Polecane posty

Kubociarz    1

Witam stoję przed wyborem Wspolchniacza Mandam Spec HD. Mam dylemat czy wybrać dłuta standardowe czy 40mm-limetrowe? Może ktoś ma takie proszę o odpowiedz. Chodzi głównie czy to ograniczy zapotrzebowanie na moc. Po prostu  wąższe od standardowych. 

E9EE3143-6AE0-40C9-A1CA-679225784BBA.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Mam te wąskie. Czy mniejsze zapotrzebowanie ? hmm może troszeczkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdź jaka jest cena szerszych a jaka węższych  wybierz tańsze w eksploatacji. No i węższe może mniej będą się zapychać w razie co w jakimś zielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubociarz    1
10 godzin temu, XTRO napisał:

Mam te wąskie. Czy mniejsze zapotrzebowanie ? hmm może troszeczkę 

 

9 godzin temu, damianzbr napisał:

Sprawdź jaka jest cena szerszych a jaka węższych  wybierz tańsze w eksploatacji. No i węższe może mniej będą się zapychać w razie co w jakimś zielsku.

Dzięki za odpowiedz napewno sprawdzę cenę dłut wymiennych przed zakupem. Raczej ziela nie mamy  wiec z tym problemu nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubociarz    1
12 godzin temu, XTRO napisał:

Mam te wąskie. Czy mniejsze zapotrzebowanie ? hmm może troszeczkę 

Przy jakiej mocy pracuje jaka masz szerokość i dobrze miesza na tych wąskich? 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Wg mnie szersze lepiej mieszają, ale te cienkie też bdb robią. Wziąłem je tylko i wyłącznie bo w cenniku było napisane, że to są dłuta typowe do bezorkowej uprawy. Pracuje z 185 KM a szerokość to 3m.

Pamiętaj, jak będziesz brał wąskie to dobieraj od razu podcinacze do nich bo ja jak brałem to nie wiedzieliśmy nawet, że wąskie są bez podcinaczy i jak coś będę musiał teraz sobie kupić.

Jestem na razie po 35 ha maszyna i na tę chwilę jestem zadowolony z maszyny a kosztowała połowę zachodniej. Teraz kwestia wytrzymałości.

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubociarz    1
1 godzinę temu, XTRO napisał:

Wg mnie szersze lepiej mieszają, ale te cienkie też bdb robią. Wziąłem je tylko i wyłącznie bo w cenniku było napisane, że to są dłuta typowe do bezorkowej uprawy. Pracuje z 185 KM a szerokość to 3m.

Pamiętaj, jak będziesz brał wąskie to dobieraj od razu podcinacze do nich bo ja jak brałem to nie wiedzieliśmy nawet, że wąskie są bez podcinaczy i jak coś będę musiał teraz sobie kupić.

Jestem na razie po 35 ha i maszyna i na tę chwilę jestem zadowolony z maszyny a kosztowała połowę zachodniej. Teraz kwestia wytrzymałości.

Ok dzięki za info :) przy wycenie dowiedziałem się że nie ma podcinaczy ;)

Jakość spawów i farba Mercedes jak na Bednarach oglądałem. Dobry materiał wykorzystują więc myślę, że długo pochodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

miałem na testy Alpego, Lemkena i Horscha, Mandam najbardziej podobny jest do Lemkena. A z tych wszystkich maszyn najbardziej podobał mi się Horsch ale cena za to 2x taka. Myślę, że u nas i Mandam pochodzi, ziemie mamy głównie średnie i lekkie także powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@XTRO

Tylne talerzyki wyrównujące mają jakieś zabezpieczenia przeciw kamieniom?

Jak głęboko mogą pracować redlice, żeby można jeszcze było jakoś normalnie pracować? Na 30 cm to pewnie bez 180 KM ani rusz, i bez podcinaczy - nawet tych węższych?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A expomu ajaxa trio nie bierzecie pod uwage?

