donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ACoCieTo    99
12 minut temu, pawelol111 napisał:

Hf ale nie renifer za 7 brutto poszedł.

Mam2hf ,1sm,2angusy ładne sztuki średnio 700wiekod 20-24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, Yoda napisał:

Cena za krowę w O 10,70 przy tuszy minimum 280kg. Po ile proponują handlarze na żywo za stare krowy?

Mi na żywo krowe O 5.5 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy otworzył mi sie przypadkiem  temat ceny  bydła 2014 poczytałem sobie troszkę jak psioczyliście ze ubój rytualny i się nic nie opłaci i trzeba zamknąc hodowle , mineło 5 lat ceny takie same i połowie forum sie opłaci i rozwijają gospodarstwa  to jak to jest ????? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

no tak , ale zobacz kto wtedy był na forum , ci z tamtego okresu zamkneli hodowle a teraz są nowi na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy ja wiem takie stare forumowe dziady jak sołtys i bobienko byli już 2014r)))))) bobienko od 2014 roku zayka hodowle, hehehhe, i jeszcze paru znanych mi dzisiaj nicków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
2 godziny temu, ACoCieTo napisał:

nawet złodziejowi aby drożej zapłacił

złodziej to Ci tylko na wyższą kwotę fakturę wystawi.  

Kiedyś było "tylko frajer nie oddaje do Zbyszko", a dzisiaj "tylko frajer nie oddaje do Seby"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Propo 2014 wtedy to chociaż politykom po świńskim ryju wysłano za dobijanie polskich rolników na święta.a dziś dobra zmiana bo rolnik zaczyna doliczać dopłaty bezpośrednie do bydła i 500+ w opłacalność hodowli zwierząt 🤑tego nawet Staś Bareja by nie ogarną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Dzisiaj sprzedana krowa po wydzieleniu nie chciała jeść. Waga 530kg, cena 4,70zl. Waga swoją, kupujący lokalny odbiorca. Waga i cena brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poczytajcie sobie nasze forum z 2014 tak z ciekawości  to gdzie wy tu rozwój produkcji wołowiny widzicie. Od 5 lat zaklinanie rzeczywistości ze ceny zaraz do góry, itd.....  Oczywiście przyznaje bez bicia strasznie marudze i zatruwam życie optymistą, hehehhe 

Wróżbita kanalia z Wioski przepowiadam wam przyszłość. Widzę , widzę, widzę ze 2/3 producentów bydła porzuci hodowle  widze, widze, widze również ze  cena będzie stabilna  przez kolejne 20 lat ..... na dzisiejszym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

To się przejdzie na krowy i będzie cacy 👌 a było pójdą na opas odpadami tzn. gorsze siano czy kiszonka nie pierwszej świeżości  i tanio a też urosną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Kiszonką nie pierwszej świeżości to możesz sobie problemów jedynie narobić. Zjedź trochę nadpsute ciasto to zobaczysz jak wątroba dostanie po tyłku. Z bydłem jest tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
kanalia36 napisał:

Poczytajcie sobie nasze forum z 2014 tak z ciekawości  to gdzie wy tu rozwój produkcji wołowiny widzicie. Od 5 lat zaklinanie rzeczywistości ze ceny zaraz do góry, itd.....  Oczywiście przyznaje bez bicia strasznie marudze i zatruwam życie optymistą, hehehhe 

Wróżbita kanalia z Wioski przepowiadam wam przyszłość. Widzę , widzę, widzę ze 2/3 producentów bydła porzuci hodowle  widze, widze, widze również ze  cena będzie stabilna  przez kolejne 20 lat ..... na dzisiejszym poziomie.

Jak dzisiaj byk O klasa jest po 12, a O to dziadostwo a nie byk to uważam że nie jest źle. Mi 2 lata temu herefordy prosto z łąki na auto, bez tresciwej, tylko to co same znalazły a zimą sianokicha, poszły w R. Koszty tego opasu śmieszne więc mi 12 pasuje. Jak ktoś trzyma 2lata na oborze, wali paszy i daje byka w O, to rzeczywiście lepiej branże zmienić.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Czekam na decyzje, u nas ASF szaleje i powiatowa nie ma kiedy się wysrac a co dopiero zgodę podpisać. Ustawowo do 26 musi się zgodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
15 minut temu, rolnik115 napisał:

Kiszonką nie pierwszej świeżości to możesz sobie problemów jedynie narobić. Zjedź trochę nadpsute ciasto to zobaczysz jak wątroba dostanie po tyłku. Z bydłem jest tak samo

nie przesadzaj ;) nie mówię że dawać im zgniłą breje tylko jak są grudki popsute to na spokojnie mogą to dostać i nic im nie jest 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
debrzyna napisał:

Jak myślisz jakiej pojemności chłodna potrzebna na po porcjowanego byka 

Ja kupuje chlodziarke 400 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Dokładnie coś takiego. U mnie znajomy takie sprzęty z zachodu ściąga za dobre pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj