Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek1977    1308
18 minut temu, MateuszsSwietokrzyskie napisał:

Zboże idzie do góry bo świnki podrożały i hodowcy się kręcą za towarem. Jeszcze chwila i będzie ponad 800 netto z odbiorem. 

Pozdrawiam. 

Dzisiaj też miałem telefon od świniarza ,czy mam jeszcze pszenicę bo będzie potrzebował .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, MateuszsSwietokrzyskie napisał:

Zboże idzie do góry bo świnki podrożały i chodowcy się kręcą za towarem. Jeszcze chwila i będzie ponad 800 netto z odbiorem. 

Pozdrawiam. 

A jak by nie podrożały to by w MC Donaldzie się stołowały? Wieszych głupot nie czytałem ogólnie zastój w zbożach może eksport sie ruszy ale na krajowym rynku stabilnie

10 minut temu, marek1977 napisał:

Dzisiaj też miałem telefon od świniarza ,czy mam jeszcze pszenicę bo będzie potrzebował .

Daj telefon do niego spytam czy to prawda 🤣

13 minut temu, Mich9 napisał:

750 zł pogonione 100 ton.

Dobrze zrobiłeś że sprzedałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Staszek poda tu swój numer telefonu to go pszenicą zasypiecie :D chytry lis z ciebie Marek


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas rowy suchutkie, miejsca gdzie zawsze były zalane suchutkie. 3 telefony za kukurydzą, pszenica nie wiem. Oj towar zdrożeje, to z trzódki mniej zostanie. Jak tu żyć Panowie. Poczekajcie jeszcze z miesiąc jak oszacują straty w USA. U nas jak do 2 tygodni nie spadnie deszcz jakiś porzadny, to będą się nasi drapać po głowie skąd tu nabrać towaru. A jeszcze z tydzień temu, po informacjach z agropierdół dzwonił gościu i jakiś zlękniony mówił o zasypanych paszarniach do końca sezonu i nadciągającej ukrainie😁. Dobrze że człowiek jest przy rozumie i wie kiedy chce się z niego wała robić. Czytajcie posty tego impertynenta i  sami dowiecie się kiedy poganiać swój towar za godziwe pieniądze. Jak chcą tanio, to mówić, żeby na ukraine podjechać, najlepszy tekst. Na takich zaradnych trzodziarzy w sam raz 😈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
1 godzinę temu, Mich9 napisał:

750 zł pogonione 100 ton.

netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staszek dlatego że świnie drożeją hodowcy którzy hoduja tysiące szt z którymi handluje od lat robią zapasy i chcą nakupic jak najwięcej ponieważ cena zboża idzie do góry. Młyny też powoli dokładają przy większych ilościach. 

Pozatym co Ty się kur.. Znasz jak hodujesz może piętnaście sztuk w stodole na sztrabach i karmisz je kartoflami zmieszanymi z pokrzywami bo Ci nikt pszenicy nie chce sprzedać po pięćset. 

Wszystkich na forum tylko wkur...asz i pier.. lisz farmazony że tanieje. 

Jak jedziesz zukiem na jarmark i Ci chłop puści 5zl na metrze to nie znaczy że zboże tanieje. 

Bo z tego co czytam to się chu... Ja znasz tylko dużo masz do powiedzenia. 

Podzielić się sprawdzona informacja na forum i pocieszyć innych że towar drożeje to ten jak zwykle :d 

,, Tanieje będzie po pincet!,, 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

@lonoh tak, konsumpcja podobno jedna z lepszych pszenic jakościowo od dwóch miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Dolnyslask wode w rowach posiada ale nie zycze wam panowie tego co w tym roku od kwietnia do sierpnia zadnego deszczu po ktorym ujrzelbyscie kaluze. Z tego co slychac po internetach caly zachod polski ze zboza juz wyczyszczony.  Jesli pojawi sie widmo 2-3 tygodni bez wiekszego deszczu bedzie panika że plony znowu 2-4 ton ozimin. Pszenica przy full ochronie bez t3 bo uschla i nawozeniu na 8 ton oddala 3 tony srednia z 25 ha IV klasa ziemi , o jarych plonujacych 500kg-1 ton nie wspominajac.

Jesli ktos mial 6-8 ton i narzeka na 760-800zl ...., to co ja mam powiedziec ? Znajomy 100 ha pszenicy 2.2 ton/ha.

Miastowi  przyjezdzaja po owies w tym roku po 80 zl i nie marudza,  bo w obrebie 50km nie znajdziecie.

 

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
staszek131415 napisał:

Widzisz  dobrze że teraz nie pada bo wody teraz zboże durzo nie potrzebuje suchy kwiecień mokry maj b ędzie zboże niczym gaj 🤔

...będzie zboże niczym .uj 😝😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, MateuszsSwietokrzyskie napisał:

Staszek dlatego że świnie drożeją hodowcy którzy hoduja tysiące szt z którymi handluje od lat robią zapasy i chcą nakupic jak najwięcej ponieważ cena zboża idzie do góry. Młyny też powoli dokładają przy większych ilościach. 

Pozatym co Ty się kur.. Znasz jak hodujesz może piętnaście sztuk w stodole na sztrabach i karmisz je kartoflami zmieszanymi z pokrzywami bo Ci nikt pszenicy nie chce sprzedać po pięćset. 

Wszystkich na forum tylko wkur...asz i pier.. lisz farmazony że tanieje. 

Jak jedziesz zukiem na jarmark i Ci chłop puści 5zl na metrze to nie znaczy że zboże tanieje. 

Bo z tego co czytam to się chu... Ja znasz tylko dużo masz do powiedzenia. 

Podzielić się sprawdzona informacja na forum i pocieszyć innych że towar drożeje to ten jak zwykle :d 

,, Tanieje będzie po pincet!,, 

Ha ha robiązapasy wiosną dobry żart większych głupot to nikt nie wymyslił zboże spadło teraz cena się ustabilizowała i o podwyżkach mozna tylko marzyć cena tucznika nie wplynie na cenęzboża bo jak kolega napisał drożejąćy tucznik n ie je więcej i nie pisz tych farmazonów  byś mnie posłuchał i sprzedał w styczniu byś teraz nie kwękał

11 godzin temu, JozB napisał:

U nas rowy suchutkie, miejsca gdzie zawsze były zalane suchutkie. 3 telefony za kukurydzą, pszenica nie wiem. Oj towar zdrożeje, to z trzódki mniej zostanie. Jak tu żyć Panowie. Poczekajcie jeszcze z miesiąc jak oszacują straty w USA. U nas jak do 2 tygodni nie spadnie deszcz jakiś porzadny, to będą się nasi drapać po głowie skąd tu nabrać towaru. A jeszcze z tydzień temu, po informacjach z agropierdół dzwonił gościu i jakiś zlękniony mówił o zasypanych paszarniach do końca sezonu i nadciągającej ukrainie😁. Dobrze że człowiek jest przy rozumie i wie kiedy chce się z niego wała robić. Czytajcie posty tego impertynenta i  sami dowiecie się kiedy poganiać swój towar za godziwe pieniądze. Jak chcą tanio, to mówić, żeby na ukraine podjechać, najlepszy tekst. Na takich zaradnych trzodziarzy w sam raz 😈

Z tego co pisaleś miało być we wrześniu po 1000 w grudniu 1200 mamy kwiecień jest po 700 czyli staniało o 500? Oj lejwodo żal mi ciebie idz sprawdz czy worka zkukurydzą gołębiarze ci nie rozszarpuja 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
11 godzin temu, marian_machler napisał:

...będzie zboże niczym .uj 😝😝

.uj staszka z agrofoto😁

Przed chwilą, JozB napisał:

.uj staszka z agrofoto😁

Ten cep nawet nie wie już co pisać, bo ponownie okaże się w czerwcu że 3 rok z rzędu pi... tylko po to by coś taniej kupić. Chyba juz każdy czytający wie, po co sie tu udziela.  Ludzie szanujcie siebie i to co robicie i nie dajcie się w wała kmiotkom, którzy chcą was oskubać, robić. U nas od 2 miesięcy może ze 2 przyczepki przejechało przez wiochę. A z Rosji ze zbiorów 2019 nie sprowadzą. Jak pisałem ze 1-2 tyg temu jeden kmiotek dzwonił i sypał informacjami z agropierdół, że młyny likwidują, że ukraina, że nie ma komu sprzedać. A ja mu krótko, to jedz Pan na ukrainę za 640 zł. Skończyła się rozmowa. I róbcie podobnie, to się dziady nauczą rozumu. Jak chcą to droga otwarta do towaru z ukrainy. GMO gratis, pryskane nie wiadomo czym. My oczywiście musimy spełniac wymogi, azotanowe gówienko i takie tam. Żeby kupić john deerka trzeba z roku na rok płacić 30 tysi za ten sam model, ad blue w gratisie.

  Moim zdaniem zasrana giełda czikagowska była pretekstem do obcięcia 50 zł z cen grudniowych dla naszych podwórkowych magików. Niestety dla niektórych natura wyrówna, to co nam spekulacja zabrała i mam nadzieję odda z nawiązką. Pamiętajcie brak towaru jest dla nich największych powodów do sraczki. Im więcej osób sie wstrzyma, tym ta sraczka będzie rzadsza :D.

Dodatkowo Rosyja musi zwolnic z eksportem, bo prawie juz sie wyprzedała, dlatego unijny eksport się ożywił. A to dopiero początek, bo jak nie będzie towaru z tego roku z powodu suszy(el nino jest potwierdzone), to towaru będzie więcej, czy mniej? I co świnki będą jadły wtedy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staszek131415 boje sie Twoich prognoz i pier**le paszarnie wysle Ci na priv nr konta zrób przedpłate paszówki Ci po 500 zł brutto z transportem sprzedam jakies jeszcze 300 ton zostało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, JozB napisał:

.uj staszka z agrofoto😁

Ten cep nawet nie wie już co pisać, bo ponownie okaże się w czerwcu że 3 rok z rzędu pi... tylko po to by coś taniej kupić. Chyba juz każdy czytający wie, po co sie tu udziela.  Ludzie szanujcie siebie i to co robicie i nie dajcie się w wała kmiotkom, którzy chcą was oskubać, robić. U nas od 2 miesięcy może ze 2 przyczepki przejechało przez wiochę. A z Rosji ze zbiorów 2019 nie sprowadzą. Jak pisałem ze 1-2 tyg temu jeden kmiotek dzwonił i sypał informacjami z agropierdół, że młyny likwidują, że ukraina, że nie ma komu sprzedać. A ja mu krótko, to jedz Pan na ukrainę za 640 zł. Skończyła się rozmowa. I róbcie podobnie, to się dziady nauczą rozumu. Jak chcą to droga otwarta do towaru z ukrainy. GMO gratis, pryskane nie wiadomo czym. My oczywiście musimy spełniac wymogi, azotanowe gówienko i takie tam. Żeby kupić john deerka trzeba z roku na rok płacić 30 tysi za ten sam model, ad blue w gratisie.

  Moim zdaniem zasrana giełda czikagowska była pretekstem do obcięcia 50 zł z cen grudniowych dla naszych podwórkowych magików. Niestety dla niektórych natura wyrówna, to co nam spekulacja zabrała i mam nadzieję odda z nawiązką. Pamiętajcie brak towaru jest dla nich największych powodów do sraczki. Im więcej osób sie wstrzyma, tym ta sraczka będzie rzadsza :D.

Dodatkowo Rosyja musi zwolnic z eksportem, bo prawie juz sie wyprzedała, dlatego unijny eksport się ożywił. A to dopiero początek, bo jak nie będzie towaru z tego roku z powodu suszy(el nino jest potwierdzone), to towaru będzie więcej, czy mniej? I co świnki będą jadły wtedy? 

