Skocz do zawartości

John deere 2256 problem z dzwignią hydrostatu


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z dzwignią hydrostatu w 2256 tzn jazda przód tył działa ale ciężko znaleźć luz, nie ma go w tym miejscu w którym powinien byc tylko trzeba lekko popychać dzwignie do przodu i do tyłu aż sie trafi troche to denerwujące bo jak nie ma luzu na hydrostacie to nie mozna wrzucić biegu, miał ktos taki przypadek ?? jak sie zostawi na luzie tam gdzie powinien byc to słychać jak hydrostat wyje i kombajn delikatnie prubuje podjeżdzać do przodu czy tam do tyłu. Jest tam jakaś regulacja tego ?? to jest na linkach czy elektrycznie? Myśle zapytam was zanim zepsuję cos bardziej

Opublikowano (edytowane)

Probowałem ale nic to nie dało, gdzie jeszcze szukać przyczyny?

 

I co nikt nie pomoże? A moze ktoś wie za co odpowiada mikrostyk przy dzwigni hydrostatu? Widac go jak sie paopatrzy z gory na joystik u mnie niby pyka jak sie rusza joystikiem

Edytowane przez mariusz1001
Opublikowano

Ten włącznik przy dźwigni kierunku jazdy  współpracuje z włącznikiem przy dźwigni  hamulca postojowega i zaświeca kontrolkę . 

Nie jestem pewien , ale możesz jeszcze zajrzeć do zaworu na pompie , tym  z którego jest wyprowadzoną dźwignia sterująca  . Z jego drugiej strony jest sprężyna ustalająca , może tam spróbuj . 

Opublikowano (edytowane)

Nie , jeśli dźwignia jest na luzie to kontrolka się nie zaświeci . Zaświeci się gdy będzie włączony postojowy i dźwignia nie będzie na luzie , czyli  będzie próba jazdy na hamulcu postojowym . 

Razem z kontrolką  włącza się sygnał dźwiękowy . 

Edytowane przez peugeot
Opublikowano

Ta przekładnia przy gardzieli do której podpina się wałek od hedera,powinna mieć taki skok jałowy,prawo-lewo ? To znaczy jak pokręcam za pas ,to za chwilę się poruszy podajnik w gardzieli

Opublikowano
Dnia 25.02.2021 o 07:30, mariusz1001 napisał:

Witam mam problem z dzwignią hydrostatu w 2256 tzn jazda przód tył działa ale ciężko znaleźć luz, nie ma go w tym miejscu w którym powinien byc tylko trzeba lekko popychać dzwignie do przodu i do tyłu aż sie trafi troche to denerwujące bo jak nie ma luzu na hydrostacie to nie mozna wrzucić biegu, miał ktos taki przypadek ?? jak sie zostawi na luzie tam gdzie powinien byc to słychać jak hydrostat wyje i kombajn delikatnie prubuje podjeżdzać do przodu czy tam do tyłu. Jest tam jakaś regulacja tego ?? to jest na linkach czy elektrycznie? Myśle zapytam was zanim zepsuję cos bardziej

U mnie też tak sie dzieje ,że lekko podjeżdża do przodu.Przecież biegi zmienia się na postoju. Więc ja lekko ruszam hydrostatem przód-tył ,i ładnie bieg wejdzie.

Opublikowano

nie wiem podejrzewam że jest coś wyrobione w tym mechanizmie  przy pompie bo ten sam problem miał youtuber szlakiem rolnika w swoim 2054 oddał to gdzieś do regeneracji,a ja u siebie juz się przyzwyczaiłem i pod heder podjeżdżam z przygotowaną nogą na hamulcu ale na wiosne planuje to rozebrać

Opublikowano
Dnia 1.01.2024 o 13:25, mariusz1001 napisał:

nie wiem podejrzewam że jest coś wyrobione w tym mechanizmie  przy pompie bo ten sam problem miał youtuber szlakiem rolnika w swoim 2054 oddał to gdzieś do regeneracji,a ja u siebie juz się przyzwyczaiłem i pod heder podjeżdżam z przygotowaną nogą na hamulcu ale na wiosne planuje to rozebrać

Witam. Też mam problem w moim kombajnie John deere 9560 WTS. Też nie ma luzu w takim położeniu w jakim powinien być. I mam pytanie czy już pan znalazł przyczynę problemu?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Stach456
      Cześć, mam problem. Pacjent to John Deere 1177. Ślizga mi się pas od przystawki do kukurydzy. Mam pas pojedynczy, planuję go przerobić na podwójny. Co sądzicie?
    • Przez wielkiwojownik
      Witam, Pytanie do uzytkowników kombajnów serii 20 i 22 otóż czy poczas koszenia w takiej powiedzmy normalnej pszenicy przy prędkości 3,5km/h  lepiej jest jechać na biegu 2 wtedy dzwignia hydrostatu jest popchnięta do przodu tylko troszke? czy lepiej na biegu 1?  czy to ma jakieś znaczenie dla układu hydraulicznego i samego hydrostatu?
      drugie pytanie o obroty silnika czy podczas koszenia trzeba dać maxymalne obroty tak jak w książce napisali  tj w moim przypadku jd 2058  2350obr/min czy wystarczy mniej np 2150obr/min bo zauważyłem że przy niższych obrotach też daje radę ale czy tak można? to będzie mój drugi sezon tym kombajnem więc dopiero go poznaje 
    • Przez celeronik
      Dane dotyczące poszczególnych ustawień spisane z instrukcji obsługi JD serii 10xx, ale do innych modeli też pasuje.
      Ustawienia.doc
    • Przez poderwa
      Witam potrzebuje wymienić główny pas klinowy 4 rzędowy. Czy mogę zamiennik Getsa, czy lepiej orginał ? Proszę o opinie.
    • Przez Stach456
      Cześć, potrzebuję pomocy. Czy po odpaleniu jest normalne, że kontrolka ładowania nie gaśnie bez dodania gazu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v