Ja mysle o takim i ajax ma elementy horscha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Mandam dla kultywatorów Top, Spec (może i innych maszyn, nie patrzyłem już) od 2019 podnosi cenę wałów do tych maszyn od około 50 do 750%. I weź tu miej jakiekolwiek zaufanie dla krajowych producentów i kupuj ich produkty, jak stosują oni takie zagrywki.

@XTRO jak miał taką możliwość to tylko na pohybel takim cwaniakom powinien wziąć Horsha.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

więcej niż na 30cm się wsadzi. ale od 30cm to tak jak mówisz 180 koni do jazdy 9-10km/h.

Nie chce mi się coś wierzyć w takie podwyżki, niby czemu mają tyle aż podnosić ? Jeśli miałbym więcej kasy do wykorzystania z PROW to pewnie byłby Horsch, a tak jest Mandam i jak na razie jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Dzięki za odpowiedź. A jak z talerzykami wyrównującymi - mają one chociaż śrubowe zabezpieczenia, czy nic?

Na powyższych kultywatorach bez wałów podwyżka jest symboliczna, za to na wałach to tak jak napisałem wyżej (nawet zgrzebło zdrożało minimalnie, ale wały odjechały). To jest taka taktyczna zagrywka, żeby ładniej wyglądało. Na początku, na zdjęciach, widzisz maszyny z wałami. Potem masz cenę maszyn bez wałów. A na końcu cenę dodatków, a w tym wałów.

Mam katalog z cenami 2017-2018 i 2019, stąd mam porównanie - np. 3 m daszek 60 cm, 2017/2018 - dopłata około 1475 zł, w 2019 - to już 3880 zł. Gumiak 50 cm, 2017/2018 - +7055 zł, 2019 + 10300 zł. Wał sprężynowy 56 cm jakiego masz XTRO - 2017/2018 dopłata 7200 zł, 2019 - dopłata 9130 zł - trochę kiepska cena jak za lekki wał.

3 m rurka 62 cm kiedyś (2017/2018) była za dopłatą 300 zł, od 2019 za dopłatą 2760 zł. A 3 m tandemik rurki ze struną, od nowego roku, za dopłatą 6040 zł. Ceny oczywiście netto.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

to faktycznie spora podwyżka. U mnie akurat ten wał się sprawdza.

Zapomniałem odpisać z tymi talerzami- nie ma chyba zabezpieczeń i to właśnie jest minus tej maszyny.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Dla porównania podam Agro Tom APSPADHDICHUJWIECO półzawieszany na wale oponowym:

2,4 m - 8 zębów - 28 tyś netto

3.0 m - 10 zębów - 32 tyś netto 

2ahd4y0.jpg

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

@XTRO Skladalem tez na mlodego na speca 3m z walem sts, ale dzis dealer od Valtry mowil mi, ze pekaja w nich spawy na wieży tam gdzies przy łączniku, mozesz sie wypowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

I jak Wam się sprawuje ten Spec? Bo rozmyślam o szybkim zakupie (jest dostępny prawie od ręki).


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez aniaponczek
      Witam.Właśnie przymierzam sie do zakupu agregatu pościerniskowego.I zdecydowany jestem na Mandama kus 2.6 na sprezynach.Powiedzcie czy ta firma to solidna inwestycja czy jednak nie?bo dealer chwali ale on to sobie moze chwalić.
    • Przez ice2006
      witam mam problem z agregatem talerzowym GAL-C a mianowicie przesuwają mi się talerze na wałkach gumowych jak temu zaradzić poradzcie
    • Przez Grzegorz8946
      Witam wszystkich forumowiczów .Zakładam temat gdyż nie widziałem podobnego wcześniej,
      Piszcie jeśli macie pytanie,sam znam kilka cen maszyn mandamu,mogę udzielić pomocy
       
      Pozdrawiam
    • Przez zetorteam1516
      http://olx.pl/oferta/brona-talerzowa-talerzowka-bomet-2-7-nie-unia-akpil-strumykjak-nowa-CID757-ID9kZnX.html
       
      http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-zawieszany-jugoslowianski-nie-jar-met-krukowiak-10-m-CID757-ID9y1S3.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj