Skocz do zawartości

Ceny bydła 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Przed chwilą, Cybulek17 napisał:

Koledzy w delegacji mieli koło 5k i ciut więcej a szybko się nacieszyli . Masz pieniądze a nie masz życia prywatnego, nie mówiąc o kobiecie 

To nie tylko zwierząt trzeba pilnować i doglądać. Pieniądze wszystkiego nie załatwią

Opublikowano (edytowane)
1 minutę temu, Baks00 napisał:

Masz rodzinę inaczej patrzysz.Starasz im się zapewnić wszystko 

A co do pracy można pójść na np 12h i 24 masz wolne 😉

A i jeszcze się trzeba zastanowić ile  tu mamy kawalerów😅

Edytowane przez RolAnonim
Opublikowano (edytowane)

hodowla bydła też jest pojebana , może tej pracy nie ma zawiele nieraz ale trzeba być przynajmiej rano i wieczorem zajrzeć czy nic się nie dzieje złego ,      Zresztą to ostatnie 2-3 lata jest lepiej w przemysle dlatego ludzie wyjezdzali z polski bo tu pracy nie było a jak była to za 2 tys miesiecznie łatwo jest zapomieć jak było , jak dopłata do ha . pola była taka sama jak pensja miesieczna  .

Edytowane przez jarecki
  • Like 2
Opublikowano
22 minuty temu, Baks00 napisał:

Masz rodzinę inaczej patrzysz.Starasz im się zapewnić wszystko 

A co do pracy można pójść na np 12h i 24 masz wolne 😉

Dniówka fajnie, nocka nie za bardzo 

Opublikowano (edytowane)
29 minut temu, Cybulek17 napisał:

Koledzy w delegacji mieli koło 5k i ciut więcej a szybko się nacieszyli . Masz pieniądze a nie masz życia prywatnego, nie mówiąc o kobiecie 

No, tylko na te 5k na czysto tez trzeba więcej niż jednego byka sprzedać…..

@Cybulek17 jaki masz teraz koszt żywienia dzienny byka?

Edytowane przez przemek28_28
Opublikowano

Robiłem nocki trochę spania i cały dzień u siebie i znowu na nockę.  Krótkie okresy i nie za normalną kasę ale i tak już bym się na to nie dał 

6 minut temu, przemek28_28 napisał:

No, tylko na te 5k na czysto tez trzeba więcej niż jednego byka sprzedać…..

@cybulek jaki masz teraz koszt żywienia dzienny byka?

Pewnie z 3 byki na miesiąc. 

Koło 7 brutto się zamknie + koszt cielaka 

Opublikowano
5 minut temu, Cybulek17 napisał:

Robiłem nocki trochę spania i cały dzień u siebie i znowu na nockę.  Krótkie okresy i nie za normalną kasę ale i tak już bym się na to nie dał 

Pewnie z 3 byki na miesiąc. 

Koło 7 brutto się zamknie + koszt cielaka 

A mógłbyś rozpisać co i jak? Pisałeś gdzieś ze dajesz 4 kg jęczmienia i 0,7 rzepaku na glowe/dzień a to juz daje koło 5 złotych, a gdzie reszta?

Opublikowano
10 minut temu, przemek28_28 napisał:

A mógłbyś rozpisać co i jak? Pisałeś gdzieś ze dajesz 4 kg jęczmienia i 0,7 rzepaku na glowe/dzień a to juz daje koło 5 złotych, a gdzie reszta?

I tu mamy kwestię kto jak liczy , bo ja podaję lekko zawyżoną cenę produkcji zboża + koszt zakupu rzepaku czyli realne wygenerowane koszta 

Kiszonki , Drożdże, mocznik, kreda , premiks , lizawki, woda , paliwo , prąd, naprawy budynków, sprzętu , 

Opublikowano

No ale zbiże liczy sie tak jak mógłbyś je sprzedać, inaczej to lekkie oszukiwanie samego siebie, kukurydze tez trzeba przyjąć jakaś wartość ziarna i przeliczyć na kiszonke, bo te 7 złotych to nie ma opcji sie zmieścić po cenach rynkowych, bliżej 9-10 

Zreszta nie ważne….

bylem ciekaw a juz wiem jak liczysz.

Opublikowano

Z jakiej okazji tak jak mógłbym je sprzedać ? To zarabiasz dwa razy z jednego hektara ? Sprzedajesz zboże samu sobie ? Raczej albo sprzedajesz byki albo płody.  Mogę dodać tą złotówkę do żywienia na koniec dodam kilkadziesiąt tysięcy do zysku bo sprzedałem sobie drogo zboże, gdzie tu sens ? Jak tak liczyć to pełnoporcjówka z zakupu wyjdzie taniej 

A koszt produkcji kiszonki z kukurydzy to 75zł tona za zeszły rok. Jak będę chciał sprzedać na ziarno to zasieje na ziarno 

Opublikowano

Nie sam sobie, chodziło mi o to ze jeśli np 1 tona jęczmienia jest np 1000 złotych w skupie to powinno sie liczyc jako 1000, bo równie dobrze mógłbyś tego przez byki nie puszczać i mieć tez pieniądze. Bo 4 kg jęczmienia i 0,7 rzepaku to juz jest 5 złotych. Ja nic nie pisałem o sprzedazy sobie samemu. 

