Skocz do zawartości
Gość alkaprlka

Paraliż /skręcony kark?

Polecane posty

Gość alkaprlka   
Gość alkaprlka

Witam, dziś rano jedną z kurek (w wieku około 3 miesięcy) zastałam leżącą w kurniku, wygląda jakby miała paraliż / skręcony kark. Nie jest w stanie unieść główki ani w ogóle się podnieść . Nie może jeść ani pić. Zastanawiam się, czy jest to choroba (jeśli tak to jaka?) czy może uszkodzenie , wczoraj kogut próbował się do niej "dobierać", został odgoniony. Być może dziś mu się udało i zrobił jej taką krzywdę? Wiadomo, różnica pomiędzy masą kurczaczka a koguciska jest spora. Czy mogę jej jakkolwiek pomóc? Bardzo proszę o rady!

Wiadomość z agroFakt.pl

Sean    1037
3 godziny temu, alkaprlka napisał:

Witam, dziś rano jedną z kurek (w wieku około 3 miesięcy) zastałam leżącą w kurniku, wygląda jakby miała paraliż / skręcony kark. Nie jest w stanie unieść główki ani w ogóle się podnieść . Nie może jeść ani pić. Zastanawiam się, czy jest to choroba (jeśli tak to jaka?) czy może uszkodzenie , wczoraj kogut próbował się do niej "dobierać", został odgoniony. Być może dziś mu się udało i zrobił jej taką krzywdę? Wiadomo, różnica pomiędzy masą kurczaczka a koguciska jest spora. Czy mogę jej jakkolwiek pomóc? Bardzo proszę o rady!

Raczej kogut to zrobiłby jej dobrze a nie krzywdę    :P    xD Prędzej to choroba ją dopadła.

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Sean    1037

Nie chciała dać mu d*py to skręcił jej kark zboczeniec jeden.   :P    xD

STEPHEN KING

TomaszStach    85

Ja mam taką teorię. Kogut dorwał się do kamasutry, a że nie umie czytać, to ustawił książkę do góry nogami. No i potem próbował na siłę kurę ustawić na głowie. Naparł z góry i wyszło jak wyszło 

Gość alkaprlka   
Gość alkaprlka
16 godzin temu, wojtal24 napisał:

pomoze tylko siekiera

Chyba jednak nie mieliście racji. Dziś już wstaje o własnych siłach i je.

Sean    1037
48 minut temu, alkaprlka napisał:

Chyba jednak nie mieliście racji. Dziś już wstaje o własnych siłach i je.

Jak nie mieliśmy racji?   :P   straciła cnotę i była w lekkim szoku, a teraz dochodzi w sumie do wniosku że nawet fajnie było.    xD

• Haha 1

STEPHEN KING

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez plapla123
      Witam.
      Mam problem z niektorymi ziemniakami:
      http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/22/f9hd.jpg
      http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/577/dnda.jpg
      Czy ktos wie co moze byc przyczyna takich deformacji?
    • Przez krencus90
      Witam.
      Mam nadzieje, że któryś z forumowiczów pomoże mi w zidentyfikowaniu choroby i jej wyleczeniu, która występuje na pomidorach. Na zdjęciach ukazane jest co dzieje się z liśćmi.
      Proszę o pomoc i poradzenie jaki najlepiej środek zastosować, aby pozbyć się tej choroby.

• Przez jarczes
      Witam. 3 tygodnie temu kupiłem 2 króliki kalifornijskie. Po 2 tygodniach dostały biegunki i jeden zdechł drugiego przeniosłem do nowej klatki.Kilka dni temu zaczoł podkurczać prawą tylną łapkę.Dziś zauważyłem że nie może chodzić. Wygląda to jak by dostał jakiegoś paraliżu. Ma ciężko ruszać tylnymi nogami. Proszę o pomoc w rozpoznaniu tej choroby.
    • Przez Polak1002
      Witam mam problem z samicą gdyż ma zaledwie rok i 2 miesiące i pojawia się problem gdy ma się kocić.
      Gdy miała się kocić pierwszy raz wykociła się tydzień po terminie i porzuciła, za drugim razem wszystko odbyło się jak należy i teraz za trzecim razem znowu powturzył się pierwszy przypadek. Czy ktoś z was miał taki problem? Co jest nie tak?
    • Przez sirmatti
      Witam.
      Z tatą zastanawiamy się jaki sposób chowu drobiu jest najbardziej opłacalny
      1.)Kupić inkubator i  jaja od swoich kur  ogrzewać(około 200zł)
      2.)Zrobić sam inkubator.
      3.)"Kłaść" jaja pod kwoke.
      4.)kupić na giełdzie 1 dniowe kurczątka.
      I teraz to co was rośmieszy chodzi tutaj o chów 60-100. tak na własne potrzeby/komuś sprzedać  małe ilości.
      BTW.gdzie na podkarpaciu najbliżej mielca mozna kupić kurczęta 1.dniowe?jakie to są koszty???

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.