Polecane posty

Mateusz100    10

Witam chciałem ostatnioi popdłączyc wycieraczkę w ursus c 360 na gniazdo koncentryczne i teraz tak gniazdo zamontowałem ok ale wtyczkę do tego gniazda to jakieś tragiczne robią ponieważ w środku niby jest miejsce na podłączenie dwóch kabelków ale to ani zacosnąc ani przykręcic i nie wiadomo jak tam te kable włozyc w starej wtyczce koncentrycznej ktora raz jest o wiele wiksza dwa ma w środku na śrubki zaciskanie kabelków i o wile lepsze to a w tych nowych jak to zaciskac lutowac czy co miał ktos taki problem pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Załóż gniazdo 32A na pięć bolców ,to przy okazji podłączysz i lampy robocze i koguta też wepniesz,i to wszystko na raz bedzie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10
1 godzinę temu, t25a1 napisał:

Załóż gniazdo 32A na pięć bolców ,to przy okazji podłączysz i lampy robocze i koguta też wepniesz,i to wszystko na raz bedzie działało.

🤨masz cos nie tak z głowa? jak nie potrafisz pomóc to po co piszesz głupoty co? jezu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Wtyczkę się lutuje .Większość połączeń elektrycy z doświadczeniem w sprzęcie rolniczym lutują bo to połączenie trwałe na śrubki z czasem przewody śniedzieją i nie ma kontaktu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

lutowanie się sprawdza w warunkach domowych.W samochodach czy innych pojazdach nie do końca,bo lut to połączenie sztywne,a taki pojazd pracuje.Wielu producentów stosuje łączenie na kostkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10
19 minut temu, jonek98 napisał:

lutowanie się sprawdza w warunkach domowych.W samochodach czy innych pojazdach nie do końca,bo lut to połączenie sztywne,a taki pojazd pracuje.Wielu producentów stosuje łączenie na kostkach

no tak ale wiesz jak wygląda wtyczka koncentryczna do wycieraczki do ursusa na pewno kiedys kupowałeś i widziałes jak to w środku wyglada ni jak tam podłaćzyc kable pod nią njie ma pojęcia jak i jak to ma działać stare były le[sze i mocniejsze trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

ja to gówno wywaliłem bo ciągle nie łączyło,mam teraz wpięte pod kabel wyprowadzony ze stacyjki,bo jescze dołożyłem dwa wejścia 12 v i jest spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10
6 minut temu, jonek98 napisał:

ja to gówno wywaliłem bo ciągle nie łączyło,mam teraz wpięte pod kabel wyprowadzony ze stacyjki,bo jescze dołożyłem dwa wejścia 12 v i jest spokój

hmmm mówisz ze nie łaczyło gniazdo moze mi tez nie łaczy bo gniazdo mam wkrecone wtyczke jakos kable podłaczyłęm i wycieraczka nie cvhce chodzić na poczatku powolutku sie ruszyla i przestała.... jakby pradu nie było... a nie możliwe zeby silnik sie zatarłczy coś bo on nigdy nie był używany... popdlacze ja pod zwykly przełącznik i zopbacze możliwe że masz racjke to gówno nie łaczy cos masa choc niby dokrecile mocno i wyczyścilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Ani ładu ani składu w twoich opowieściach.

Załóż sobie taki włącznik wyciągany za 5÷6zł  bezpiecznik i na plusa po stacyjce daj to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, jonek98 napisał:

lutowanie się sprawdza w warunkach domowych.W samochodach czy innych pojazdach nie do końca,bo lut to połączenie sztywne,a taki pojazd pracuje.Wielu producentów stosuje łączenie na kostkach

Połączenie sztywne zgadza się, ale kable są elastyczne i niwelują drgania, kostka to też połączenie sztywne. W pojazdach są kostki bo po prostu ich zastosowanie ułatwia montaż - rozłożyć wiązki, wpiąć kostkę do kostki, do modułu lub do przełącznika i fajrant a nie cudowanie z lutownicą w trudno dostępnych miejscach. Po drugie takie połączenie jest hermetyczne przy zastosowaniu odpowiedniego złącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

bez urazy ale takie" problemy " mnie śmieszą bo to nie problem  .Układy scalone diody przekaźniki to są problemy a nie lut kabla  kup multimetr i powoli się ucz ja też zaczynałem od świateł przyczepy a teraz naprawiam sam nawet układy scalone  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój bo po twoich wypowiedziach podłączenie tej wycieraczki cię po prostu przerasta i to wielokrotnie . niech zrobi to ktoś kto ma trochę oleju w głowie lub poproś kogoś pełnoletniego bo po wypowiedziach to jak by 13 latek pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Kacperkuj-pom napisał:

daj sobie spokój bo po twoich wypowiedziach podłączenie tej wycieraczki cię po prostu przerasta i to wielokrotnie . niech zrobi to ktoś kto ma trochę oleju w głowie lub poproś kogoś pełnoletniego bo po wypowiedziach to jak by 13 latek pisał

dobrze napisane ten uzytkownik co chwile zaklada bezsensowne i blache tematy o c360 355 jak dziecko


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Bo może chce się nauczyć,a za rok skrzynie vario już bedzie naprawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10
1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

ostatnio pisal jak na oko ustawic zawory w ursusie

po liczbiue twoich postów na twoim profilu tutaj to ja mogę stwierdzic ze co chwile cos piszesz i zakładasz a nie ja.... a kolejna rzecz ja nic nie pisałem o jakimś ustawianiu zaworów na oko tylko ktoś inny zaczął temat ustawiania zaworów kolego.... a do drugiego kolegi wyżej 13 lat to ja miałem dawno temu bardzo dawno... a kol,ejna rzecz wycieraczka dawno podłaćzona i juz zdązylem dawnbo zalozyc ledy i inne zeczy zrobić a to ze piszę tutaj cos o czymś to nie znaczy zę bede sugerował sie tylko tym co jeden z drugim mi tu napiosze bo ludzie co niektorzy to sami też nie wiedzą za dużo a piszą... pisze te posty bo pisze jak ktoś coś mądrego przydatnego napisze to wezmę to do siebie, a jak nie to trudno sam sobie poradzę ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

A czego ty się spodziewałeś po zadaniu pytania o podłączenie 2 przewodów,a to jak twierdzisz że 13 lat miałeś dawno bardzo dawno temu to jakoś tego po twoim pisaniu nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 godziny temu, Alchemik napisał:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Układ_scalony

A jak je kolega naprawia?

Rozszlifowywanie obudowy i zabawa z mikroskopem itp?

Kolego potocznie żeby nie tłumaczyć pierdół układem scalonym nazywamy płytki drukowane z naniesionymi komponentami i wbrew pozorom wymiana mikroprzekaźnika diody  czy nawet zrobienie obejścia przegrzanej ścieżki a zwykle to jest najczęstsza przyczyna  to ne taka wielka filozofia -natomiast namierzenie miejsca usterki to jest problem Mimo wszystko nie każdy wieśniak to debil  

Widzisz kolego a do nauki skłonił mnie serwisant suszarni który tak naprawiał obwód drukowany palnika suszarni że zawsze pracował do kolejnego wyłączenia przez sterownik i tak chyba z 7 razy a mając produkcję roślinną a krócej kukurydzę na naukę mam wiele czasu i nie trzeba być uszczypliwym  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Mateusz100 napisał:

1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

ostatnio pisal jak na oko ustawic zawory w ursusie

po liczbiue twoich postów na twoim profilu tutaj to ja mogę stwierdzic ze co chwile cos piszesz i zakładasz a nie ja.... a kolejna rzecz ja nic nie pisałem o jakimś ustawianiu zaworów na oko tylko ktoś inny zaczął temat ustawiania zaworów kolego.... a do drugiego kolegi wyżej 13 lat to ja miałem dawno temu bardzo dawno... a kol,ejna rzecz wycieraczka dawno podłaćzona i juz zdązylem dawnbo zalozyc ledy i inne zeczy zrobić a to ze piszę tutaj cos o czymś to nie znaczy zę bede sugerował sie tylko tym co jeden z drugim mi tu napiosze bo ludzie co niektorzy to sami też nie wiedzą za dużo a piszą... pisze te posty bo pisze jak ktoś coś mądrego przydatnego napisze to wezmę to do siebie, a jak nie to trudno sam sobie poradzę ludzie...

czlowieku na forum jestem ponad 12 lat i nie zalozylem żadnego tematu tylko szukam pomocy w tematach juz istniejacych. jak bym mial zasmiecac forum przy kazdej okazji jak mam podlaczyczyc dwa kable albo przykrecic cos to bym musial chyba zalozyc tysiace tematow. i sie tu nie rzucaj tylko radze zglebic wiedze mechaniczno elektryczna chodzby z podrecznikow do elektronechaniki (chcesz to Ci moge podeslac kilka ) a Ty zachowujesz sie jak (bez komentarza) a tematow o 360 355 jest mnóstwo na forum przeczytaj je i tam pisz taka rada

  • Like 1
  • Haha 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10
8 godzin temu, wojtal24 napisał:

czlowieku na forum jestem ponad 12 lat i nie zalozylem żadnego tematu tylko szukam pomocy w tematach juz istniejacych. jak bym mial zasmiecac forum przy kazdej okazji jak mam podlaczyczyc dwa kable albo przykrecic cos to bym musial chyba zalozyc tysiace tematow. i sie tu nie rzucaj tylko radze zglebic wiedze mechaniczno elektryczna chodzby z podrecznikow do elektronechaniki (chcesz to Ci moge podeslac kilka ) a Ty zachowujesz sie jak (bez komentarza) a tematow o 360 355 jest mnóstwo na forum przeczytaj je i tam pisz taka rada

dobra dobra idź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
Dnia 17.07.2021 o 19:46, Alchemik napisał:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Układ_scalony

A jak je kolega naprawia?

Rozszlifowywanie obudowy i zabawa z mikroskopem itp?

Myślę że powinno się odróżniać układy scalone od płytek drukowanych na których montuje się układy scalone i inne elementy elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Tak święte słowa-  już sprostowałem jutro na spowiedź później  włosienica i na kolanach do częstochowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Dzień dobry. Chciałabym sobie doświetlić pole widzenia za traktorem. Chciałabym to zrobić bezpośrednio z aku kablem 2x1.5 po drodze bezpiecznik potem jakiś włącznik, i tym kablem na tył kabiny tam zdobić ala kostkę która pozwoli mi rozgałęzić już do dwóch lamp LED 60w. Czy coś takiego można zrobić żeby to działało i się nie grzało? Co sądzicie o tym  tylko jaki by bezpiecznik zastosować.😃
    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj