Polecane posty

livebird    54

Mam pytanie wziołem w dzierżawe 0,6 ha pola aktulanie ugoru i zastanawiam sie co posiac na pierwszy rok jest to gleba 5-6 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Ja Wczoraj pryskałem kilka ha ugorów randapem( wykoszonych z półtora miesiaca temu) , za jakieś 2-3 tyg talerzówka i początkiem września orka pod pszenice. Po ugorach bardzo ładne są pszenice, o ile się o nie dba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molq    6
w moim rejonie ugory w jesień sie ora a na wiosnę kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja zawsze na ugorze siałem owies


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Raczej chciałbym posiać coś na jesień bo w tym roku pszenica ozima na piaskach sypała mimo suszy 4,5-5 ton/ha a jare przy niewiele niższym nawożeniu sypały po 1,5-2,5 t/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Zawsze po łące czy ugorze siałem owies. Dokładnie pierw kosiłem rotosanem potem talerzówką 2 razy z rzędu i potem na zimę orka jak najgłębiej się da i z wiosny agregatem wjeżdżałem i siałem. W tamtym roku przeorałem ugór 7ha na klasie ziemi 3-4 i wsiałem jesienią pszenżyto. Chciałem spróbować jak to wyjdzie a po wykoszeniu (3 dni temu) z 7.20ha było 38ton. Czyli wyszło około 5.5 t/ha. Według mnie bardzo dobrze ale wiadomo oby na następny rok było lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zasiej żyto hybrydowe. Tylko trzeba o nie lepiej zadbać niż o zwykłe ale efekt jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez evolution93
      Witam.
      Za rok kończy mi się plan 5 lat i czas zacząć myśleć na przyszłość. Czy są jakieś zboża ,warzywa lub inne rośliny które warto posiać /posadzić w gospodarstwie ekologicznym czy pozostaje wszystko wrzucić w łąki?obszar jaki mam do zagospodarowania to 11 ha.
    • Przez bobcat2250
      Witam. Mam do wzięcia kilka hektarów ponad 5 letnich odłogów. Głównie V klasa, trochę IV i VI. Czy jakby polecieć na wiosnę gdzieś w marcu z Roundapem, potem w kwietniu z orką i w maju zasiać kukurydzę to czy coś by z niej było? Widziałem u obszarnika jak Zasiał kukurydzę po ugorze to urosła tylko na 1,3 - 1,5 metra podczas gdy na polu obok miała prawie 3 metry. Ktoś próbował tak robić, czy lepiej rok przesiać na przykład owsem?
    • Przez krystek1992
      Jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć czy jest w ogóle sens siać trawę w międzyplonie i czy coś w ogóle z tego będzie. Mam pole przygotowane tylko nie wiem co zasiać żeby urosło. Mam dwie propozycję: Futtertrio lub Country 2053 Turbo / PL-1 Express (mieszanki życic westerwoldzkich z koniczyną perską). Co o tym myślicie?
    • Przez anti239
      Witam, mam kawałek 0,5 ha, na którym był posiany jęczmień. Zastanawiam się co na nim posiać, wykonałem podorywkę i zastanawiam się nad jakimś poplonem, tylko chyba jest już trochę za późno, martwi mnie to, że pszenica byłaby marna, może owies? Co byłoby najlepsze?
      Pozdrawiam  
    • Przez MafiaLolek
      Witam mam 5 I 6 klase ziemi.
      I niewiem jaki jeczmien jest lepszy na te klase ziemi.
      Jeczmien dwurzedowy czy szesciorzedowy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj