Narko

Wycena pluga

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Narko    224

Ogolnie warte zakupu?  Jaka jest ich waga?

Edytowano przez Narko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Czym podyktowana taka rozbierznosc w wycenie do pierwszej wyceny? 

Plug bedzie ciagany sporadycznie przez Jumza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja nie dal bym wiecej jak 4tys ,wygląda na ladnie utrzymany lecz elementy robocze to początek końca

plozy wytarte podobnie jak ścinacie pionowe ,brak piętek

piersi i odkładnie wylizane ,wierzchnia twarda warstwa ma już spore ubytki ,podobnie końce odkładni ,tam juz widać ubytki ,przebarwienie na stali pokazuje warstwę nośną,

stan obrotnicy i zabezpieczeń to tylko na miejscu sprawdzisz

elemety robocze wytrzymają jeszcze ok 100-150ha ,później czeka je wymiana

płozy aby je uratować obowiązkowo pietki co pozwoli dobrze wyregulować pług

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

To sie nazywa rzeczowa odpowiedz 👍.  Jak na moje kilka ha to elementy robocze wytrzymaja do mojej emerytury. Podaj prosze ile bedzie kosztowac orietacyjnie wymiana wszystkich elementow roboczych?  W cenie 4tys zl mozna cos lepszego kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420
co do cen wejdz na lemiesze.pl i spawdz sobie sam powiem tak sasiad ma takiego na zabezpieczeniach hydraulicznych i mtz 82 4x4 ma co robić wiec odkrecil przedpluzki wiec ciagnik ma lzej ale plug slabiej do oruje gleba srednia plaska

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

piersi majątku nie kosztują a wydłuża żywotność odkładnicy ,a ta sporo kosztuje   ,jesli na parę ha to zaczyni od piętek aby płozy jeszcze posłużyły  ,lemiesze to kwestia wyboru  do mojego charliera oryginał kosztuje 150-170 euro wiec wolę od kowala za 100zl kupić do tego dłuta z resora i smigam

czy można kupić cos lepszego ?można ale to loteria ,ja swojego 4 skiby kupilem 6lat temu za 3 tys ,ale jest haczyk mianowicie jak cos jest tanie w zakupie to drogie w utrzymaniu przykladem jest mój pług części do niego nie dostaniesz w kraju   tylko Francja ,wiec pozostaje mi rzemiosło lub kowal

przedpłużków nie ściągaj to podstawa aby ten plug dobrze przykrywał resztki  3 skiby jumz pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tak 

,sprawdz tylko czy obrotnica nie spawana ,choć przy zabezpieczeniach powinno byc ok,sprawdź również czy siłownik dobrze pracuje ,

jak kupisz to sie pochwal ,powodzenia w zakupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
Dnia 28.10.2018 o 21:56, Narko napisał:

Czekam na ostateczna cene … licytacja jest. Dam znac. Dzieki za cenne info.

i jak kupiłes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Niestety nie... cene wybili na prawie 5tys zl. Szukam dalej...

Tomasz78 nie moge wyslac do Ciebie PW... masz ta opcje zablokowana? Odezwij sie do mnie na PW.

Edytowano przez Narko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Witam. 

Ocenicie,wycenicie cos doradzicie czy warto kupowac i za ile?

Plug Ott permanit LM 950 ,polautomat (co to znaczy)?

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ciekawy  niezużyty,płozy ok  w dodatku obracane  prosty skiby sie pokrywają,regulacja pełna jest  zabezpieczenie Non- stop tez    ,tyle ze zdjęć

warto by sprawdzić jak zachowują sie sprężyny,czy nie zmęczone,obrotnica i całość czy nie spawana  ale to na miejscu sprawdz   dla mnie ok

ceny nie powiem  nie znam tej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Ott to szwajcarska marka stara jak swiat.

Najbardziej rozpowszechniony pług ciągany w XX wieku,budowany od 1880 roku. Marka z wielkimi tradycjami,mowi sie,ze to blizniaczy produkt marki Vogel & Noot. 

Pflug_Ott.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ott bardzo polecam kiedyś miałem ns 80 orka coś pięknego. Tylko jak chciałem lemiesze to nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oFsik
      Witam, na ile wyceniacie Bizona 1988r. z nową sieczkarnią(nie używaną, dopiero co założoną :rolleyes:), bez kabiny, pozdro
    • Przez matix1065
      Witam,
       
      Posiadam pług Unii-Grudziąc 3 skiby (1) , chce mu wymienić odkładnie na większe (2), i tu jest pytanie , czy c-360 ( zwykła ) uciągnie ? I ile by kosztowała mnie ta wymina ?
       
       
      Pozdrwiam


    • Przez Grzesiek84
      Witam
      Mam do sprzedania lejce skórzane długie, brąz ok 30 szt stan idealny mają kilka lat na ile je wycenić i czy ktoś chętny?
    • Przez Xeon
      Witam,
      Szukam pługa do ciągnika 115 koników.
       
      Niestety wolne środku, to tylko 4000zł, więć pozostaje tylko zagonowy. Zastanawiam się na półzawieszanym PHX 5 skib.
      Jeżeli chodzi o pola, to ma 'piaski', ale truchę gliny także.
      Skłaniam się ku PHXowi ze względu na jego masę, nie powinno byc już problemu za płytka orką na twardych fragmentach pola.
       
      Co o nim sadzicie - chodz głównie o jakośc orki?
      Ciągnik da sobie z nim radę?
    • Przez PanJoker
      Koledzy, mam do Was takie pytanie. Mam pług Agrolux MRSD I mam problem z ustawieniem. Ponieważ gdy go ustawię tak jak niby miałby być ustawiony to tył ciągnika ściąga mi zaoranei i wycierają się płozy. A gdy próbuję ustawić go tak jak miało by być prawidłowo to pierwsza skiba mi nie dorzuca. I moje pytanie jest takie, czy ten gruby płaskownik musi być w linii prostej? Czy może być tak na ukos jak jest teraz lub nawet bardziej?? I czy szerokość ciągnika ma jakieś znaczenie, tzn czy ciągnik może być za szeroki do danego pługa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj