Manio221

Claas mercator 70

Polecane posty

Manio221    0
Napisano (edytowany)

Witam serdecznie. Potrzebuję szybkiej pomocy. Odpalam kombajny w żucam  lekko bieg a kombajn nie jedzie. Co się mogło stać? 

Edytowano przez Manio221

Wiadomość z agroFakt.pl

marian7k    36

Kolego poważnie to ty nie pytasz. Jak nie jesteś małym dzieciakiem i masz kombajn to zapytaj poważnie. Od silnika do koła jezdnego jest wiele podzespołow, sprawdz gdzie nie ciągnie zazębia itd. Może tarcza sprzęgła, może 1 bieg może koła od wriatora nie schodzą się i nie będzie ciągnoć albo wiele różnych rzeczy. To ty stoisz przy kombajnie a nie my.

wojtal24    575

moze za lekko wrzucasz a moze przy skrzyni wylecialo zabezpieczenie i dzwignia chodzi a biegów nie znienia

ZETOR TEAM

wieslaw16    68

Włącz na maksa przyśpieszacz, pewnie pas jezdny dolny masz zużyty i pas ślizga na kołach pasowych wariatora też tak miałem przy zdartym pasie.

ma123    10

mi kiedyś obcieło na tarczy frezy i nie jechał a na rozruszniku delikatnie ciągną

Manio221    0
Napisano (edytowany)

marian7k masz rację że za mało powiedziałem. Przepraszam mój błąd. To nie wina tarczy sprzęgła ani wariatora. Poszło coś w skrzyni bo jak podnoszę oba koła i w żuce bieg to lekko się kręcą. Coś nie daje napęu na koła. 

Edytowano przez Manio221

Manio221    0

Okazało się że w skrzyni urwało śruby. Nie dawało napędu na koła przez to na żaden bieg nie reagował. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Roxer
      Dzień dobry, problem tak jak w tytule. 
      Ciągnik kupiony całkiem nie tak dawno, ale problem zauważyłem dopiero teraz w orce, kiedy dało się wejść w pole. Silnik JD 6068 na pompie Stanadyne sterowanej elektornicznie.
      Im bardziej rozgrzany tym bardziej nasila się zjawisko falowania, a raczej spadania z obrotów. Traci wtedy też moc, wszystko to pod lekkim i ciężkim obciążeniem. Na pusto mimo że rozgrzany jest w porządku.
       Filtry paliwa wymieniłem - nic nie pomogło. Kiedy jest zimny nic takiego się nie dzieje, pali na dotyk od strzała, kopcenia brak, może minimalnie przy nagłym dodaniu gazu - ale to chyba normalne.
      - po 10 minutach w pługu zauważalne na oko i ucho falowanie, tak do 60-70 obr./min.
      - po 45 minutach ciągnikiem się już nie da pracować, schodzi z zadanych obrotów o nawet 200-300 obr./min, zauważalnie słabnie.
      Czy to wszystko może wskazywać na pompę do regeneracji? Od tego zaczynać czy może sterownik/wtryski/silnik?
      Wideo trochę nie stabilne, ale da się usłyszeć i zauważyć o co mi chodzi (jadę na gazie ręcznym)

Claas Ares 616.mp4
    • Przez Roxer
      Jakiś czas temu zakupiłem ciągnik: Claas Ares 616. Niedawno zapaliła mi się kontrolka o zbyt niskim stanie płynu hamulcowego.
      W pośpiechu dolałem od poziomu MINIMUM do około 3/4 stanu DOT4. Nie miałem zielonego pojęcia o istnieniu czegoś takiego jak LHM, który zapewne był tam wlany , a teraz mądry po szkodzie czytam że mogę narobić sobie tym dużych problemów (obydwa - ten w zbiorniczku ciągnika i butelce z której dolałem wydawały się być zielone więc nic nie podejrzewałem). 
      Po dolaniu ciągnik przepracował w sumie z 15min. Czy taka dolana ilość DOT4 zaszkodzi? Czy od razu spuścić wszystko i zalać nowym LHM?
    • Przez przemek99
      chodzi mi o ich awaryjnoesc i dostep do czesci i ich cene?
    • Przez marcin2645
      witam czy ktoś mógłby mi pomóc
      axion 840 gaśnie czasami i przy próbie odpalenia kręci i  kopci mocno  na czarno, wydobywający się dźwięk taki brzęk przy pompie paliwa wysokiego ciśnienia.  Po zresetowaniu nie ma tego dźwięku i odpala normalnie aż do następnego zgaśnięcia

prosiłbym o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam posiadam ciągnik claas ares 836rz ze skrzynia quadrashift 4 biegi /4 półbiegi i żółw zająć w dźwigni biegow. I mam problem bo czasem biegi muszę wrzucać na siłę, czasem muszę podczas wrzucania biegu cofnąć dźwignie i drugi raz wtedy wejdzie. Ktoś wie czy to szkodliwe? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj