zdzichu124

Pukający kosz sitowy jd1075

Polecane posty

zdzichu124    9

Witam , puka mi kosz sitowy na pełnych obrotach , jak popuszczę delikatnie obroty to przestaje, jak dam na max znów zaczyna , pod koniec poprzedniego sezonu rozleciały mi się przez to sita. Sita zrobione nowe tylko musze pozbyć się tego pukania bo rozerwie kolejne sita. Wymieniłem wszystkie gumy i był spokój na pół dnia , ułożyły się i znów puka , pod tylne wieszaki podłożyłem płaskownik 5mm żeby go podnieść trochę to było dobrze kilka dni i znów zaczęło pukać. Jakieś pomysły ? Gdzie to może uderzać i jak to naprawić ? 

 

Kombajn John Deere 1075, kosze nim 5ty sezon , cały czas było wszystko dobrze , pod koniec zeszłego sezonu zaczęła się akcja z tym pukaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erwin2    5

popatrz na  czy nie masz luzów na targańcach kosza sitowego i czy pasy naciągnięte dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Łożyska na tych ramionach co przenoszą napęd z jednej strony na drugą , wszystkie nowe orginalne INA , zarówno te na wałku jak i te w ramionach nowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Wymieniłem tuleje gumowe i puściłem kombajn bez sit i wszystko ładnie chodzi i nie puka , może wina leży po stronie sit ? To znaczy może sita pukają o siebie jak są włożone ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leobone    1

Może tak być jak piszesz, ja bym jeszcze sprawdził wagę Starych sit i spróbował dowiedzieć się ile ważą sita z oskoplastu 

pisze o nich bo kilka lat temu kupiłem dolne sito i okazało się, że jest sito jest sporo lżejsze od tego co miałem. Może masz podobnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.07.2021 o 14:32, zdzichu124 napisał:

Wymieniłem tuleje gumowe i puściłem kombajn bez sit i wszystko ładnie chodzi i nie puka , może wina leży po stronie sit ? To znaczy może sita pukają o siebie jak są włożone ? 

I jak pozbyłeś się tego pukania?Mam ten sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja w zeszłym roku wymieniłem było ok teraz zostało mi jeszcze 5 hektarów do skoszenia a już zrobiłem z 15 na tym pukaniu i boje się rozwalić kosz.Wczoraj porozkręcałem te obudowy tulejek i sa jak nowe az szkoda je wywalać.Bez sit jest cicho.Stuka mi tylny prawy dół

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Kolego ja mam ten sam problem w JD 1166 gumy wytrzymują 30 40 ha i kosz znów puka , doraźnie pilnuje tych gum i jak zaczyna stukać to wymieniam po sezonie trzeba rozebrać cały kosz i szukać przyczyny. Bo te gumy coś za szybko się wyłaniają. Kolega w 1170 miał ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perkins z youtube mówił ze zakłada gumy od bizona bo są ciaśniejsze i dłużej wytrzymują a przy montażu trzeba tez ustawić kosz w środkowym położeniu żeby gumy miały taki sam ruch w obu kierunkach bo tak to będzie je niszczyć       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jednak guma z lewej strony wyrabana była.Ja wiem ,że trzeba w połowie wychyłu to ustawiać z tym że jak ustawie tył to nie zgrywa mi się z przodem ten wychył.Błędem było też posmarowanie płynem do naczyń tych tulejek w środu żeby lżej się nałożyło i wtedy te gumy nie spełniały swojej roli bo cała chodziła i obracała się na tym wałku gdzie była osadzona .Oryginały sa bardziej miekkie i można rękami swobodnie nałożyć zamienniki musiał przez rure wbijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj