MałaMi

Zrzutka u krowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MałaMi    1

Witam. Miał ktoś przypadek z krową. Od ostatniego zapłodnienia minęło 6miesiecy. Dziś sie wycieliła, ale ciele waga ok 4-5kg rozwiniety ale mały. Krowa w ogóle nie schudła. Dodam że była 4razy zapladniana bo powtarzala ruje. Od pierwszego zaplodnienia termin wychodzi na ten miesiąc.

Bercik92    99

Jak już porzuciła to nie ma sensu jej zacielac bo nic już z niej nie będzie

ralf    10

7 minut temu, Bercik92 napisał:

Jak już porzuciła to nie ma sensu jej zacielac bo nic już z niej nie będzie

kolejny znachor, najlepiej ją uśpić tak na wszelki wypadek dla pewności

Wiadomość z agroFakt.pl

Bercik92    99

Życie i doświadczenie mówi że nic z tego. 😉 Po porzucenie nie raz zacieliliśmy ale jak już kończyło się mleko i po kilku miesiącach okazywała się nie cielna to szkoda było sobie nią głowę zawracać 😉

Risto    30

Jak daje te 8-10l mleka rano i wieczór to nie poddawać się, tym bardziej, że nie chodzi jeszcze na łące. Znam ten ból dwa razy z gorszą sytuacją. Kup jej butelkę 1l płynu na wzmocnienie wątroby i podawaj do pyska z niewielką ilością wody np. 200ml. raz dziennie. Nie zaszkodzi a może pomóc. Spytaj lekarza jeszcze o płyn moczopędny i w jakiej ilości proponuje, też jest w litrowych.

tay29    77

u mnie tez 6 msc ostatnio zrzuciła. zaraz poszła płukanka w ciagu miesiaca sama pokazała ruje,zainseminowana ostatnie badanie usg wykazało ze cielna, na udój daje jeszcze 12 litrow wiec dla mnie warto było zacielać tym bardziej ze laktacje zakończyla z wynikiem 12 tys

bieniek_88    57
Napisano (edytowany)

U mnie taka sytuacja simentalka 75% pierwsza ruja ok. Inseminacja Je wycielila się dobrze jako pierwiastka 28 l/doba inseminacja druga sm, zrzutka w 8 miesiącu 22 l/doba. Inseminacja 3 mo tym razem zrzutka 2 miesiąc, płukanka i znowu łapie od strzała tym razem sm i od tej pory spokój. W szczycie 39.5 litra i tak zostaję u mnie jedną z lepszych sztuk w stadzie. Teraz 7 laktacja i bezproblemowa sztuka. Pierwsza zrzutka podejrzewam,że jako sztuka na ocieleniu przeszła od zasuszonych do sztuk w laktacji na stanowisko i się pobodły, druga zrzutka wet stwierdził, że od upału wg mnie bardzo możliwe bo krowy akurat przebywały jakiś czas na kwaterze bez cienia, bobry szkodniki i taka sytuacja bardzo możliwa. Także nie skreślajmy krowy która roni, bo może to są przypadki losowe.

Edytowano przez bieniek_88
Błędy ortograficzne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez T0mi
      Cześć, macie jakieś sposoby na kopiącą krowe podczas dojenia? Czerwona Polska - jak nie przytrzymie aparatu to mi zwali po jakimś czasie. Zdecydowanie więcej razy lewą nogą. Coś czytałem, że ogon trzeba podwiesić do góry, żeby ścięgna zablokować. Pomożecie?
    • Przez pitras
      Mam do was pytanie ostatnio zakupiłe jałówki z importu i niewiem czy dobrze zrobiłem , czy lepsze były by krajowe?
    • Przez dominik1703
      witam mam problem z 2 krowami rasy hf zacielone były w tym samym terminie i są już 10 dni po terminie i nie widać żeby odpuszczały. Czy jest możliwość że cielaki są żywe?
    • Przez dominik1703
      witam jałówka w nocy zerwała się z łańcucha i uszkodziła sobie staw łokciowy po czym zrobił się ropień. Pomimo tego w miarę w możliwość się porusza i ma "chęci do życia". Ma już tak od ok. 3 tygodni. Wycieliła się 2 tygodnie temu. Weterynarz podał antybiotyk ale dalej nie widać znaczącej poprawy. Stoi luzem w kojcu. Miał ktoś może taki przypadek lub wie jak można jej pomóc?

• Przez Case
      Witam 😃 Mam problem z bydłem a chodzi tu o żywienie krów mlecznych. Bardzo spada mi mleko a do tego krowy zaczęły chorować i ciągle odpada jakaś sztuka w tym roku to już 4. Zadaje im pasze tmr mieszanka kiszonki z kukurydzy, siankokiszonka, i żyto dodatkowo dodaje śrute rzepakową, otręby i pasze taką z soją mieszana z rzepakiem. Posypuje jeszcze im z firmy josera premix. To wszystko. Dlaczego krowy średnio dają mi tylko 10l dziennie. Co robić? Pomóżcie! Co mogę zmienić w żywieniu żeby poprawić wydajność i zdrowotność krów? Jakieś dobre mieszanki czy pasze? Proszę o radę... ❤️
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj