marian7k

Dominator 38 48 58 68 sprzęgło.

Polecane posty

marian7k    110
Jak wymienić tarcze sprzęgła jazdy? Trzeba odkręcać zwolnice? Nie mogę wybić klina od bębna hamulca.Moze ktoś coś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu652    3

Sprzęgła nie rozbierałem, więc nie wiem. Jeśli chodzi o bęben hamulcowy i klin - bęben ma możliwość przesunięcia się nieco względem półosi w kierunku przeciwnym do wybijania klina. Przynajmniej u mnie tak to zadziałało - po podlewaniu odrdzewiaczem przez 1 dzień, przebiłem bęben nieco głębiej w kierunku tarczy ze szczękami (poszedł o jakieś 20 mm), wtedy klin się zluzował i udało go się ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

napisz do kolegi @uzio on rozbieral to w wiekszym classie i opisywal to na forum


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

jak nie możesz ruszyć bębna to odpuść , szkoda nerwów , czasu i zdrowia, rwij zwolnice, dobre klucze, chwila moment i zwolnica zdjęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Tak zrobiłem wczoraj tylko błąd bo nie podłożyłem pod zwolnice i spadła na ziemię. Dziś ma być tarcza i akcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
marian7k napisał:

Tak zrobiłem wczoraj tylko błąd bo nie podłożyłem pod zwolnice i spadła na ziemię. Dziś ma być tarcza i akcja.

A co miałeś za problem że aż tarczę wymieniałeś. P. S panowie jestem od niedawna posiadaczem dominatora 88s i sprzęgło wciskam do samego końca i tak w większości że zgrzytem bieg wchodzi. Ciężko pod koniec się wciska pedał o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

może być zapowietrzone, może być pompka uszkodzona, wysprzeglik jak i samo sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
Uziu92 napisał:

może być zapowietrzone, może być pompka uszkodzona, wysprzeglik jak i samo sprzęgło

To zwykła skrzynia. Pompki żadnej tam niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

ale sprzeglo masz hydrauliczne, przy pedale jest pompka a na skrzyni hydrauliczny wysprzeglik, tam musi wszystko grać bo inaczej będą problemy


przy skrzyni na obudowie sprzęgła ten wysprzeglik dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
pawelmf napisał:

marian7k napisał:

Tak zrobiłem wczoraj tylko błąd bo nie podłożyłem pod zwolnice i spadła na ziemię. Dziś ma być tarcza i akcja.

A co miałeś za problem że aż tarczę wymieniałeś. P. S panowie jestem od niedawna posiadaczem dominatora 88s i sprzęgło wciskam do samego końca i tak w większości że zgrzytem bieg wchodzi. Ciężko pod koniec się wciska pedał o co chodzi.

Po prostu skończyły się okładziny i wystawały nity i ślizgało się sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
Uziu92 napisał:

ale sprzeglo masz hydrauliczne, przy pedale jest pompka a na skrzyni hydrauliczny wysprzeglik, tam musi wszystko grać bo inaczej będą problemy


przy skrzyni na obudowie sprzęgła ten wysprzeglik dokładnie

Sprawdziłem u mnie niema żadnego wysprzęglik w nowszych wersjach 88s maxi był wysprzęglik. U mnie na cięgłach jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj