Gregster

Miniładowarka

Polecane posty

Gregster    4
Witam, nosze się z zamiarem kupna miniładowarki. Ale nie wiem jaka wybrać. Jeden warunek to 90 cm szer. Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat i posłuchać waszych doświadczeń. Które miniładowarki lepsze, PRZEGUBOWE czy typu BOBCAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek308    35

Zależy do czego szukasz jesli jazda w ciasnych pomieszczeniach to skid steer (bobcat) jak najbardziej ale jeśli chodzi o jazde i prace na słabo utwardzonym gruncie to przy zawracaniu robi doły przegub tak nie bedzie rył na piachu. Skid steer ma taki + ze zawraca w miejscu i fajnie sie nim bawi, co do przegubu to nie miałem, nie będę się wypowiadał niech inni opowiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kolegi i również posłucham opinii o ładowarkach, również będę szukał czegoś do około 35 tys z przeznaczeniem na wybieranie obornika z obory ( budynek i ustawienie bydła nie pozwala na zgarniacz ) , pewnie dodatkowo podjechać i przywiezc jakąs belke słomy itd. 

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Takie bobcat-y często można wypożyczyć proponuje wziąć takiego na kilka godzin i to dużo da do myślenia . Przegubowa jest dużo dłuższa i wymaga więcej miejsca a także ma przegub który trzeba serwisować . Natomiast skid słabo sobie radzić na nieutwardzonym terenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Mam bobcata i uważam ze to dobra maszyna na utwardzone korytarze bez stopni ,bo wszelkie progi ot już za wysokie jak na jego nogi (koła) Wydaje mi sie ze przegubowa sprawdzi się bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

a co myślicie o tych samorobkach, np jak ta: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2504938719784768&id=100008059936666&sfnsn=mo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Matmen napisał:

Takie bobcat-y często można wypożyczyć proponuje wziąć takiego na kilka godzin i to dużo da do myślenia . Przegubowa jest dużo dłuższa i wymaga więcej miejsca a także ma przegub który trzeba serwisować . Natomiast skid słabo sobie radzić na nieutwardzonym terenie 

ale co tu serwisować...smarować?

 

41 minut temu, marjanmeme napisał:

Czy to goolf?😉

Nie podoba mi się wielki tył  i wysoka podłoga.

Mam fajną samoróbkę przegubową 92 cm szer., 2,4 m dł. z osprzętem i wys. podnoszenia 2,5m (z zamówienia).

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jutro Ci podam pv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro102    21

Mam weidemann 1260 tylko że szerokość 105 cm. Wypychanie obornika i zwożenie słomy spoko ale do balotów siano kieszonki trochę za lekka a jest w niej już dodatkowy balast oryginalny. Silnik Perkins 4 cylindry średnio pali ok 1.5 L on na godzinę. Przy przebiegu trochę ponad 800h awarii brak ale to nie przebieg. Wiadomo więcej miejsca potrzeba do zawracania niż bobcat. No i w naszym przypadku na zimę trzeba kabine ściągać bo do obory się nie mieści ale jest to 8 śrub więc nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj