Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej. Otóż mam zamiar kupić agregat podorywkowy do ciągnika 130km cena do 22tys. . Ostatnio oglądałem agregat podowywkowy MANDAM KUS 3.0S na sprężyny. Nie orientujecie się jaka jest cena takiego zestawiku?? Czy wiecie coś o wyposazeniu dodatkowym tzn talerze obrysowe, podwójny walec (rurowy+strunowy)- czy warto w nie inwestować?? Czy dobrze agregat się wam sprawuje?? Ja mam ziemie 3-4 klasa. czy jednak lepiej wziąść UNIĘ?

Wiadomość z agroFakt.pl

dyczkowski    3

Skoro masz taki ciągnik to nie beirze tego Mandama bo za maly.Wez Kongskilde Delta 3m ale ta wersje z podwójnym wałem tnącym.Super efekt.Tylko ze cena wiadomo dużo wyższa ;) Ale mówie ci... nie bedziesz żalował.

benek79    13
Hej. Otóż mam zamiar kupić agregat podorywkowy do ciągnika 130km cena do 22tys. . Ostatnio oglądałem agregat podowywkowy MANDAM KUS 3.0S na sprężyny. Nie orientujecie się jaka jest cena takiego zestawiku?? Czy wiecie coś o wyposazeniu dodatkowym tzn talerze obrysowe, podwójny walec (rurowy+strunowy)- czy warto w nie inwestować?? Czy dobrze agregat się wam sprawuje?? Ja mam ziemie 3-4 klasa. czy jednak lepiej wziąść UNIĘ?

moim zdaniem lepij UNIE,talerze obrysowe masz w standardzie i zawsze to maszynka z jabłuszkiem.

dyczkowski    3

No ale w unii talerze są sztywne, więc jak ci słoma pojdzie spod lap to masz już zapchany a w Kongskilde są talerze sprężynujące więc na talerzch nigdy nie da się zapchac go

benek79    13
mój kosztował z siewakiem 27 brutto, a talerze są zbyteczne bo łapy sięgaja na skraj przejazdu ;)

ja w maju za kosa 3m na sprezynach daqłem 18.5 tys. a sienik na poplony mogłem miec za 5.5tys. a wiec tylko unia nie widze sensu kupowania maszyny z gliwic

mirasek    7

Mandam jest cięższy bo ma solidniejszą budowe, talerze obrysowe można dokupić w cenie 800 zł netto. Nie mam porównania efektu po przejeździe Unii i Mandama ale maszyna z Gliwic ma wyższe słupice z lepiej wyprofilowanymi gęsiostopkami (podobno kopia Lemkena) także myśle że nie będzie pracować gorzej niż Unia. Na niebieski agregat czeka sie dłużej ale w tym momencie to chyba nie ma znaczenia. Szczerze mówiąc zdecydowałem sie na Mandama głównie ze względu na możliwość zakupu w atrakcyjnej cenie.

jaro    163
mój kosztował z siewakiem 27 brutto, a talerze są zbyteczne bo łapy sięgaja na skraj przejazdu ;)

Z "siewakiem" ;) znaczy z siewnikiem ???Bo sam siewnik kosztuje już ponad 30 tys (Demeter Classic 3000 z pełnym wypasem)

piootr    3

Boczne talerze przydają się zwłaszcza jak się robi od miedzy można ładnie odciąć

Widze że kongskilde sporo droższy jest ja z talerzami bocznymi i siewnikiem poplonów dałem bodajże 23500 w 2006 roku

dyczkowski    3

No a 200 kilo to troszki ciężaru.No i po drugie unia nie ma elementow roboczych lekmena jak kongskilde i mandam ;)

ale mówie wam ze w delcie nie trzeba tych talerzy docinających bo łapy sięgaja na skraj wałka, nie jest tak jak w KOSIE ze wałek jeszcze po 20-30cm za zeby wystaje i jest nieprzerobiony materiał. :angry:

dyczkowski    3

mozna teraz

przeciesz latem gdy jest zsechnieta ziemia spełnia takie same warunki jak dzis zmarznieta ;);) Więc PRAWIE to samo B) ]

Na co czekac, tym bardziej ze do lata jeszcze kupa czasu a wyjechac w pole się bedzie chciało ;)

1rajdzik    14

jakto nie ? ja niszczę poplony z rolno-środowiskowego pod które musiałem orać, super sprawa

a i witamy kolejnego posiadacza Mandama, zapewniam będziesz zadowolony a 130 km spokojnie da sobie radę ;)

witamy kolejnego posiadacza Mandama, zapewniam będziesz zadowolony a 130 km spokojnie da sobie radę biggrin.gif

hmm to chyba że.. Kilka złote zawsze więcej jest dopłaty. Thx

dzondir    0

Ja mam jeszcze pytanie, bo nie mam doświadczenia z talerzowymi - co ta są telerze obrysowe?

Ktoś może na fotce pokazac?

massey15    0

Samesilver130 gratuluje wyboru. Myśle że będziesz zadowolony. Sam takiego i efekt pracy jest naprawdę bardzo dobry. U mnie z agregatem pracuje ciągnik o mocy około 115 km i świetnie daje sobie znim radę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kacper123022
      Sprzedam pług Rumptstad 4 zagonowy na zabezpieczeniach śrubowych, nowe lemiesze orały tylko na jesień 2016. Bardzo ładne krycie. Sprzedam również agregat uprawowy o szerokości 2.80m nowe końcówki graczek i tulejki w wałkach, 2 rządy wałków uprawowych rok produkcji 2004. Maszyny do obejrzenia w województwie Łódzkim okolice Uniejowa. Zainteresowanych proszę o kontakt na skrzynke. Mam również na sprzedaż opryskiwacz Pilmet 400 L w całości lub na części (lance, rozdzielacz i pompa sprawna jedynie beczka do wymiany) 
      Cena pługu - 3300 zł
      Agregat - 2500 zł
      Opryskiwacz - do ustalenia 
      P.S. Oczywiście ceny maszyn mogą ulec negocjacją przy ewentualnych oględzinach i chęci zakupu. Trzeba być otwartym na propozycje.
      Łódzkie-Uniejów.

• Przez polak97
      Sprzedam agregat uprawowy firmy UNIA
      model-KOMBI 3,7 BH.
      Rozkładany hydraulicznie.
      Rok produkcji 2011.
      Stan Bardzo dobry działa płynnie , brak luzów ,nie spękany .
      Używany dwa razy do roku na ok 8 ha.
      Zęby w bardzo dobrym stanie .
      Zapraszam do obejrzenia.
      tel 883248059

• Przez arturooo
      Witam, sprzedam agregat ze zdjęcia 3m waga 1015 kg, bardzo masywny zdjęcie tego nie oddaje, profile ścianka 6mm zresztą waga mówi sama za siebie. Zespoły łozyskowe marki FAG znawcy wiedzą co to za marka. Regulacja na łożyskach oporowych, 21 zębów prostych. Agregat jest nowy wykonywany tak jak dla siebie. W razie jakichkolwiek pytań chętnie udzielę info pod nr tel jak i tutaj na forum.
      Zapraszam do kontaktu
      Cena 9800zł do uzgodnienia
      tel 510690026

• Przez eddi87
      Witam, planuje zakup agregatu 2.1m do c360 i mam do wyboru bomet na łańcuszku za 2700 lub dziekan Apollo na docisku pływający za 3150. Wg was w który lepiej zainwestować? Ziemie pierwsza druga klasa pagórki.