Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

no dokładnie. Tak samo Ci co mleko oddają po 1.10 to frajerzy. Powinni to mleko trzymać w zbiornikach na gnojówkę. O hodowcach świń to samo. Trzymać i czekać na lepszą cenę. Albo lepiej do lasu wypuścić. Myślisz gamoniu że jakby ktoś dawał więcej to by nie sprzedali ? sam sprzedawałem w kwietniu i maju i handlarze wielką łaskę robili że w ogóle przyjechali. A ze nie miałem co dać im zryc to na co miałem czekać ?

Racja.....

  • Like 1
Opublikowano

U mnie 6.20 + vat za ładnego HF-a to cena obowiązująca od dobrych kilkunastu miesięcy. Ja też przetrzymywałem, ale w sumie nic to nie dało, bo raz w środku epidemii skoczyły na 6.40 na parę dni, a potem spadły na 6.00

Słowem - jak się nie obrócisz, wszędzie d*pa. Kali albo Cybulek pisał, że tuczy intensywnie. Ja też tak robiłem, może palet Sano Bulla nie kupowałem, jak Jarek B., ale sporo u dealera pasz zostawiałem. I wg mnie nie tędy chyba droga. Trzeba ciąć koszty, do bólu. Może nie gałęzie, jak mawiał Nasz Kolega Kanalia, ale pastwisko i odpady. I jak najmniej pracy ludzkiej.

Opublikowano (edytowane)
17 godzin temu, Bugii napisał:

A masz z nim umowe jakas czy  na gebe te jalowki kupione? Przedstawial badania usg czy  cos w jakim stadjum sa cielne?

Wszystko mam, faktury  okres cielnosci itp 

Dnia 12.07.2020 o 23:00, nexeqadore napisał:

 

Kukurydza tania pasza chyba nie wiesz co mówisz jedna z najdroższych

60-70 zł tona to drogo? 

Co do cen to spokojnie panowie.. Jesienią druga fala domniemanej pandemii (pandemii oczywiście polityczno niewolniczo telewizyjnej).. Czuję że będę rekord niskich cen.. O byśmy się nie zdziwił że 5 zł będzie byk.. 

Edytowane przez tomaszmab
Opublikowano

No to mozesz sie w sady bawic. Niestety z tym moze troche zejsc. Czasami sprzedaje jalowki to sa klijencji co przy odbiorze przywoza swojego weterynarza aby sprawdzic cielnosci. A niektorym wystarcza tylko slowa. Powiedzialbym ze sam kaczynski inseminowal i by uwierzyli. A prawda jest taka ze wszystko trzeba speawdzac.

Opublikowano
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Czyli na fv jest wyraźny zapis ile są cielne? Czy tylko,że cielne?

Na fakturze mam że są to jałówki cielne a na innym papierze mam potwierdzenie usg z miesiącami cielnosci do danej sztuki kolczyka. Wiem też że numery kolczyków pisał hodowca a weterynarz tylko badał i podawał okres cielnosci .. 

Opublikowano

Marjusz od czego ta podwyżka?zjazd 50 gr potem dwie podwyżki o 10 i 20 gr i tak w kółko. Sumując mamy więcej podwyżek jak obniżek. 😁

Opublikowano

Sołtys a jaktam rozliczyli twojego wbca ostatniego?co ciekawego wyszło?

Opublikowano

Małe i pewnie młode sztuki. Miałeś lepszą ofertę na to żywcem? Te tureckie dawne czasy pewnie nie wrócą gdzie dobry handlarz miał na ubojni pod 14 netto za kg bez limitu wagi w górę i w dół za o klasę 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2026? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂 Wam drodzy hodowcy i sobie w 2026 życzę jak najwyższych cen!!!
       
       
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
       
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/305087-ceny-bydla-2025/
    • Przez yacenty
      Witam Hodowców w 2026 roku!
      Uzupełniamy naszą serię o temat, który dla wielu jest najważniejszy – aktualne ceny skupu tuczników. Otwieram wątek zbiorczy na cały rok 2026, służący do wymiany informacji o stawkach w ubojniach i punktach skupu.
      Początek roku to zawsze moment niepewności i oczekiwania na ruchy giełdy niemieckiej (VEZG) oraz reakcję naszych krajowych zakładów. Sprawdźmy, jak rynek otworzył się po Nowym Roku.
      Abyśmy nie porównywali jabłek do gruszek, bardzo proszę o wyraźne zaznaczanie, czy podajecie cenę za wagę żywą, czy poubojową (WBC).
      Proponowany schemat wpisu:
      Województwo:
      Ubojnia / Skup (opcjonalnie):
      Rodzaj rozliczenia (Żywa waga / WBC):
      Cena (netto/brutto):
      Klasowość / Mięsność (przy WBC):
      Strefa ASF (jeśli dotyczy):
      Termin płatności/odbioru:
      Jakie sygnały płyną od Waszych odbiorców? Czy zakłady szukają towaru, czy raczej robią się kolejki i "zatory"? Zapraszam do rzetelnej wymiany danych.
      Przypominam: To wątek o cenach. Starajmy się dyskutować merytorycznie i z szacunkiem do pracy innych hodowców, niezależnie od skali ich produkcji.
    • Przez yacenty
      Witam wszystkich w nowym, 2026 roku! 🚜
      Z racji, że mamy już 2 stycznia, otwieram oficjalny wątek poświęcony cenom cieląt w roku 2026. Poprzednie lata pokazały, że rynek potrafi być dynamiczny, dlatego warto na bieżąco wymieniać się informacjami z różnych regionów Polski.
      Zapraszam do dzielenia się aktualnymi stawkami, jakie oferują u Was pośrednicy lub jakie uzyskujecie przy sprzedaży/zakupie. Aby dyskusja była czytelna i pomocna dla nas wszystkich, proszę o trzymanie się konkretów.
      Przy wpisywaniu cen, postarajmy się używać poniższego schematu (ułatwi to porównanie):
      Województwo:
      Płeć (byczek/jałówka):
      Rasa:
      Waga/Wiek:
      Cena (netto/brutto):
      Dodatkowe uwagi (kondycja, popyt w okolicy):
      Jaka jest Wasza prognoza na ten rok? Czy początek 2026 przynosi jakieś zmiany w cennikach w Waszych okolicach?
      Prośba organizacyjna: Dbajmy o kulturę wypowiedzi. Szanujmy się nawzajem, nawet jeśli mamy odmienne zdanie na temat opłacalności produkcji.
      Zapraszam do dyskusji!
    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
    • Przez yacenty
      Cześć wszystkim!
      Kontynuujemy serię wątków na nowy rok. Tym razem temat, który wymaga trzymania ręki na pulsie – ceny prosiąt w 2026 roku.
      Wszyscy wiemy, jak chwiejny potrafi być ten rynek i jak mocno zależy od sytuacji za granicą (Dania/Niemcy) oraz stref ASF w Polsce. Abyśmy mieli jasny obraz sytuacji na starcie roku, otwieram dyskusję o aktualnych stawkach za warchlaki.
      Proszę o dzielenie się informacjami zarówno o towarze krajowym, jak i imporcie. Aby uniknąć nieporozumień, bardzo proszę o precyzowanie parametrów według poniższego wzoru:
      Województwo/Rejon:
      Pochodzenie (Kraj/Import):
      Waga:
      Cena (netto/brutto):
      Ilość (detal/hurt):
      Dodatkowe uwagi (genetyka, terminy płatności):
      Jak oceniacie opłacalność wstawień na początku 2026? Czy w Waszych okolicach widać większe zainteresowanie zakupem, czy raczej postoje?
      Tradycyjnie przypominam o zachowaniu kultury dyskusji. Wymieniajmy się wiedzą, a nie wyzwiskami.
      Dobrego roku i stabilnych cen!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v