  • Like 1
Opublikowano
4 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Nie sam sobie, chodziło mi o to ze jeśli np 1 tona jęczmienia jest np 1000 złotych w skupie to powinno sie liczyc jako 1000, bo równie dobrze mógłbyś tego przez byki nie puszczać i mieć tez pieniądze. Bo 4 kg jęczmienia i 0,7 rzepaku to juz jest 5 złotych. Ja nic nie pisałem o sprzedazy sobie samemu. 

Pytałeś jaki jest koszt żywienia to mówię koszt żywienia.  Poniesione jęczmienia koszta  to powiedzmy 600zł na tone . Zginęło mi te 400zł ? Przecież nie , dlatego liczę koszta a nie to co mógłbym zarobić gdyby ... co innego gdybym ten jęczmień kupował. 

Dla zobrazowania sytuacja z życia.  Kombajn kupiony kilka lat temu za 150 tyś , teraz można go sprzedać za 200 tyś od ręki.  Sprzedajesz ? 

8 minut temu, RolAnonim napisał:

Ktoś wie co to za skupujący? Wszędzie ogłoszenia a firma niby z nowego Sącza a ja z podlasia

Screenshot_20211205-225437.png

A teraz sprawdź jaka to "UBOJNIA" pod tym adresem się kryje.  Gość straszył mnie policją i prawnikiem

To ten słynny gość z hasłem " skup bydła bez pośredników, prosto do rzeźników "

  • Confused 1
Opublikowano
12 minut temu, Cybulek17 napisał:

 

A teraz sprawdź jaka to "UBOJNIA" pod tym adresem się kryje.  Gość straszył mnie policją i prawnikiem

To ten słynny gość z hasłem " skup bydła bez pośredników, prosto do rzeźników "

Bardzo orginalne podejście 😆😄

Opublikowano
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Nie sam sobie, chodziło mi o to ze jeśli np 1 tona jęczmienia jest np 1000 złotych w skupie to powinno sie liczyc jako 1000, bo równie dobrze mógłbyś tego przez byki nie puszczać i mieć tez pieniądze. Bo 4 kg jęczmienia i 0,7 rzepaku to juz jest 5 złotych. Ja nic nie pisałem o sprzedazy sobie samemu. 

Może go uświadomisz w końcu i następnemu będzie żyło się lepiej

Opublikowano
RolAnonim napisał:

5 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

a co myślisz że taka bela może stać wiecznie?

A co mnie to interesuje, rok stało i odpadku nie było więc chyba może. przy tej cenie nawozu to będę pławił się w bogactwie😂😂

To radzę się podszkolić a potem głupoty pisać.

Opublikowano
5 godzin temu, wojak1986 napisał:

Może go uświadomisz w końcu i następnemu będzie żyło się lepiej

Z Toba nie gadam bo odpisujesz tylko na to co ci sie podoba, w temacie nawozów tez sie wymądrzles aż wkoncu zamikles wiec jaki sens polemiki z toba?

7 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Pytałeś jaki jest koszt żywienia to mówię koszt żywienia.  Poniesione jęczmienia koszta  to powiedzmy 600zł na tone . Zginęło mi te 400zł ? Przecież nie , dlatego liczę koszta a nie to co mógłbym zarobić gdyby ... co innego gdybym ten jęczmień kupował. 

Dla zobrazowania sytuacja z życia.  Kombajn kupiony kilka lat temu za 150 tyś , teraz można go sprzedać za 200 tyś od ręki.  Sprzedajesz ? 

A teraz sprawdź jaka to "UBOJNIA" pod tym adresem się kryje.  Gość straszył mnie policją i prawnikiem

To ten słynny gość z hasłem " skup bydła bez pośredników, prosto do rzeźników "

Nie zginęło, ale to trochę zakrzywia wynik ekonomiczny z bydła na ,,+”.

mnie uczony ze powinno sie liczyc tak jakbyś wszystko musiał kupić do wyhodowania opasa i wtedy masz czarno na bialaym dochód.

to tak jak licza we wszystkich zestawieniach uprawę 1ha zboża, gdzie orka jest np 300 złotych za ha (amortyzacja i wszystko jest wliczone) a ja sobie sam zaorze za 100to mam liczyc 100? Ciagnik, pług, materiały eksploatacyjne z nieba wszystko spadło? Ale według twoje teorii powinienem liczyc po 100 bo tylko paliwo….

  • Like 1
Opublikowano
45 minut temu, przemek28_28 napisał:

Z Toba nie gadam bo odpisujesz tylko na to co ci sie podoba, w temacie nawozów tez sie wymądrzles aż wkoncu zamikles wiec jaki sens polemiki z toba?

Nie zginęło, ale to trochę zakrzywia wynik ekonomiczny z bydła na ,,+”.

mnie uczony ze powinno sie liczyc tak jakbyś wszystko musiał kupić do wyhodowania opasa i wtedy masz czarno na bialaym dochód.

to tak jak licza we wszystkich zestawieniach uprawę 1ha zboża, gdzie orka jest np 300 złotych za ha (amortyzacja i wszystko jest wliczone) a ja sobie sam zaorze za 100to mam liczyc 100? Ciagnik, pług, materiały eksploatacyjne z nieba wszystko spadło? Ale według twoje teorii powinienem liczyc po 100 bo tylko paliwo….

Tylko przy takiej kalkulacji musisz pamiętać, że w tych 300 zł orki jest też zysk usługodawcy a nie tylko paliwo, części, amortyzacja itp.  Wychodzi na to, że wtedy na wszystkim zarabiasz a na bydle tracisz. To jest oszukiwanie samego siebie 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301691-ceny-bydla-2024/page/195/#comment-4549726
       
       
       
    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v