Kiedy w końcu odpowiesz na moje pytanie dlaczego pszenica nie kosztuje 1200 jak piałeś a 700 i kto tu ma sraczkę bo ja widzęże Ty gdyby były braki to by 1200 dawno było a tak mamy spadki przez takich jak Ty

Kiedy do sądu idziecie bo obiecanki końcem roku były?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzazuza    9

Wchodzę na forum i oczom nie wierzę , same obelgi , wyśmiewanie innych ....To tak wygladają nasze rekolekcje ? Odpuście sobie , idżcie pobawić się z dzieciakami ,albo pomóżcie żonie . Tkwicie przed monitorem i patrzycie komu tu dołożyć . Mało macie tego jadu w telewizji , czy chcecie swój wolny czas poświęcić na jałową i chamską dyskusję . Zboże będzie kosztować tyle ile będzie i na nic wasze prognozy w tę czy w inną stronę się zdają. Podpisujecie się imieniem , ale założę się ,że nawet tutaj prawdy nie piszecie . Pokażcie te swoje posty swoim bliskim , może oni potrafią wam uzmysłowić , w jakim g...e się babracie .... Pozdrawiam Zuza

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba koleżanka pomyliła tematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
1 minutę temu, staszek131415 napisał:

Kiedy w końcu odpowiesz na moje pytanie dlaczego pszenica nie kosztuje 1200 jak piałeś a 700 i kto tu ma sraczkę bo ja widzęże Ty gdyby były braki to by 1200 dawno było a tak mamy spadki przez takich jak Ty

O jaka szybka odpowiedz😁. A kto pisał, że będzie po 1200. W każdym bądz razie bliżej jest do 800 niż 500 :D. A o mnie sie nie martw.  Do swojego wieśwagena raczej nie zmieścisz tego co mam w magazynach. Dla mnie jednak ważniejsze jest to, żeby nie dać się robić w wała takim ekspertom jak ty. Każdego też do tego namawiam, bo razem na jednym wózku ciągniemy. Ty chyba inny popychasz. I co masz sraczkę czy dopiero się zbiera w majtach kolego, bo miało byc jeszcze taniej😈. Odpowiedz mi na pytanie, które zadaję od ponad roku, po co się tu udzielasz, jaki jest twój cel? Rozumiesz czy mam powtórzyć jeszcze ze 10 razy?

A twoje pytanie jeszcze. Pszenica tyle nie kosztuje, bo mamy zasrane giełdy i tyle samo warte prognozy, które są po to by lekką rączką ktoś zarabiał kosztem kogoś. Tak łatwo przecież napisać, że jest 801 mln, albo 900 mln jak sie tego nie widzi, a chce się zarobić na czyjejś robocie. Drugim powodem szanowny trzodziarzu jest fakt, że w powiązaniu z tymi giełdami działają paszarnie i młyny, które gdyby nie miały tych prognoz, tych ukraińskich wagonów, które jednak nie dociarają do nas na zachód polszy, a które służą za straszak, to by płaciły tyle ile by sie należało w danej chwili. Np. tysiak za tonę w momencie wystąpienia w kraju anomalii, np. suszy. Nie byłoby straszaka, to by płacili, a i tak zarobią. A że chcą więcej doić, bo przecież mąka nie może tanieć, to wykorzystują swoje wpływy polityczne, układy, dokonują zmowy cenowej, którą ustalają razem ze skupami i tak sie biznes kręci. Okolicze skupy też mają swoje regiony. Każdy z nich wyżyje. My mozemy tylko nie sprzedawać w danym momencie. Niech kupują gdzie indziej, wolna wola. Niech z ukrainy ściągają, jaki problem. Jedz i ty i obkup się na cały rok. Przecież tam jest tanio. 

A i gdyby nie interesy niemiaszkom i francuzów, to by bezcłówki z ukrainy na europę nie było. Jak padnie unia, to i będzie na powrót normalnie. Wtedy nie będzie przeszkadzało mi, że zboże z ukrainy wjeżdza, a ja moge kupić u nich środki ochrony, nawozy, kukurydzkę gmo. Wtedy mogę produkować taniej, to i pszeniczka może być tańsza. Wtedy niemiaszki w momencie wystąpienia suszy, niech jadą na ukrainę. 

Na wszystko przyjdzie czas. Są protesty nauczycieli, bo chcą więcej, a pracują tyle co  ja w dwa dni w miesiącu, to i będą protesty rolników, jak wieś odwróci się od rządu, bo na razie to każdy chce żyć z socjalu.  A mi kto daje gratisy za to, że oddaję kilkadziesiąt tys. w vacie naszemu państwu?

Tak, Zuza, odmówmy modlitwy, żeby jeden rodak szanował drugiego i go nie okradał w ramach wzajemnych transakcji. I pomódl się, żeby firmy, które skupują towary płacili za nie rolnikom, a przecież nie tylko robią tak, że nie płacą, a jeszcze dodatkowo oferują nawozy za przedpłatę i ich nie dostarczają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica tyle nie kosztuje bo ceny zależą od popytu i podaży podaż jest duża a popyt słaby to iceny nie rosną tylko są stabilne

Penie niedługo rozpoczną się protesty sklepikarzy bo ludzie do marketów chodzą bo tam taniej 🤣

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
31 minut temu, zuzazuza napisał:

Wchodzę na forum i oczom nie wierzę , same obelgi , wyśmiewanie innych ....To tak wygladają nasze rekolekcje ? Odpuście sobie , idżcie pobawić się z dzieciakami ,albo pomóżcie żonie . Tkwicie przed monitorem i patrzycie komu tu dołożyć . Mało macie tego jadu w telewizji , czy chcecie swój wolny czas poświęcić na jałową i chamską dyskusję . Zboże będzie kosztować tyle ile będzie i na nic wasze prognozy w tę czy w inną stronę się zdają. Podpisujecie się imieniem , ale założę się ,że nawet tutaj prawdy nie piszecie . Pokażcie te swoje posty swoim bliskim , może oni potrafią wam uzmysłowić , w jakim g...e się babracie .... Pozdrawiam Zuza

 

Zuza to nie forum religijne . Tu jest poważna dyskusja o pieniądzach . A wiadomo że tam gdzie pieniądze to nie ma miejsca na sentymenty i rekolekcje 😋


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moss    3

W Hrubieszowie kukurydza ukraińska na koniec kwietnia kontrakt po 655 netto zł załadunek w cenie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, robercikj100 napisał:

Zuza to nie forum religijne . Tu jest poważna dyskusja o pieniądzach . A wiadomo że tam gdzie pieniądze to nie ma miejsca na sentymenty i rekolekcje 😋

Ja bym tak całkiem nie odrywał rekolekcji od pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzazuza    9

Hmm......Rekolekcje (łac. recolligere - zbierać na nowo, powtórnie) , wam sie tylko z kościołem kojarzy..... a założe się ,że pierwsi polecicie ze święconką . No i te hasło ,,,,że to dyskusja o pieniądzach .....moi drodzy , pieniądze zarabia się pracując a nie wypisując głupoty na forum , oczywiście są tacy co by chcieli merytorycznie , ale szybko opuszczają to "gniazdo żmij ". Można też zarabiać spekulując ,  nie obrażcie się ale to nie wasza półka ani moja . Oni siedzą przed komputerem  na giełdzie a nie na forum. Ciekawa jestem kto pierwszy mi odpiszę . Pozdrawiam

Cieszy mnie ,że ktoś pisze merytorycznie . Brawo Panowie , dajmy innym odrobinę wiary w drugiego człowieka . Piszmy o sobie o świecie , ale nie obrażajmy się . Narodem skłóconym łatwiej sterować . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty musisz byc spokrewniona ze staszkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj