Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Cześć nawalił mi kompresor od amortyzacji kabiny w 6475 czy ktoś naprawiał ten problem ? Cena nowego jest wysoka, rozebrałem stary i znalazłem przyczynę. Otóż w szczotko trzymaczu w silniku rozleciała się jedna szczotka. Ktoś z was wymieniał takie szczotki ? Gdzie kupował ? Prosze o linki do stron itd :)

Opublikowano (edytowane)
22 godziny temu, Uziu92 napisał:

szukaj może jakiegos zakładu co naprawia elektronarzędzia ewentualnie rozruszniki i alternatory

Tak zrobię, ale zauważyłem że nikt tam nie zaglądal i tak jest nadpalony szczotko trzymacz że się rozlecial od wyjmowania szczotek :D kolego jak myślisz jak bym wstawil kompresor za 100 zł i polaczył kabelkami do kostki to będzie ok ? Bo tam w tej skrzynce jest elektro wyłacznik. Wiesz jak wygląda ta skrzynka w środku ? Podpowiem ze od szczotko trzymacza sa trzy kable dwa kable idą na stycznik (zabezpieczenie od przegrzania) cos takiego 

Edytowane przez artut1232
Opublikowano

mniej więcej wiem, bo zaglądałem tam w tym roku, pękł mi przewodzik ten powietrzny taki krótki i pompowało ale zaraz uciekało, trochę tam jest tego ustrojstwa, możesz próbować ze zwykłym kompresorkiem np do pompowania kół jak tego się nie uda zrobić, ale ogólnie oryginał jest dostępny, korbanek na pewno ma.

Opublikowano
Przed chwilą, Uziu92 napisał:

mniej więcej wiem, bo zaglądałem tam w tym roku, pękł mi przewodzik ten powietrzny taki krótki i pompowało ale zaraz uciekało, trochę tam jest tego ustrojstwa, możesz próbować ze zwykłym kompresorkiem np do pompowania kół jak tego się nie uda zrobić, ale ogólnie oryginał jest dostępny, korbanek na pewno ma.

3700 za taki mały kompresor troche sporo

Opublikowano

kiedy jak to siądzie to pewnie też bym kombinował coś, najlepiej to było by wsadzić taki kompresorek fabryczny z aut, czasem mercedes taki ma albo audi w bagarzniku do zestawu naprawczego, bo te po 100 zł to nie wiem czy wytrzymają, tam jest w tej amortyzacji nawet 8-9 bar jak kiedyś mierzyłem.

Opublikowano
4 godziny temu, Uziu92 napisał:

kiedy jak to siądzie to pewnie też bym kombinował coś, najlepiej to było by wsadzić taki kompresorek fabryczny z aut, czasem mercedes taki ma albo audi w bagarzniku do zestawu naprawczego, bo te po 100 zł to nie wiem czy wytrzymają, tam jest w tej amortyzacji nawet 8-9 bar jak kiedyś mierzyłem.

O widzisz o ciśnieniu to nie wiedziałem, że takie jest będę coś szukal 

Opublikowano

ja ten układ przerabiałem na inny kompresor

ciśnienie wcale nie jest tam aż tak duże, włącznik ciśnieniowy jest tam ustawiony na rozłącznie na 6.5 atm

ja wstawiłem właśnie tam taki kompresor z samochodu osobowego od tylnego zawieszenia tzw. nivomatu, można go kupić w rozsądnej cenie już za 150-200zl, występował w wielu modelach BMW, WV, Audi

i na pewno jego jakość jest dużo lepsza od jakiegoś chińczyka które są np. do pompowani kół, choć jak układ będzie szczelny to i taki chińczyk wytrzyma. Natomiast jak ciągnik ma pneumatykę to można wyrzucić ten kompresor i się śmiało pod nią podłączyć.

Problem jest tylko taki z tym samochodowym, że jest on znacznie większy i ciężko go zmieścić do tej skrzynki pod kabiną - trzeba zmienić rozmieszczenie zaworów wewnątrz, żeby go upchnąć

poniżej masz foto, ewentualnie jak masz pytania to na priv możesz pisać

IMG_20200523_124249.jpg

IMG_20200523_124259.jpg

IMG_20200523_124304.jpg

IMG_20200523_155148.jpg

Opublikowano
Dnia 20.11.2020 o 03:13, marquez napisał:

ja ten układ przerabiałem na inny kompresor

ciśnienie wcale nie jest tam aż tak duże, włącznik ciśnieniowy jest tam ustawiony na rozłącznie na 6.5 atm

ja wstawiłem właśnie tam taki kompresor z samochodu osobowego od tylnego zawieszenia tzw. nivomatu, można go kupić w rozsądnej cenie już za 150-200zl, występował w wielu modelach BMW, WV, Audi

i na pewno jego jakość jest dużo lepsza od jakiegoś chińczyka które są np. do pompowani kół, choć jak układ będzie szczelny to i taki chińczyk wytrzyma. Natomiast jak ciągnik ma pneumatykę to można wyrzucić ten kompresor i się śmiało pod nią podłączyć.

Problem jest tylko taki z tym samochodowym, że jest on znacznie większy i ciężko go zmieścić do tej skrzynki pod kabiną - trzeba zmienić rozmieszczenie zaworów wewnątrz, żeby go upchnąć

poniżej masz foto, ewentualnie jak masz pytania to na priv możesz pisać

 

 

 

 

IMG_20200523_124249.jpg

IMG_20200523_124259.jpg

IMG_20200523_124304.jpg

IMG_20200523_155148.jpg

Dzieki Wielkie:)

 

Opublikowano

Powód przypalenia szczotek nieszczelny układ napompowałem spręzarka a tam na złączkach uciekające powietrze, kompresor bez przerwy chodzil. Jak zrobię powymieniam na nowe dam znać 

Opublikowano (edytowane)

Wymieniłem końcówki i trochę przewodu na nowe, układ szczelniutki, wstawiam zdjęcia moze komuś sie przyda, dalsza część jak zamontuje resztę 

20201124_150015.jpg

20201124_150006.jpg

20201124_150001.jpg

5 godzin temu, Uziu92 napisał:

przegrzał się

Kolego był u mnie serwis sprężarka wyłacza się po nabiciu 3 atmosfer

Dnia 22.11.2020 o 07:49, artut1232 napisał:

Dzieki Wielkie:)

 

Kolego serwis powiedzial mi ze kompresor wyłacza się po nabiciu 3 atm

Edytowane przez artut1232
Opublikowano

to serwis raczej wprowadził Cię w błąd

kompresor ma się włączyć przy spadku ciśnienia do 4,5atm, a wyłączyć po uzyskaniu 6atm - tak ma być ustawiony włącznik ciśnieniowy 

druga kwestia to ciśnienie na poduszkach - za nie są odpowiedzialne dwa zawory, które mają pokrętła do regulacji ciśnienia

w kabinie masz dwupołożeniowy przycisk i nim aktywujesz który zawór ma podawać ciśnienie, czyli masz ustawienie twarde i miękkie amortyzacji 

miękkie - 2,1atm

twarde - 2,65atm

sprawdź jeszcze szczelność plastikowych zbiorników, które są na lewym i prawym błotniku. Na środku są skręcane i to na nich najczęściej największe nieszczelności są.

image.png

Opublikowano
10 godzin temu, marquez napisał:

to serwis raczej wprowadził Cię w błąd

kompresor ma się włączyć przy spadku ciśnienia do 4,5atm, a wyłączyć po uzyskaniu 6atm - tak ma być ustawiony włącznik ciśnieniowy 

druga kwestia to ciśnienie na poduszkach - za nie są odpowiedzialne dwa zawory, które mają pokrętła do regulacji ciśnienia

w kabinie masz dwupołożeniowy przycisk i nim aktywujesz który zawór ma podawać ciśnienie, czyli masz ustawienie twarde i miękkie amortyzacji 

miękkie - 2,1atm

twarde - 2,65atm

sprawdź jeszcze szczelność plastikowych zbiorników, które są na lewym i prawym błotniku. Na środku są skręcane i to na nich najczęściej największe nieszczelności są.

 

image.png

Widzę że kolega głębiej w tym siedzi, a instrukcje obsługi to moze posiadasz ?bo widzę że profesjonalne zdjecie wstawiles chętnie bym kupił 

Opublikowano
5 godzin temu, marquez napisał:

mam instrukcje obsługi PL, wyślij maila na pw

Wysłałem maila, miałeś rację co do atmosfer dzisiaj sprawdzałem, do 6 nabija a przy 4,5 załącza się, drobnie podregulowałem:)

 

20201125_130008.jpg

20201125_130005.jpg

Opublikowano

Witam. Czy podpowie ktoś gdzie jest umieszczona ta sprężarka?? Może podrzuci ktoś zdjęcia jak osadzona jest kabina przy układzie pneumatycznym?? chyba kupiłem ciągnik gdzie fabrycznie była amortyzacja pneumatyczna a ktoś to przerobił na mechaniczną. Próbuje to ustalić...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez lesio321123
      Witam w Mf 6480 dynashift rozłącza jazdę gdy ciągnik się nagrzeje ciśnienie pozostaje 17bar na wszystkim kody błędów 218 i 222
      mial ktoś podobny przypadek czujnik dźwigni zmiany biegów wymieniony 


    • Przez Rolnik8888
      Witam mam problem z podnośnikiem mianowicie świeca się dwie diody jak na zdjęciu podnośnik nie reaguje ani na podnoszenie ani na opuszczanie od czego zacząć ciągnik MF 5455

    • Przez kapel22
      Witam mam masseya fergusona 6465 silnik perkins przekładnia dyna 6 2005r 
      Problem polega na tym że rewers szarpie był u mnie jeden mechanik nie pomógł drugi powiedział aby zakupić nowy elektro zawór co zrobiłem założyłem go nadal nic nie pomogło może jest delikatnie lepiej ale to nadal nie to jak powinno być ciągnik na ogół nie chce przejść kalibracji wyświetla się błąd t2.13 rozmawiałem z jeszce jednym mechanikiem który powiedział że może podjąć się próby wymuszenia w jakiś sposób tej kalibracji ale powiedział że miał takie przypadki ze przekładnia po tym wymagała remontu nie wiem co teraz robić czy ryzykować czy ktoś wie co zrobić aby ten błąd zniknął czy ściągać tego mechanika i najwyżej zrobić remont przekładni czy pozbyć się tego ciągnika 
    • Przez zbyszekku
      dotyczy mf 6160 ale ten zawór występuje w większości chyba MFow z tych lat

      Mam taki objaw ze jak traktor postoi to olej spływa i zapowietrza się sprzęgło i hamulce.
      Do pompek hamulcowych idzie przezroczysty przewód i widać ze jest pusty bez oleju
      podejrzewam zaworki zwrotne albo jakąś nieszczelność i ciągnie powietrze
      kiedyś musiał postać 2 tygodnie żeby się zapowietrzył a teraz to juz kilka godzin wystarczy
      i teraz pytanie na schemacie są 2 zawory zwrotne poz 2 i poz 18
      18 jest nierozbieralny i wg serwisówki on odpowiada za 0.7 bara do odpowietrzania pompek
      2 to chyba 5 bar na chłodnicę ale tez możne spuścić olej w powrót

      17 bar jest poprawne wszystko co ma działać działa 

      tylko na postoju to spływanie oleju 
      ktoś się spotkał z takim objawem i wie co to za przyczyna?
      gdzie szukać?

    • Przez chrap17
      Witam wszyskich..
      Może głupie pytanie, ale potrzebuje pomocy w lokalizacji odmy olejowej w Massey Ferguson 6140 rok 1997.
      W pokrywie zaworów jest tylko weżyk który schodzi na doł ciagnika i tyle.. 
      Pytam dlatego że mam objawy zapchanej odmy..
      Silnik po kapitalnym remoncie i wypluwa mi olej uszczelka z przodu pokrywy rozrządu.. tak jakby cisnienie sie tworzyło w komorze korbowej. 
      Szukam jakiej kolwiek przyczyny. Może ktoś z was miał podobny problem..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v