kamcioxxxx

class arion 640

Polecane posty

kamcioxxxx    0

witam posiadam clasa arina 640 i mam taki problem z hamulcami ze jak wcisnę hamulec w ciagniku to wtedy powietrze z tyłu leci a jak nie naciskam to wtedy nie leci i w ten sposób przyczepa zaciąga hamulce odwrotnie dodam ze traktor jest sprowadzany z angli da sie jakos to zmienic ?

84714111_209424383635538_8808231690708189184_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Pytanie ile masz złączek? Jeśli czerwona i żółta to układ 2 obwodowy i wtedy w czerwonej masz ciśnienie cały czas a w żółtej wtedy kiedy naciskasz hamulec lub zaciągniesz ręczny. W przypadku kiedy masz dodatkowy układ do przyczep 1 obwodowych to ta dodatkowa złączka działa wałsnie tak jak chcesz. A w ogóle jaki masz układ w przyczepie 1 czy 2 obwodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcioxxxx    0

Wlasnie mam tak jak mowisz ze w jednym mam powietrze caly czas a w 2 jak nacisne hamulec i ręczny . Można jakoś to przerobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

No to jeśli jest tak jak mówisz temat jest stosunkowo prosty musisz dołożyć układ pneumatyki 1 obwodowej. Wtedy będziesz miał trzecie wyjście z ciągnika, które będzie działać odwrotnie w stosunku do żółtego złącze jakie aktualnie masz z tego co piszesz. Jeśli zaciągniesz ręczy wtedy tam nie będzie powietrza. Potrzebujesz taki zawór kilka złączek trójników żeby wpiąć się w układ. HAMULCE PNEUMATYCZNE - STEROWANIE I HAMULCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Zawór oznaczone miejsce 1 wpinasz do zasilania czyli butla ciągnika ewentualnie trójnik i wpinasz się w przewód, który idzie do czerwonej złączki. Dalej oznaczony numerem 4 to sterowanie podpinasz trójnikiem pod przewód idący do żółtej złączki. A 2 o wyjście na przyczepę w zestawie jest złączka zazwyczaj czarna do pneumatyki 1 obwodowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba łatwiej będzie przerobić przyczepę. Jaki masz teraz zawór na przyczepie? Bo być może wystarczy tylko zmienić przewody.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcioxxxx    0

Na przyczepie mam zawor 1 obwodowy . Ale chodzi o to żeby mi już pasowało do wszystkich przyczep A nie tylko do tej jednej   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    13

Ja mam u siebie taki problem, że mam układ dwuobwodowy bo mam przyczepę na poduszkach i na hamulcach (gniazdo żółte i czerwone) i mam czarne na jeden obwód, ale jak podczepię polską przyczepę to hamulec mi się zaciąga, ale pod kabiną po prawej stronie mocno ucieka mi powietrze (jak jest podpięta wtyka do polskiej przyczepy) czemu tak sie dzieje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez piorasss
      Witam. Borykam się z problemem sprzęgła w Aresie. Mianowicie po rozgrzaniu oleju w skrzyni zanika sprzęgło. Podczas jazdy jest ok do póki nie wcisnę sprzęgła. Sprzegło hydrauliczne z rewersem mechanicznym. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj