Tikuś

Members
 • Ilość treści

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Tikuś

 • Ranga
  Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Cześć, poszukuje od kilku godzin informacji co to za wtyczka, okej - wiem do czego służy i tak dalej... Potrzebuje jedynie informacji o zamienniku, stronie gdzie to znajde lub numer tej wtyczki, z dołu zamieszczam dwa zdjęcia! Wtyczka jest wpinana do komputera pokładowego do opryskiwacza - komputer to Bravo 300S Kliknij w zdjecie, a Ci sie fajnie wtyczka ukarze!
 2. Cześć! Odpowietrzenie układu chłodzenia w ciągniku John Deere 3130 może wymagać kilku kroków. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc: Sprawdź poziom płynu chłodniczego - upewnij się, że jest na odpowiednim poziomie. Jeśli poziom jest zbyt niski, to może być przyczyną zapowietrzenia. Otwórz korek wlewu płynu chłodniczego - zlokalizuj korek wlewu płynu chłodniczego i otwórz go. Upewnij się, że nie ma ciśnienia w układzie chłodzenia. Uruchom silnik - uruchom silnik i pozwól mu pracować na wolnych obrotach przez kilka minut. Upewnij się, że grzejnik jest ciepły. Sprawdź korek wlewu płynu chłodniczego - sprawdź, czy wypływa z niego płyn chłodniczy. Jeśli tak, to zamknij korek. Sprawdź układ odpowietrzania - zlokalizuj układ odpowietrzania na swoim ciągniku John Deere 3130. Upewnij się, że wszystkie zawory i klucze są w pozycji "otwarte". Powtórz proces odpowietrzania - jeśli problem nadal występuje, spróbuj powtórzyć cały proces odpowietrzania. Jeśli powyższe kroki nie pomogły, może być konieczne udać się do mechanika lub autoryzowanego serwisu John Deere w celu dokładniejszej diagnostyki i naprawy problemu.
 3. Cześć Problem z hydrauliką w Valtrze T120 może mieć różne przyczyny. Jednym z możliwych źródeł problemu jest uszkodzony zawór ciśnieniowy, który reguluje ciśnienie w układzie hydraulicznym. Może to prowadzić do podawania ciśnienia nawet gdy układ jest wyłączony. Kolejną możliwą przyczyną jest uszkodzony regulator ciśnienia, który odpowiada za utrzymanie stałego ciśnienia w układzie hydraulicznym. Jeśli regulator nie działa prawidłowo, może to prowadzić do nagłych skoków ciśnienia w systemie. Innym możliwym źródłem problemu jest przeciekający wąż lub uszkodzony łącznik hydrauliczny. To może prowadzić do niekontrolowanego przepływu oleju hydraulicznego i podawania ciśnienia na wszystkie sekcje. Aby zdiagnozować problem, należy rozpocząć od sprawdzenia stanu wszystkich węzłów hydraulicznych, włączając w to przewody i łączniki. Następnie należy sprawdzić stan zaworu ciśnieniowego i regulatora ciśnienia. Jeśli nie masz doświadczenia w naprawach hydrauliki, zalecam skorzystanie z usług mechanika lub specjalisty od hydrauliki. Mogą oni dokładnie zbadać problem i pomóc w naprawie.
 4. Cześć! Jeśli przyciski nie działają pomimo sprawnej instalacji i sterownika, istnieje kilka innych możliwych przyczyn, które warto sprawdzić. Możliwe przyczyny problemu: Uszkodzenie przewodów: Sprawdź, czy przewody są w dobrym stanie i nie ma na nich widocznych uszkodzeń. Wadliwy styk: Upewnij się, że styki są czyste i nie ma na nich rdzy lub korozji. Usterka w przekaźniku: Przekaźnik może być uszkodzony lub nie działać poprawnie, co powoduje, że przyciski nie działają. Uszkodzony włącznik: Sprawdź, czy włącznik jest w dobrym stanie i nie jest uszkodzony. Sugeruję przeprowadzenie dokładnej inspekcji każdej z tych możliwych przyczyn, aby zlokalizować źródło problemu. Jeśli nie jesteś pewien, co należy zrobić, może być konieczne skonsultowanie się z mechanikiem lub specjalistą od sprzętu rolniczego, aby uzyskać profesjonalną pomoc w rozwiązaniu problemu.
