krystek1992

Co posiać po zbiorze zboża aby urosło do września- października?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krystek1992    20

Jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć czy jest w ogóle sens siać trawę w międzyplonie i czy coś w ogóle z tego będzie. Mam pole przygotowane tylko nie wiem co zasiać żeby urosło. Mam dwie propozycję: Futtertrio lub Country 2053 Turbo / PL-1 Express (mieszanki życic westerwoldzkich z koniczyną perską). Co o tym myślicie?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
to co wymieniles to drogo wychodzi za same nasiona a i tak tylko raz uda ci sie to zebrac. moim zdaniem lepiej owies i trochę łubinu

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69
ja już posiałem po jęczmieniu ozimym, kukurydzę i tą Futtertrio zobaczymy co z tego będzie, narazie wygląją ładnie, zdjęcie w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
jezeli chcesz to zebrac na pasz to tak jak kolega wyzej owies z motylkowymi groch lubin wyka i zwinac to w baloty

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583
Ja sieje owies ,tanio ,szybko rośnie i bazę paszową zawsze się trochę podreperuje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Mam do dyspozycji 1,5 ha. Deszcze póki co padają i ziemia jest w miarę mokra. Chciałbym posiać coś taniego żeby nie było szkoda po 1 pokosie zaorać :) I tak jak wyżej żeby dołożyć jeszcze kilka bel bo 1 pokos trawy był słaby z powodu suszy. Tylko czy owies w miarę urośnie do końca września, do października?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 6.08.2018 o 00:42, krystek1992 napisał:

Jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć czy jest w ogóle sens siać trawę w międzyplonie i czy coś w ogóle z tego będzie. Mam pole przygotowane tylko nie wiem co zasiać żeby urosło. Mam dwie propozycję: Futtertrio lub Country 2053 Turbo / PL-1 Express (mieszanki życic westerwoldzkich z koniczyną perską). Co o tym myślicie?

Jeśli chce Pan gotową mieszankę poplonową to proponuje BG-13 Milkway Poplon - dużo energii/cukrów i białka

https://www.agrofakt.pl/mieszanka-poplonowa-sposob-brak-sianokiszonki/

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/linia-bg-milkway/bg-poplon-nowość.htm

Pozdrawiam,

Małgosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nomysz14
      Sprzedam dmuchawe do zboża bez silnika orginalna plus rury transportowe komplet cena 700 zł  numer tel.504025204

    • Przez Zet7211MF6140
      Witam
      Chciałbym się zapytać zrobić aby ładowacz więcej kg podnosił. Niby powinien ok 1t dźwigać a 650kg max teraz podnosi. Ładowacz jest zamontowany na Zetorze 7211. Sprawdzałem ciśnienie na wyjściach hydraulicznych i ma odpowiednie. Co może być nie tak?
    • Przez ursus330d
      Witam czy opłaca się wozić obornik na wiosnę  pod kukurydze,jęczmień wiosenny czy zboże pociągnie coś ??
    • Przez tomek1377
      siemanko. Stosował ktoś ten nawóz dolistny? Jaką cena i jakie efekty po zastosowaniu? A może ktoś poleci inny nawóz ? Kazda opinia mile widziana. Pozdrawiam😃 
    • Przez ktomek154
      Witam wszystkich, od początku roku planuje powiększenie gospodarstwa o silosy, wagę oraz całe oprzyrządowanie do sprawnego zasypu i opróżnienia magazynów. głównie nastawiam się na handel zbożem. mam kilka pytań z tym związanych: jakie silosy polecacie. głównie chodzi mi o producenta. pojemność od 100 ton w górę. lejowe czy plaskodenne? suszarnie mam porcjową- suszy 120 ton w około 48 godzin od 32% wilgotności do 14%. Jaką polecacie suszarnie do skupu? zmieniać czy zostawić? No i najważniejsze: Jak zacząć handel?? Gdzie znaleźć odbiorcę i jakiego? jakieś rady?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj