Polecane posty

Slawek0    3

Cześć,

Czy ktoś z Was uprawia Oregano (chodzi u uprawę polową)?

Jakie ta roślina ma wymagania glebowe, na co jest wrażliwa i na jaki składniki pokarmowe dobrze reaguje?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milian    2

Powiem Ci, jak ja w ogrodzie uprawiam oregano, może coś Ci to podpowie. Roślinka wieloletnia, z mrozami radzi sobie bdb. Nie lubi wiatru, więc musi być osłonięte. Dużo pracy z nią nie ma, jednak wymaga gleby zasadowej i przepuszczalnej. Podlewam ją tylko tyle by gleba była wilgotna. Wiosną nieco przycinam i nawożę, bo wtedy szybciej mi rośnie :) no i szybciej trafia u mnie do sosu lub do makaronu :P I co najważniejsze - regularne odchwaszczanie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ever
      Witam. Dostałem w spadku kilka lat temu gospodarstwo rolne 8ha. Brak sprzętu rolniczego, zabudowań, zmusił mnie do oddania tej ziemi pobliskiemu rolnikowi w uprawę. Nie podpisywałem z nim żadnej umowy, nie wydzierżawiłem jej równiez pisemnie, tak na słowo uzgodniliśmy-niech uprawia. Dopłaty do upraw sam zgłasza i je otrzymuje, po czym mi zwraca. Mam wrażenie że nie wszystkie. Ale niejsza o tym. Chciałem się dowiedzieć bez umowy dzierżawy może on brać dopłaty? Dowiedziałem się również od innego rolnika że korzystniejszą dla mnie opcją byłoby prowadzenie gospodarstwa ekologicznego. Większe dopłaty o połowę, a może nawet więcej. W racji tego że nie posiadam budynków gospodarskich, maszyn rolniczych i tp., własne jego prowadzenie odpada. I tu mam pytanie , czy jest możliwość oddania tego gospodarstwa rolnikowi, który już prowadzi gospodarstwo ekologiczne? Czy taki rolnik mógłby je wydzierżawić pisemnie, lub ustnie uzgognić ze mną? Oczywiście brałby dopłaty po czym mi zwracał. Czy może on tak w trakcie powiększyć w ten sposób swoje gospodarstwo? Z góry dziękuję.
    • Przez thaler351ta
      kto zajmuje się uprawą ziołami?takimi jak babka płesznik i lancetowata jeżówka lubczyk i prawoślaz?bo mam problemy z chwastami i chcą mnie z pola wygonić
    • Przez rodzina
      Witam. Poszukuję ludzi którzy mieszkają w sąsiedztwie farm wiatrowych. Proszę o rzetelne informacje o wadach i zaletach tych farm. Nie interesują mnie spekulacje, tylko konkrety. W mojej okolicy ma być 11 wiatraków. Można pisać na PW.
    • Przez KrysiaK
      spędziłam w sieci wiele godzin w poszukiwaniu ziarna kukurydzy spożywczej, najlepiej ekologicznej.... i nic nie mam! Do czego potrzebna mi? Otóż wraz z mężem wzięliśmy "rozwód" z pszenicą ze względu na zawartość glutenu i potrzebujemy kukurydzy do domowych tortilli i chleba kukurydzianego. Do takiego zastosowania trzeba "masa hariny" (mąki kukurydzianej wzbogaconej wodorotlenkiem wapnia), która w sklepie internetowym kosztuje 32 zł za kilogram. Chcę zrobić ją sama, ale nie mam odpowiedniego ziarna. Może ktoś widział, słyszał , wie gdzie mogę sie zaopatrzyć w dobrą kukurydzę? Będe wdzięczna za podpowiedzi. Pozdrawiam, KrysiaK
    • Przez b_radoszewski
      Witam,
      Proszę o kilka informacji gdzie można kupić materiał nasadzeniowy dla pokrzywy oraz nasiona takich ziół jak mniszek lekarski, szałwia i mięta.
      Jestem z kujawsko-pomorskiego i poza Lewandowskim to nie za bardzo jest do kogo się zwrócić i z czym porównać.
       
      Szczególnie interesuje mnie pokrzywa i mniszek.
       
      I proszę was bez odpowiedzi typu wykop sobie, wy googlaj, itp. Trochę czasu już nad tym spędziłem, podzwoniłem i po pisałęm maili i nic.
       
      Dlatego pytam was czy znacie firmy, lub prywatnych producentów u których można się w to zaopatrzyć albo może ktoś z was.
       
      Rejon nie gra roli bo dziś wszystko można przewieźć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj