Skocz do zawartości

Głośna praca po wymianie mechanizmu różnicowego


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano (edytowane)

Witam, jestem po remoncie tylnego mostu w moim mtz'cie. Przy remoncie ustawiałem tak aby nie przecinało kartki raz złożonej. Luzu na łożyskach nie było. Jedynym problemem było to że atak który okazało się że jest zaspawany ma lekkie bicie przód tył na skrzyni, a więc żeby wszystko dalej się zgrywało zostawiłem stare koło ataku, ale wydawało mi się że wszystko ładnie chodzi więc tak zostało. Dopiero później gdy założyłem wszystkie hamulce i blokadę trochę ciężej zaczęło to wszystko chodzić. No ale wszystko było by dobrze tylko teraz po zalaniu olejem i odpaleniu ciągnika tylni most chodzi bardzo głośno, ale nie jakby wyła(mogę nagrać jak to wygląda). Nie występuje to na biegu wstecznym lub jest mniejsze i nie zauważalne. Moje pytanie jest następujące, Czy należy się tym martwić? Może jeździć i obserwować bo musi się to wszystko ułożyć i wejść olej we wszystkie zakamarki, a jeśli nie to jaka może być tego przyczyna?

Edytowane przez mtz1991
Opublikowano

Takie elementy jak koło talerzowe i wałek atakujący zawsze w produkcji są obrabiane jako para i tylko komplet powinno się wymieniać, jak masz przyspawane koło ataku to może być ono zwichrowane ze względu na spawanie i stąd to bicie. Chcąc zrobić zgodnie ze sztuką to należało by założyć nowy zestaw koło+atak  i  nowe łożyska.  Na to, że „olej dopłynie” to bym nie liczył. Może się to ułoży? Jeździć obserwować i czekać  co z tego będzie i czy nie padnie w najmniej odpowiednim momencie to już zależy od Ciebie.

Opublikowano (edytowane)

Wiem że się kupuje je w parach dlatego też nie zmieniałem wieńca, zmieniłem obudowę mechanizmu i wszystko w środku poszło nowe.

Edytowane przez mtz1991

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez AgrostokParczew
      Witam, mam na magazynie kilka czapek oryginalnych Belarus, ciepłe obszyte od środka, jakby ktoś był zainteresowany proszę dzwonić pod 516-220-311 


    • Przez Kulik
      Witam tak jak w temacie w jaki sposób inżynierowie ustalili ciśnienie na siłownik od womu ?? czy ktoś ma taką wiedzę ? proszę nie pisać że ciśnienie wstala króciec wkręcony w monoblok bo sprawdziłem i jest to nieprawdą jedynie co to on utrzymuje stałe ciśnienie na wolnych obr,podejrzewam że musi być coś w rozdzielaczu z elektrozaworami bo przecież ciśnienie idzie bezpośrednio z pompy i w rozdzielaczu zmniejszą może przez jakiś zaworek czy coś.Czekam na ciekawe pomysły
    • Przez Phosgen
      Cześć, wałkowany temat, do kupienia ciągnik w niewielkich pieniadzach.
      Niemam doświadczenia w tego typu maszynach ile według Was mógłby kosztować (chce go po prostu kupić) i proszę o wyrozumiałość pierwszy raz na forum  silnika nie słyszałem, dużo wycieków taki standard rusin 😁


    • Przez kukum
      Witam znalazłem coś takiego https://www.agroinform.com/pl/rynek-arkusz-danych/czesc/czesci-do-ciagnikow/zestaw-do-konwersji-mechanicznej-blokady-mechanizmu-roznicowego-mtz/h_7470875 I interesuje mnie właśnie taka blokada bo powiem szczerze ze nie chce mi się walczyć już z moja oryginalna , myślałem nad pneumatyka nawet ale znalazłem coś takiego jak mechaniczna blokada na dźwigienkę i pytanie moje jest takie czy udało się komuś to ściągnąć z Węgier bo ja nie mogę się wgl z gościem skontaktować 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v