MICH4Ł

Rolnictwo

Polecane posty

MICH4Ł    1

Witam. Wiem ,że pewnie temat który poruszam przewijał się już kilka lub kilkanaście raz ale myślę ,że jeszcze jeden raz nie zaszkodzi. Chodzi o to ,że od dziecka interesuję się rolnictwem i moim największym marzeniem jest zostanie rolnikiem. Obecnie jestem po szkole branżowej ale mam zamiar pójść na kurs rolniczy i chciałbym wiązać z tym moją przyszłość oczywiście dodatkowo pracować w zawodzie który mam wyuczony, nie mam za bardzo doświadczenia w rolnictwie potrafię jeździć maszynami i wiem co do czego służy ale za bardzo nie znam się na tych tematach związanych z uprawą ziemi czyli co i kiedy zasiać i jakie opryski na co wykonywać. Mam nadzieje ,że dostanę odpowiedz na moje pytanie i jakieś porady z tym związane. Proszę nie pisać żebym dał sobie spokój z rolnictwem bo nie da rady🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zadałeś pytania. Druga sprawa jak nie masz ziemi i sprzętu to pytanie czy cię na to stać bo to nie 20 czy nawet 50 tys potrzeba tylko znacznie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co za problem dzisiaj jak nie ma kasy, szuka panny z gospodarstwem i gospodarzy na całego   :P no ktoś je musi brać, ci co mają własną ziemię to nie pójdzie do takiej, połączyć też nie zawsze się da, a tu kandydat z chęciami jak ta lala, nawet nie musi się za bardzo znać, one są już obcykane, to zarządzą co ma robić, a jak nie one to teść z teściową,    :P   jeden warunek, cicho siedzieć, nie pyskować, tylko pracować.  :D

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

czyli zostanie parobkiem , bo takich przeważnie szukają rodzice danej panny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj tam zaraz parobkiem  :P z czasem przejmie dowodzenie, no coś za coś, krwi mu trochę mogą napsuć, ale będzie miał JDi inne diabły, no i co najważniejsze teścia i teściową na podorędziu.   xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

Robić jak kobiety. Liczyć. Tylko hektary muszą być na małżonkę a nie na rodziców. Tylko jak  jest gospodarstwo na nią przed ślubem, to przychody po ślubie są wspólne i z tego czesać kasę. Jak podskakuje żona z hektarami to rozwód, a samemu szukać sobie choroby ( najlepiej spowodowanej praca w gospodarstwie)co by zdolność do pracy obniżyć, potem pozew o alimenty bo poziom życia się obniżył, tylko berbecia nie robić. I  z parobka można wyjść na PANA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

@taux to Ty obcykany na całego w takich sprawach👍 Jeszcze trzeba dopisać niech szuka jedynaczki albo takiej co ma brata księdza🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówicie parobkiem zostać, tak Wam spieszno do zarządzania i brania kłopotów sobie na głowę? jak dobrze zarządzają to niech rządzą, ja wolałbym zająć się tylko robotą i mieć spokojną głowę.  ;) Zawsze można popsioczyć, jak rządzicie cholery, do d*py z takim rządzeniem, i w ciągnik i na pole.  xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
15 godzin temu, MICH4Ł napisał:

Witam. Wiem ,że pewnie temat który poruszam przewijał się już kilka lub kilkanaście raz ale myślę ,że jeszcze jeden raz nie zaszkodzi. Chodzi o to ,że od dziecka interesuję się rolnictwem i moim największym marzeniem jest zostanie rolnikiem. Obecnie jestem po szkole branżowej ale mam zamiar pójść na kurs rolniczy i chciałbym wiązać z tym moją przyszłość oczywiście dodatkowo pracować w zawodzie który mam wyuczony, nie mam za bardzo doświadczenia w rolnictwie potrafię jeździć maszynami i wiem co do czego służy ale za bardzo nie znam się na tych tematach związanych z uprawą ziemi czyli co i kiedy zasiać i jakie opryski na co wykonywać. Mam nadzieje ,że dostanę odpowiedz na moje pytanie i jakieś porady z tym związane. Proszę nie pisać żebym dał sobie spokój z rolnictwem bo nie da rady🙂

A jakie jest pytanie? Jeśli chodzi o kursy to możesz sobie zrobić kurs na opryskiwacz, czy inseminatora, natomiast nie spotokałem się z kursem, z tematu uprawy, czy prowadzenia gospodarstwa. Nie kończyłem żadnej szkoły związanej rolnictwem, a wiedzę zaczerpnąłem od rodziców(troszeczkę) oraz głównie z internetu, przy czym z obu źródeł trzeba sprawdzać, czy informacje są prawdziwe, oraz, czy nie jest to po prostu reklama... Znam kilku ludzi co pracują, a po godzinach zajmują się rolnictwem, więc się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
1 godzinę temu, sylwek23111 napisał:

A jakie jest pytanie? Jeśli chodzi o kursy to możesz sobie zrobić kurs na opryskiwacz, czy inseminatora, natomiast nie spotokałem się z kursem, z tematu uprawy, czy prowadzenia gospodarstwa. 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy ROL.04 (dawniej: R03 i RL.03). Prowadzenie produkcji rolniczej. Zawód: Rolnik 613003.

Kwalifikacyjny kurs zawodowy RL.16. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej. Zawód: Technik Rolnik 314207.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
10 godzin temu, Sean napisał:

Mówicie parobkiem zostać, tak Wam spieszno do zarządzania i brania kłopotów sobie na głowę? jak dobrze zarządzają to niech rządzą, ja wolałbym zająć się tylko robotą i mieć spokojną głowę.  ;) Zawsze można popsioczyć, jak rządzicie cholery, do d*py z takim rządzeniem, i w ciągnik i na pole.  xD

Ja bym zabrał jeszcze czteropak i nawet teściową jakby była   z dwa lata młodsza ode mnie  😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mas09akra    0

Witam zapytanie odnośnie kursu czy jest możliwość zrobienia tego kursu że tak powiem ze człowiek niby był a kurs zrobiony$? Ktoś jakieś namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj