Polecane posty

rafal4610    142

Witam. W mojej pompie w opryskiwaczu kończą sie łożyska i uszczelniacze. Tak na szybko próbowałem odkręcic śruby i lipa. Pompa od nowości nie rozbierana (ponad 20 lat :P) i śruby nie chcą drgnąc. Na dodatek są na śrubokręt co też utrudnia sprawe. Macie jakieś sposoby na rozbiórke takiej pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
zalej na noc wd40 albo innym podobnym. A przy odkrecaniu to najpierw spróbuj śrubę dokrecic delikatne a później odkrecac. jeżeli pójdzie gumowo to krec naprzemiennie w lewo i w prawo. skoro tam sa sruby z glowka na śrubokręt to mozesz go delikatnie nabic i okrecac. w ostatecznosci możesz dospawac nakretke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

żadne specyfiki nie działają. Próbowałem bic młotkiem w śruby i wtedy odkręcac ale nic, tylko śrubokręt rozgina śrube (konkretnie ten rowek). Myślałem o naspawaniu nakrętki, ale czy wtedy nic nie uszkodze w pompie? Jak mówie, do wymiany tylko łożyska i simmeringi, bo ciśnienie daje bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barokkk    0
Dnia 20.07.2018 o 15:27, johniy861 napisał:

zalej na noc wd40 albo innym podobnym. A przy odkrecaniu to najpierw spróbuj śrubę dokrecic delikatne a później odkrecac. jeżeli pójdzie gumowo to krec naprzemiennie w lewo i w prawo. skoro tam sa sruby z glowka na śrubokręt to mozesz go delikatnie nabic i okrecac. w ostatecznosci możesz dospawac nakretke

tak tez bym zrobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

właśnie śrubokrętem nie idzie, bo ta szczelina sie tylko rozgina. Będę musiał spróbowac naspawac coś i wtedy zobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk93    0

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak rozkręcić tą część, chciałbym wymienić te uszczelnienia. Pozdrawiam.

IMG_20181003_192034.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez Polacek
      Witam,

      Zeby wymienić pompe oleju muszę odjechać przodem, czy jest to konieczne ? Czy wystarczy zdemontować zbiornik paliwa ? Sprawdzę luz na pompie odkręcając miskę oleju ?
    • Przez m3tysek
      Witam, orientuje się ktoś gdzie  dostanę korbowód pompy hardi typ 1301 nr z korbowodu "110 224" 
      "4-4" pierwszy od strony wałka wom, może ktoś posiada na sprzedaż lub wie kto ma  


    • Przez koyack
      Witam wszystkich serdecznie. Szukam pomocy od kogoś kto być może miał taki sam problem jak ja. Mianowicie jestem posiadaczem ładowarki teleskopowej jcb 531 70 agri z 2010r z silnikiem 74.2 kw. Pompa wtryskowa rotacyjna delphi. Ładowarka nie chce wchodzić na obroty. Dochodzi do max 1500 i nic więcej. Ale do tych obrotów chodzi normalnie czyli ma siłę równo pracuje i prawidłowo zapala. Jakiś czas temu miala tylko problem z gasnieciem ale po wyczyszczeniu zaworu od gaszenia było ok. Co może być przyczyną nie wchodzenia na obroty?? Dodam że filtr paliwa nowy. Sprawdzone wszystkie węże czy nie łapie powietrza.  Brakuje mi pomysłu co to może być a jak wiadomo wyciąganie pompy z tej maszyny nie należy do najłatwiejszych. Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj