Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pszenżyto
Opublikowano

Witam,Jak widzicie na zdjęciu ogromna pleśń wdała się w plantację przenżyta ozimego.Co prawda jest jego tylko 0,50Ha ale zawsze to szkoda i mam pytanie co dalej robić zostawić?Czy jest szansa że odbije?Czy może zaorać i posiać zboże jare co uważacie gorąco proszę o szybkie odpowiedzi

sadas.jpg

Opublikowano
1 godzinę temu, RolnikCz napisał:

Witam,Jak widzicie na zdjęciu ogromna pleśń wdała się w plantację przenżyta ozimego.Co prawda jest jego tylko 0,50Ha ale zawsze to szkoda i mam pytanie co dalej robić zostawić?Czy jest szansa że odbije?Czy może zaorać i posiać zboże jare co uważacie gorąco proszę o szybkie odpowiedzi

sadas.jpg

popieram że chyba kaput a tak  w ogóle  to jaka odmiana? czym zaprawione ? jaka gęstość  i termin siewu?

Opublikowano (edytowane)
3 minuty temu, Pawel2678 napisał:

popieram że chyba kaput a tak  w ogóle  to jaka odmiana? czym zaprawione ? jaka gęstość  i termin siewu?

Przenżyto Bodajże Trapero kupione,siane 28 września.Dodam że na jesienie była to najładniejsza działka do okoła a teraz no widać co się stało..

Edytowane przez RolnikCz
Opublikowano

U mnie jest podobnie lecz  zaobserwowalem ze od wezlow krzewienia rosna szpilki , dalem saletrosan  ok. 60N/ha i zobacze co bedzie.                                                                     Na likwidacje jeszcze jest 2 tygodnie ,

jak sie ruszy to cos jeszcze sypne.

Opublikowano
Dnia 14.03.2021 o 09:29, 2020rol napisał:

U mnie jest podobnie lecz  zaobserwowalem ze od wezlow krzewienia rosna szpilki , dalem saletrosan  ok. 60N/ha i zobacze co bedzie.                                                                     Na likwidacje jeszcze jest 2 tygodnie ,

jak sie ruszy to cos jeszcze sypne.

U mnie odbija dałem azotu i myślę że jednak powinno coś być

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Pavel
      Jakie odmiany pszenzyta siejecie i jakies spostrzezenia plonu czy podatnosci na choroby w stosunku do odmian wczesniejszych w waszych gospodarstwach?
    • Przez Prezesik_05
      Z lewej odmiana Borowik C1 z prawej SU Liborius C2 narazie wygląda nienajgorzej  zobaczymy w żniwa co się lepiej zaprezentuje 🫡😎


    • Przez Wozniak2464
      Private Girls In Your Town - No Selfie - Anonymous Sex Dating
      https://Cupidon.Top

      [url=https://Cupidon.Top] Private Girls In Your Town [/url] - Anonymous Sex Dating - No Selfie

      NEW GIRLS
      [url=https://Cupidon.Top/girl/clara-blanc-95.html]Clara Blanc[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/merrilyn-135.html]Merrilyn[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/hanna-zuki-28.html]Hanna Zuki[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/mia-98.html]Mia[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/ali-cruz-32.html]Ali Cruz[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/marisol-42.html]Marisol[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/amy-38.html]AMY[/url]
    • Przez Jareczeeek
      Chciałbym się więcej dowiedzieć o odmianie Grenado bo dopiero pierwszy raz ją uprawiam . Czy ktoś z was już ją uprawiał , podobno to jedna z najlepszych najplenniejszych odmian. Ma bdb odporność na choroby czy więc można zrezygnować z ochrony fungicydowej?
    • Przez adasku10
      Panowie pojawia się może i ostatnie okno pogodowe na oprysk herbicidowy w oziminach. Pszenżyto siane 22.10, dopiero co wyszło. Temperatura za dnia i w nocy na fotce. Biorąc pod uwagę, że w nocy nie będzie więcej niż 3 lub 4 stopnie plus to poradzilibyscie pryskać czy raczej zostawić w spokoju i niech się krzewi ? Jedno gadają, że rob na siłę na jesieni, inni że na wiosnę. Kogo posłuchać.
      PS. Pierwszy raz sieje zboże ozime, proszę o wyrozumiałość. 




×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v