Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 godzinę temu, Tomasz55555 napisał:

 Kuzyn sprzedał w poniedziałek 4 byki 2 powyżej tony cena 7.2 brutto malopolska

To jest zatrzymanie sprzedaży😉a tu z 650 na 700 ulala lub 3 tyg po terminie jestem szalony 😂😂

Opublikowano
28 minut temu, karol19920 napisał:

Oj człowieku weź się zajmij się sobą. Odezwał się specjalista od hodowli. Dziwicie się że nie szanują nas i naszej pracy ludzie nie związani z rolnictwem jak w samej branży jest jak jest. Zero jakiej kolwiek jedności tylko odrazu po bandzie. 

Ja szanuje każdego, hodowla to nie praca z doskoku że rzucisz  balot kiszonki na  rano  w 5 min i do roboty. Im więcej będzie tych pseudo hodowców tym kryzys będzie się pogłębiał w branży. Najgorsze w tym wszystkim że zarabiają na tym przez takie działanie wyłącznie handlarze, jest popyt na cielaka i za półtora roku kupią za pół darmo 

  • Like 2
Opublikowano
11 minut temu, Berthold napisał:

Nic z tego twardo trzymam się przy swoim 🤣🤣🤣

Czyli zostajesz z nami👍gdzie zysk to tylko gnój 😊

Opublikowano
10 minut temu, AdamRo napisał:

Se pomyślałeś że kolega barwy zmienił, przyznaj się :)

Nic z tego twardo trzymam się przy swoim 🤣🤣🤣

Coś mi się zawiesza to AF dzisiaj. Chciałem powiedzieć że popieram szanownego przedmówcę... Zysk to gnój i... UJ!!! 

Opublikowano
6 minut temu, przemek28_28 napisał:

Szaman przestań pier**lic. Jak ktoś ma 5ha to nie utrzyma sie z tego a sprzedać nie chce bo naprzyklad lubi to hobby. A Ty tak pier**lisz jak każdy kto ma 50-100ha i nie szanuje kogoś kto ma mniej. 

Można obsiać i z pola sprzedać, hobby nie zawsze jest tanie jak widać, ja ćwiczę na siłowni tańsze rozwiązanie i nerwy spokojniejsze. 

Opublikowano (edytowane)

Ty zapewne masz rozgrzewkę rano i wieczorem  widłami i gnojowozem po dziadku. Wrzuć swoją fakturę po ile   teraz sprzedajesz byka czy jałówkę a i ja wrzucę swoją i zobaczymy jaki jesteś oczytany. 

Edytowane przez szaman1
Opublikowano

Panowie po co ten głupi Hejt znowu... Potrzeba wam moderatorów w temacie... Jak się durno przemądrzać macie to niech jeden gnój idzie powywalać a drugi na silownie... Spokojnej niedzieli

  • Like 1
Opublikowano

Poprostu nie lubię jak ktoś kto ma więcej np. Szaman zjechał kogoś kto ma mniej. To ze ma mniej to co? Gorszy? Śmieć? Do piachu czy jak? Co mam wrzucać, ostatnia faktura z kwietnia była na 6.70 netto, 1 złoty za tanio. Mam bydło ale tylko 30 sztuk, jestem małym hodowcą ale u mnie plus ze nie żyje z bydła inaczej moje dzieci chodziłby głodne przy tych cenach.

  • Like 5
Opublikowano

@Berthold tacy jak ja co mają 20 sztuk bydła i łączą swoją pasje z pracą są gorsi od zawodowców? 

Wstaje codziennie o 4 rano mam poranną gimnastykę z widłami mam w chałupie antyki po dziadku w postaci gnojowozu. Dbam o dobrostan, do każdego zwierzaka podchodzę indywidualnie, walczę do upadłego jak zachoruje.

A to, że oddam go za półdarmo trudno się mówi. A co się ludziom na tłumaczę, że rolnik co ma 100 sztuk nie jest jakimś j**anym psychopatom co znęca się nad zwierzętami to moje. 

Mam chyba prawo oczekiwać trochę szacunku za swoją pracę od bambrów?

  • Like 2
Opublikowano

A zaklinanie rzeczywistości ze jest Ok jest śmieszne. Bo nawet jak ktos ma czyste super byki to i tak sprzedaje taniej niż 2 lata temu.

8 godzin temu, szaman1 napisał:

Ty zapewne masz rozgrzewkę rano i wieczorem  widłami i gnojowozem po dziadku. Wrzuć swoją fakturę po ile   teraz sprzedajesz byka czy jałówkę a i ja wrzucę swoją i zobaczymy jaki jesteś oczytany. 

Szamanku pewnie musisz zapierdzielac na siłowni żeby mieć siły do wideł. Ja obornik usuwam 100konnym JD którego sobie sprawiłem 6 lat temu od dilera😎😎😎😎 polecam takie rozwiazanie, przyjemnie wyrzuca sie 20-30 ton😂

 

Przy niskich cenach zbóż czy kukurydzy opas był dobrze opłacalny, ale kiedy pszenica paszowa jest po 880 netto a mokra kukurydza 500 netto to sie robi nieciekawie.

Opublikowano (edytowane)

I wyszła siłownia typowego kolesia a z koksami, gdzie napisałem ze JA mam 5ha? Nigdzie,  ale dla kogoś kto tylko gnój albo żeliwo umie przerzucać to nie ma co sie dziwić, tak jak pisałem- krzyżówki działaj prorozwojowo na cześć ciała której nie potrafisz używać.

A mefedronu nie sprzedaje sie w puszkach ale tego nie mozesz wiedziec bo Tobie tylko koksy w strzykawkach od konia sprzedaja😂😂😂😂😂

Edytowane przez przemek28_28
  • Thanks 1
Opublikowano
6 godzin temu, przemek28_28 napisał:

100konnym JD którego sobie sprawiłem 6 lat temu od dilera😎😎😎😎 

 

 

Zapomniałeś napisać że za bankowe 😎

Opublikowano
18 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Szaman przestań pier**lic. Jak ktoś ma 5ha to nie utrzyma sie z tego a sprzedać nie chce bo naprzyklad lubi to hobby. A Ty tak pier**lisz jak każdy kto ma 50-100ha i nie szanuje kogoś kto ma mniej. 

Jak się wali mefedron to się nie pamięta co się wczoraj pisało. . Najgorszy pewnie jest zjazd jak się rano przebudzisz i zamiast JD stoi taczka i widły.  Zamykam dyskusję z mefedroniarzem bo to temat cen. 

Opublikowano

Znajomy rzeźnik z Golimy mówi że od poniedziałku na dwie zmiany zaczynają bo tyle roboty więc na moje cena musi iść w górę. Jeszcze tydzień dwa niech się ludzie wstrzymana z wypychaniem i może być dobrze

  • Like 2
Opublikowano
Dnia 23.05.2020 o 06:36, kizak napisał:

  ,,Kobietę można zmienić,ale nic to nie zmieni'' 🙆‍♂️      , Dobrze i obornik,W lato w suszę wywiozłem obornik na trawę przed deszczem🙏. dałem go na grubo,że potem włóką rozciągałem. A deszcz przyszedł za tydzień.Ludzie d*p... się śmieli. W trawie różnica była widoczna już w zeszłym roku,a w tym to jak odciął. Tak że z gównem,tak jak i z hu...,nie ma żartów😐

 

Ciekawy post.. Właśnie zastanawiałem się nad tym czy nie zrobić tak samo w tym roku u siebie na łące.. Bo mam z 200 ton obornika i nie chce wszystkiego pryzmowac tylko odrazu trochę wywalić na łąkę po pierwszym pokosie.. No i jak ta trawa wyglądała zaraz po oborniku? 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam Hodowców w 2026 roku!
      Uzupełniamy naszą serię o temat, który dla wielu jest najważniejszy – aktualne ceny skupu tuczników. Otwieram wątek zbiorczy na cały rok 2026, służący do wymiany informacji o stawkach w ubojniach i punktach skupu.
      Początek roku to zawsze moment niepewności i oczekiwania na ruchy giełdy niemieckiej (VEZG) oraz reakcję naszych krajowych zakładów. Sprawdźmy, jak rynek otworzył się po Nowym Roku.
      Abyśmy nie porównywali jabłek do gruszek, bardzo proszę o wyraźne zaznaczanie, czy podajecie cenę za wagę żywą, czy poubojową (WBC).
      Proponowany schemat wpisu:
      Województwo:
      Ubojnia / Skup (opcjonalnie):
      Rodzaj rozliczenia (Żywa waga / WBC):
      Cena (netto/brutto):
      Klasowość / Mięsność (przy WBC):
      Strefa ASF (jeśli dotyczy):
      Termin płatności/odbioru:
      Jakie sygnały płyną od Waszych odbiorców? Czy zakłady szukają towaru, czy raczej robią się kolejki i "zatory"? Zapraszam do rzetelnej wymiany danych.
      Przypominam: To wątek o cenach. Starajmy się dyskutować merytorycznie i z szacunkiem do pracy innych hodowców, niezależnie od skali ich produkcji.
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2026? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂 Wam drodzy hodowcy i sobie w 2026 życzę jak najwyższych cen!!!
       
       
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
       
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/305087-ceny-bydla-2025/
    • Przez yacenty
      Witam wszystkich w nowym, 2026 roku! 🚜
      Z racji, że mamy już 2 stycznia, otwieram oficjalny wątek poświęcony cenom cieląt w roku 2026. Poprzednie lata pokazały, że rynek potrafi być dynamiczny, dlatego warto na bieżąco wymieniać się informacjami z różnych regionów Polski.
      Zapraszam do dzielenia się aktualnymi stawkami, jakie oferują u Was pośrednicy lub jakie uzyskujecie przy sprzedaży/zakupie. Aby dyskusja była czytelna i pomocna dla nas wszystkich, proszę o trzymanie się konkretów.
      Przy wpisywaniu cen, postarajmy się używać poniższego schematu (ułatwi to porównanie):
      Województwo:
      Płeć (byczek/jałówka):
      Rasa:
      Waga/Wiek:
      Cena (netto/brutto):
      Dodatkowe uwagi (kondycja, popyt w okolicy):
      Jaka jest Wasza prognoza na ten rok? Czy początek 2026 przynosi jakieś zmiany w cennikach w Waszych okolicach?
      Prośba organizacyjna: Dbajmy o kulturę wypowiedzi. Szanujmy się nawzajem, nawet jeśli mamy odmienne zdanie na temat opłacalności produkcji.
      Zapraszam do dyskusji!
    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
    • Przez yacenty
      Cześć wszystkim!
      Kontynuujemy serię wątków na nowy rok. Tym razem temat, który wymaga trzymania ręki na pulsie – ceny prosiąt w 2026 roku.
      Wszyscy wiemy, jak chwiejny potrafi być ten rynek i jak mocno zależy od sytuacji za granicą (Dania/Niemcy) oraz stref ASF w Polsce. Abyśmy mieli jasny obraz sytuacji na starcie roku, otwieram dyskusję o aktualnych stawkach za warchlaki.
      Proszę o dzielenie się informacjami zarówno o towarze krajowym, jak i imporcie. Aby uniknąć nieporozumień, bardzo proszę o precyzowanie parametrów według poniższego wzoru:
      Województwo/Rejon:
      Pochodzenie (Kraj/Import):
      Waga:
      Cena (netto/brutto):
      Ilość (detal/hurt):
      Dodatkowe uwagi (genetyka, terminy płatności):
      Jak oceniacie opłacalność wstawień na początku 2026? Czy w Waszych okolicach widać większe zainteresowanie zakupem, czy raczej postoje?
      Tradycyjnie przypominam o zachowaniu kultury dyskusji. Wymieniajmy się wiedzą, a nie wyzwiskami.
      Dobrego roku i stabilnych cen!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v