Skocz do zawartości

Pomocy, problem z instalacją


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry, szczęść Boże
Zgłaszam się z problemem świecących się świateł pozycyjnych (obrysówek) wraz z kierunkiem. Pacjent - John Deere 6900 Problem zaczął się po długim postoju i wymianie akumulatora na nowy. Najpierw objaw pojawił się po lewej stronie, potem zginął i następnie przeszło na stronę prawą a lewa jest sprawna lecz tylko przy wlaczonych swiatlach gdyż po wyłączeniu  kierunek działa normalnie, ale po włączeniu prawego kierunku światła pozycyjny mrygają z obu stron.. Padło na brudne styki połączenia masowego, jak się okazało nie miało to nic wspólnego z tą jakże śmieszną "awarią". Dodam że po odlaczeniu kabla masowego od lampki żarówka kierunku jak i pozycji zaczyna się lekko jarzyć a po obu stronach (dotyczy tylnych lamp) zaczyna lekko jarzyć się stop. Sprawdziłem wszystkie lampy i też są okej. Moje pytanie brzmi tak: czy zna ktoś miejsca w których znajdują się kostki? A może ktoś wie gdzie leży źródło problemu? Miał ktoś podobny przypadek?

101030632_2154637188003239_2953908489908387840_o.jpg

Opublikowano
1 minutę temu, Pafnucy napisał:

Masa gdzieś nie łączy . trzeba szukać .

 

kurde, to chyba się szykuje ściąganie dachu, bo tam są punkty masowe z tego co widze po schemacie

Opublikowano
39 minut temu, jacek3773 napisał:

Kabina z korpusem ma masę ??

tak, sprawdzana była juz chyba dziesiąty raz. podłączana była nawet masa bezpośrednio z akumulatora i też nic...

Opublikowano (edytowane)

Patrząc na zdj ma dołożone halogeny robocze led prawdopodobnie 72w na stronę z przodu. A przypuszczam że jak z przodu wymieniał to i z tył ma coś dolozone

Edytowane przez rabit500
Opublikowano (edytowane)

Faktycznie teraz zauważyłem, odepnij je na chwilę. 

Dobra po chwili zastanowienia problem dotyczy braku masy lamp tylnych i tam upatruj przyczyny. 

Edytowane przez hubertb
Opublikowano
11 minut temu, jacek3773 napisał:

Wklady w lampach nie mają przejścia.podłącz inną jakąkolwiek lampę na próbę 

Właśnie sprawdziłem i niestety problem jest dalej, a napięcie jest na kostce 

Opublikowano

Wydaje mi sie ze problem jest gdzies w kostkach, bo sprawdzilem juz wszystko o czym mowicie i dalej nic, ehh no to schemat w raczki i szykuje sie rozbieranko reszty

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez krystian1640
      Witam 
      Chciałbym się zapytać czy wie ktoś może jak zwiększyć dawkę paliwa w John Deere 1640.
    • Przez rolnik540
      witam jestem posiadaczem od niedawna prasy 540 i na załączonych Zdjęciach widać wytarcia i było słychać tam piszczenie oraz opiłki nie miałem czasu na zrobienie dlatego dałem smaru ale przed sezonem chciałem to zrobić co może być przyczyną rolki całe wszystkie chodza mial ktoś doczynienia z tym 


    • Przez dawid1983
      VID_20260404124957.mp4    
      Witam ,proszę o pomoc mam tura podłączonego do John deeraa3140,czy to normalna praca rozdzielacza,,węże od zasilania i powrotu drżą,jak ruszę dżojstikiem do góry lub dołu to ustaje te brzeczenie
    • Przez power2347el
      Witam, mam problem z kalibracją podnośnika,
      rozpoczynam kalibracje lecz w pewnym momęcie nie chce wyświetlić wartości kodu odpowiedniego dla traktora??
      I po kilku próbach nie mogę wywołać kodu HCU podnośnika??
      A  podnośnik działa w ten sposób że trzeba trzymać guzik szybkiego podnoszenia czy opuszczania cały czas. Suwak działa. normalnie.
      Jeśli macie jakieś propozycje piszcie.
    • Przez Wopl
      Ktoś wie jak używać tej dźwigni?
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v