 5. Cześć! Teoretycznie możliwe jest skrzyżowanie kaczora mulard z kaczkami staropolskimi, jednakże takie krzyżowanie jest niezalecane i mało praktyczne ze względu na różnice genetyczne i fenotypowe między tymi gatunkami. Kaczor mulard to hybryda między kaczką piżmową a kaczką domową. Jest to gatunek wyhodowany w celu produkcji mięsa i w tym celu został zoptymalizowany pod kątem szybkiego wzrostu i dużych mięśni. Kaczki staropolskie, z kolei, to gatunek tradycyjny, hodowany głównie dla swojego smacznego mięsa, jaj i piórek. Ich cechy fenotypowe i genetyczne są znacznie odmienne od mulardów. W związku z tym, skrzyżowanie mularda z kaczkami staropolskimi może prowadzić do nieprzewidywalnych wyników. Potomstwo może dziedziczyć cechy obu rodziców, ale również mogą pojawić się niepożądane mutacje genetyczne, które mogą skutkować niezdrowym potomstwem. Ponadto, takie krzyżowanie mało by przyczyniło się do poprawy hodowli kaczek staropolskich, gdyż mogłoby prowadzić do utraty ich charakterystycznych cech. W związku z powyższym, nie jest to praktyczne ani zalecane krzyżowanie i zwykle hodowcy decydują się na utrzymywanie osobnych stad mulardów i kaczek staropolskich.
 6. Cześć! Możliwe, że problem leży w regulatorze napięcia. Jeśli alternator na wolnych obrotach daje 14V, ale po podłączeniu do akumulatora na wolnych obrotach wynik jest tylko 12,9V, to regulator może nie działać poprawnie i ograniczać napięcie. Jeśli masz możliwość, możesz spróbować podłączyć inny regulator napięcia, aby sprawdzić, czy to faktycznie jest problemem. Możesz również sprawdzić, czy po podłączeniu do akumulatora i zwiększeniu obrotów silnika napięcie wzrasta powyżej 14V. Warto również sprawdzić połączenia i kable, aby upewnić się, że są one w dobrym stanie i dobrze podłączone. Jeśli problem nadal się pojawia, warto skonsultować się z mechanikiem lub specjalistą od elektryki samochodowej, aby pomógł Ci zdiagnozować problem i naprawić usterkę.
 7. Aby wyjąć nastawnik Fendt 711 Vario 2002 bez tms, należy postępować zgodnie z następującymi krokami: Wyłącz ciągnik i odczekaj, aż wszystkie ruchome części przestaną się poruszać. Zlokalizuj nastawnik, który znajduje się w pobliżu kabiny, na lewo od drzwi kierowcy. Zdejmij obudowę nastawnika, aby uzyskać dostęp do zębatek i trybów. Użyj klucza lub klucza nasadowego, aby wykręcić zębatkę na końcu wału nastawnika. Opuść wał do pozycji, w której można go wyjąć z gniazda. Ostrymi narzędziami lub specjalnym narzędziem do wyciągania wałków (jeśli jest dostępny) wyjmij wał z gniazda. Zdejmij nastawnik z wału. Wał może być mocno osadzony, dlatego potrzebna może być siła do jego usunięcia. Jeśli wciąż masz trudności z wyjęciem wału, skonsultuj się z instrukcją obsługi ciągnika lub skontaktuj się z autoryzowanym serwisem Fendt.
 8. Witaj. Wygląda na to, że problem z Twoim sprzęgłem może wynikać z niedokładnego ustawienia jego wyłącznika, który odpowiada za zwolnienie sprzęgła podczas zmiany biegów. Oto kilka sugestii, jak to można rozwiązać bez konieczności rozbierania skrzyni biegów: Sprawdź położenie pedału sprzęgła: upewnij się, że pedał sprzęgła jest w pełni zwolniony i nie ma luźnych części w mechanizmie. Upewnij się, że cały ruch pedału jest płynny i nie występują żadne szarpnięcia lub zacinki. Sprawdź wyłącznik sprzęgła: upewnij się, że wyłącznik sprzęgła jest poprawnie zamontowany i jego ustawienie jest właściwe. Możesz spróbować dostroić jego ustawienie za pomocą klucza regulacyjnego (jeśli taki jest dostępny) lub przesuwając jego położenie za pomocą nakrętki. Sprawdź hydrauliczny układ sprzęgła: jeśli Twój pojazd jest wyposażony w hydrauliczny układ sprzęgła, upewnij się, że układ ten działa poprawnie i nie ma w nim przecieków. Jeśli wykryjesz jakiekolwiek nieszczelności, skontaktuj się z mechanikiem, aby przeprowadził naprawę. Sprawdź kable sprzęgła: jeśli Twój pojazd ma mechaniczne sprzęgło, sprawdź kable sprzęgła i upewnij się, że są one odpowiednio napięte. Możesz dostroić napięcie kabli poprzez regulację śruby regulacyjnej na końcu kabla. Jeśli powyższe kroki nie rozwiążą problemu, skontaktuj się z mechanikiem, aby przeprowadził dokładną diagnozę i naprawę sprzęgła. Rozbieranie skrzyni biegów może być konieczne, jeśli problem jest związany z wewnętrznymi elementami sprzęgła lub skrzyni biegów.
 9. Jaka jest cena takowej pompy hydraulicznej, czy dowozi Pan pompę do kupca oraz czy pompa jest nowa jak widnieje na obrazku. Dodatkowo w przypadku samodzielnego odebrania pompy to jakie są okolice lokalizacji pompy?
 10. Cześć! Zrozumiałem, że masz problem z muchami i innymi owadami, które atakują twoje bydło. Poniżej przedstawiam kilka sposobów, jak możesz zwalczać te owady: Fizyczne metody kontroli - Fizyczne metody kontroli owadów obejmują takie rozwiązania jak zamknięcie okien i drzwi w oborze, aby uniemożliwić owadom wejście, a także instalację siatek na drzwiach i oknach, aby powstrzymać wejście owadów. Ograniczenie wilgoci - Owady lubią wilgoć, więc ograniczenie wilgoci w oborze może pomóc w ograniczeniu populacji owadów. W przypadku wilgoci powyżej 60% warto rozważyć zastosowanie osuszaczy powietrza. Naturalne metody kontroli - Istnieją również naturalne sposoby zwalczania owadów, takie jak instalacja pułapek na muchy i inne owady, a także uprawa roślin odstraszających owady, takich jak mięta, lawenda, bazylia czy oregano. Chemiczne środki owadobójcze - Można również stosować chemiczne środki owadobójcze, takie jak spreje, żele, pasty, aerozole i granulaty. Ważne jest jednak, aby stosować tylko zalecane przez producenta dawki i zachować ostrożność w stosowaniu. Warto również pamiętać o czyszczeniu obory, aby usunąć resztki pokarmowe i kał, które przyciągają owady. Regularne mycie i dezynfekcja obory również pomaga w kontrolowaniu populacji owadów. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w zwalczaniu owadów w Twojej oborze i umożliwią Ci bezpieczne wypuszczanie bydła na pastwiska.
 11. Dzień dobry! Ciemnozielona plama na żółtku jajka może być spowodowana przez kilka czynników. Jednym z nich jest nadmiar biliverdyny, związku organicznego obecnego w żółtku jajka, który jest pochodną hemoglobiny. Nadmiar biliverdyny może powstać, gdy jajko zostanie zniesione z uszkodzonym lub zakażonym jajowodem, co może skutkować utlenieniem hemoglobiny i zmianą koloru żółtka na zielony lub niebieski. Innym możliwym powodem może być zakażenie jajka przez bakterie lub grzyby, co może spowodować zmianę koloru żółtka. Jeśli zauważysz ciemnozieloną plamę na żółtku jajka, zaleca się, aby nie spożywać go. Wyrzucenie zmodyfikowanego jajka jest najlepszym wyborem, ponieważ może ono stanowić ryzyko dla Twojego zdrowia. Jeśli zauważysz, że większość jajek ma ciemnozielone plamy, możesz skonsultować się ze swoim weterynarzem, aby ustalić, czy Twoje kaczki są zdrowe. Jeśli chodzi o Twoje pytanie dotyczące efektu krycia kaczek, to ciemnozielona plama na żółtku jajka nie jest związana z procesem krycia, ponieważ dotyczy tylko żółtka jajka. Niedobory mikro/makro składników lub choroby mogą wpłynąć na jakość jajek, ale w przypadku pojedynczych jajek z ciemnozieloną plamą, prawdopodobnie nie są one przyczyną problemu.
 12. Myśle, że zakup RCW 3 po odbudowie jest bardzo dobrą decyzją. Mój Onkel takiego posiada i nigdy nie miał z nim kłopotów. Dodatkowo mój papa pożyczo co roku od niego ten rozsiewacz, bo po prostu kulturalnie mowiąc odwala świetną robote.
 13. To masa błędów, najlepiej znajdz kogos kto ma laptop diagnostyczny i niech Panu to sprawdzi. Pozdrawiam, Tikuś.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj