Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MF6170

Bydło mięsne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bydło
MF6170    0

Witam mam pytań kilka, czy kiszonka z kukurydzy z 8 ha(to chyba jakieś 480 ton)+ śruta zbożowa( owies30% i pszenżyto 60%.10%to dodatki do śruty)+ siano mała ilość. To dobre żywienie dla byczków od 150 do 300 kg. czyli 20 kg kukurydzy. 1,5 kg śruty i siano na jednego byczka? Mam 13,5 h więc nie dużo mogę wyprodukować siana. Czy może ktoś mi powie że lepiej jest ten areał zagospodarować w inną pasze niż kiszonka z kukurydzy? Jeszcze jedno jakie rasy są naj mniej wrażliwe na słabe warunki hodowli(nie chodzi mi tu o pasze ale o budynki inwentarskie)?

Edytowano przez andrzej2110

ursuss    12

Siano jest potrzebne ale na pewno jest je łatwiej kupić od kiszonki z kukurydzy. A może zrezygnować bardziej ze zboża je zawsze można kupić i ostatnie lata bardzo tanio ...

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukasz1987    57
Najlepszą rasą najmniej wymagającą będzie Liousine Simental Hereford scharalais

Jak już to Limousine i Charolaise :D

Kolego nie wiem jak chcesz wycisnąć na dzień dobry 60 ton kiszonki z ha ale powodzenia :D zielonki tak kiszonki to już trzeba umieć QQ uprawiać i mieć do tego warunki glebowe jak i wegetacyjne.

Popraw ort

W śrucie za dużo pszenżyta, daj owies i jęczmień po 30%.

Do kiszonki z QQ dołożyłbym kiszonkę z lucerny ma dużo białka więc uzupełni energetyczną QQ

Rasy mięsne cały rok pod chmurką przeżyją więc jaka nie wybierzesz będzie dobrze ;)

Na forum jest sporo tematów o hodowli opasów i o bydle mięsnym tam poszukaj

ZETORAK89    0

Zasiej lucernę i na kiszonkę to zawsze inna pasza od kukurydzy możesz taż żyta na kiszonkę tylko kukurydzy jest więcej z ha niż np lucerny ale masz różne pasze;)

PeterG14    114

Lepiej by było jakbyś zasiał wszystko na użytki zielone. Wtedy więcej sztuk utrzymasz. Musisz sobie przeliczyć czy opłaca Ci się siać czy brać z zakupu ziarno (koszty paliwa, nawozu itp.) U mnie nawet HF ustał w mrozie na dworze ale trzeba było sprzedać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować