane ale różne tam cuda robiono, gdzie numery w dowodzie rejestracyjnym a na moście i na tabliczce znamionowej  często się niezgadzały.

Jeśli ciągnik nie był zarejestrowany na dziadka, to należy odnaleźć ostatniego właściciela na jakiego był zarejestrowany i z nim spisać nową umowę. Jeżeli ostatni właściciel nie żyje lub nie istnieje to sprawa się komplikuje. Wówczas należy odszukać ich spadkobierców.

@MafiaPstrągowa Ciągnik ma chociaż tablicę rejestracyjną? 

Znając numery podwozia i do tego numery rejestracyjne można odszukać w Wydziale Komunikacji dane ostatniego właściciela oraz informację, czy wogóle pojazd jest zarejestrowany. Skoro SKR sprzedał traktor, to powinien zgłosić jego zbycie w Wydziale Komunikacji. W przypadku, gdy ciągnik nie był zarejestrowany, to i tak powinny być w SKRze jakieś dokumenty (chyba że SKR już nie istnieje).

3 minuty temu, AroniowyLiść napisał:

Do jakiego rejestru zabytków? :o Pojazd nie może być produkowany od 15 lat, a musi mieć przynajmniej 25. Tak przynajmniej było, jak rejestrowałem swoje stare auto (w 2016 roku), ale podejrzewam, że nic się nie zmieniło.

Jeśli dobrze pamiętam, to według obowiązujących przepisów, pojazd zabytkowy musi mieć conajmiej 30 lat, dany model musi być nieprodukowany od conajmniej 15 lat, pojazd musi być wpisany do rejestru zabytków. Do rejestracji i badania technicznego dla pojazdów zabytkowych potrzebna jest opinia uprawnionego rzeczoznawcy.

Do rejestracji pojazdu zabytkowego samo oświadczenie nie wystarczy, potrzebny jest dokument własności pojazdu (umowa kupna-sprzedaży, faktura zakup np. ze złomowiska). 

Odradzam kupna papierów na ciągnik, bo przy rejestracji może okazać się, że na drugim końcu kraju jest już zarejestrowany traktor o takich samych numerach.

 

 

Opublikowano

Jest jescze opcja, że ten ciągnik nigdy nie był wyprodukowany przez fabrykę. Może był w SKR złożony z części nowych i uzywanych z magazynu...

Ma jakies numery na tabliczce, skrzyni, tylnym moście? Numery powtarzają się? Numer silnika jest taki jak na tabliczce?

Opublikowano

Numer silnika nie musi się zgadzać z tym co na tabliczce, mógł być już z pięć razy wymieniany, ale jeżeli ma tabliczkę, powinien się zgadzać numer podwozia.

Opublikowano
MafiaPstrągowa napisał:

witam, sytuacja wygląda tak że dziadek kupił c360 (rocznik 1983) w 87r od wujka który był kierownikiem w skr, niestety dziadek już nie żyje, wujek również, ciągnik nigdy nie był u nas rejestrowany, a w skr to nie mam pojęcia, nikt z rodziny nic nie wie, nie posiadamy żadnych dokumentów ani dowodu zakupu, bo w rodzinie nie był chyba aż tak potrzebny, co mogę zrobić żeby się dowiedzieć co z kwitami, mogę gdzieś uzyskać informację kiedy i gdzie była ostatnia rejestracja? a nawet jakbym się dowiedział to co wtedy mogę robić, jest jakaś szansa żeby go zarejestrować?, czy zostaje kupowanie papierów?

udaj się do skr gdzie był kupowany A jak nie ma już skr to trzeba dopytać do jakiego archiwum trafiły dokumenty z tego skr. Ale może się okazać że wojo sprzedał dziadkowi traktor bez papierów i traktor widnieje w spisie na skr. Może warto zrobić to na żółtych tablicach jako zabytek

Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, bergman31 napisał:

Do rejestracji pojazdu zabytkowego samo oświadczenie nie wystarczy, potrzebny jest dokument własności pojazdu (umowa kupna-sprzedaży, faktura zakup np. ze złomowiska). 

Na yutubie facet wstawia filmy z remontu starych motocykli i oferuje że zarejestruje każdy stary motor jako zabytkowy bez żadnych dokumentów.Skoro da się zarejestrować motor bez dokumentów to i traktor się da.

Edytowane przez witejus
  • Like 1
Opublikowano

@witejusDokument własności jest obowiązkowy. Może to być jakakolwiek umowa kupna-sprzedaży w której będą zawarte dane sprzedającego, kupującego i pojazdu. Przy rejestracji pojazdu zabytkowego nie jest wymagany dowód rejestracyjny, ciągłość umów kupna-sprzedaży, czy też faktura zakupu np. z sprzed 50 lat. Po prostu musi być jakiś papier potwierdzający własność pojazdu.

Ciekawe jak ten facet zarejestruje każdy stary motocykl bez dokumentów, gdy w Wydziale Komunikacji okaże się, że w CEPiKu ten motocykl ma innego właściciela (np. nieżyjącego od 15 lat)???

 

Opublikowano
3 minuty temu, bergman31 napisał:

Dokument własności jest obowiązkowy. Może to być jakakolwiek umowa kupna-sprzedaży w której będą zawarte dane sprzedającego, kupującego i pojazdu. Przy rejestracji pojazdu zabytkowego nie jest wymagany dowód rejestracyjny, ciągłość umów kupna-sprzedaży, czy też faktura zakupu np. z sprzed 50 lat. Po prostu musi być jakiś papier potwierdzający własność pojazdu.

To jeśli tak twierdzisz to może spisać umowę z sąsiadem ,z dziadkiem nieboszczykiem czy śp wujkiem

Opublikowano
3 godziny temu, deSilva napisał:

Pojazd musi być wpisany do rejestru zabytków, a 60 chyba jeszcze nie jest zabytkiem.

"W takim przypadku należy jednak udowodnić, że pojazd jest unikalny z uwagi na swoją konstrukcję czy rozwiązania techniczne lub był wykorzystywany przez znane osobistości. Ostatecznie decyzję o uznaniu samochodu za pojazd zabytkowy podejmie konserwator zabytków na wniosek uprawnionego rzeczoznawcy."

Unikalny może i jest, nic tak nie wyje   :P

 

Pojazd zabytkowy musi mieć co najmniej 30 lat. 

Pojazd unikalny co najmniej 25 lat. 

2 minuty temu, witejus napisał:

To jeśli tak twierdzisz to może spisać umowę z sąsiadem ,z dziadkiem nieboszczykiem czy śp wujkiem

Z nieżyjący dziadkiem czy też śp. wujkiem umowy lepiej nie spisywać, bo jak się poda datę nabycia traktora w 1987 roku, to zapłaci się karę 930zł za brak ubezpieczenia OC powyżej 14 dni.

Opublikowano
8 minut temu, bergman31 napisał:

Z nieżyjący dziadkiem czy też śp. wujkiem umowy lepiej nie spisywać

 

14 minut temu, bergman31 napisał:

Może to być jakakolwiek umowa kupna-sprzedaży w której będą zawarte dane sprzedającego, kupującego i pojazdu.

to jak w końcu ?można czy nie można?jakakolwiek

Opublikowano
bergman31 napisał:

@witejusDokument własności jest obowiązkowy. Może to być jakakolwiek umowa kupna-sprzedaży w której będą zawarte dane sprzedającego, kupującego i pojazdu. Przy rejestracji pojazdu zabytkowego nie jest wymagany dowód rejestracyjny, ciągłość umów kupna-sprzedaży, czy też faktura zakupu np. z sprzed 50 lat. Po prostu musi być jakiś papier potwierdzający własność pojazdu.

Ciekawe jak ten facet zarejestruje każdy stary motocykl bez dokumentów, gdy w Wydziale Komunikacji okaże się, że w CEPiKu ten motocykl ma innego właściciela (np. nieżyjącego od 15 lat)???

 

zabytek zarejestruje na oswiadczenie w Cepiku nie ma danych tych pojazdow ktore byly rejestrowane w urzedach gminy.

Opublikowano
21 minut temu, wojtal24 napisał:

zabytek zarejestruje na oswiadczenie w Cepiku nie ma danych tych pojazdow ktore byly rejestrowane w urzedach gminy.

Dokumenty potrzebne do rejestracji na zabytek:

-wypełniony druk wniosku o rejestrację pojazdu,

- dokument potwierdzający własność pojazdu (faktura zakupu, umowa kupna-sprzedaży, sądowa decyzja o nabycie spadku, umowa darowizny),

- dotychczasowy dowód rejestracyjny a w przypadku jego braku oświadczenie o jego nieposiadaniu,

- tablice rrejestracyjne,

- kartę pojazdu (jeśli była wydana)

- zaświadczenie z stacji kontroli pojazdu o przeprowadzonym badaniu technicznym dla pojazdów zabytkowych

- zaświadczenie o wpisaniu pojazdu do rejestru zabytków, na listę muzealiów,

- dokument potwierdzający zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Kuba1998
      Witam. Mam tura 3 sekcyjnego przy c360 i problem jest z podnoszeniem np ciężkiej beli podnosi do połowy chywatkiem i dalej nie chce słychać tylko przy rozdzielaczu tura syczenie wymieniłem na drugi rozdzielacz dalej jest to samo, zmierzyłem ciśnienie na wyjściu hydrauliki z plecaka pokazuje 170bar gdy na podnośniku podniosę kosiarkę pokazuje wtedy 110 bar, a jak przechyle chwytak z bela do siebie (czyli siłowniki sie chowają)  jak tur jest w połowie to wtedy po dodaniu gazu podniesie do góry ale tylko ruszę joystickem zeby podnieść to samo znowu mi opada do dołu dodam ze oleju mam prawie pod górna kreskę w skrzyni. Jak podnosze suche lekkie bele to bez problemu podnosi. Miałby ktos pomysł gdzie szukać rozwiązania problemu? Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez DSzymczyk
      Stan bardzo dobry. W razie zainteresowania proszę o kontakt pod nr telefonu: 782 010 544

    • Przez Jeffer
      Witam mam pytanie do posiadaczy ciągników c360. Otóż chodzi mi po głowie zakup agregatu uprawowo-siewnego znalezionego na olx. W ogłoszeniu pisze że jest bardzo lekki ale mam obawy czy c360 da radę go unieść. Siewnik z jakim by współpracował to unia poznaniak 2.5 m 330 o wadze około 510 kg plus materiał siewny to razem gdzieś około 710 kg. Razem z agregatem pewnie będzie ważył w granicach 900 kg i boję się aby mi plecak nie strzeli albo coś innego. Czy ktoś z was ma może taki zestaw i powiem jak sprawa wygląda. Z góry dziękuję za odpowiedzi 
    • Przez Filip12345
      Niedługo będe robił kapitalny remont silnika c360. Mam wszystko tylko wału nie mam. Niewiem tylko jaki wybrać. Andoria, Pom Tyczyn, Ostróda czy jakis inny godny polecenia.
    • Przez TheRolnik1992
      Witam, mam problem z podnośnikiem w ursusie. Mianowicie zakupiłem używany, kompletny podnosnik. Stary plecak pękł, nowy przeczyszczony, wydmuchany, wymyty, i założony. 
      I teraz problem polega na tym: 
      Jeśli dźwignią rozdzielacza  jest przełączona na pozycyjną(P) to podnośnik dziala tylko do połowy,
      Jeśli przełączę na siłową (S) to podnosi na maksa do góry az pompa dusi, 
      Jeśli przełączę na środek (Jeśli tak w ogóle może być) to działa normalnie, tylko po dwóch podnoszeniach przełącznik wskakuje na P samoistnie i problem wraca. 
      Pytanie co może być przyczyną?
      Nie szukam konkretnej odpowiedzi ( ale było by fajnie) ale żeby wiedzieć od czego zacząć. 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v