Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
andriejcmg17

gospodarstwo firma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

wita. chciał bym sie was poradzić Jak zapewne wiadomo z urzędów pracy można uzyskać dofinansowanie (około 17 tyś) na założenie firmy. i tu nasunął mi sie pomysł... czy istnieje możliwość zgarnięcia tej kwoty na gospodarstwo? jeśli gospodarstwo zarejestruje jako działalność gospodarcza i przejde na warunki VATowskie??

SIEWCA    24

No, niestety tak się da. Dla domownika to tak, albo osoby zarejestrowanej w PUP jako osoba bezrobotnej.Chciała by duszyczka do nieba..........

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

17 tys + 40tys z UE. W przypadku małżeństwa rozdzielność majątkowa - gosp na jedną osobę a dofinansowanie na drugą, w przypadku domownika nie wiem czy możliwe bo się nie interesowałem. Ogólnie też trochę o tym myślałem ale nie mam pomysłu na działalność która by wypaliła i działała przez kilka lat.

19Damian89    0

w AgroBiznesie o tym chyba slyszalem ale raczej na gospodarstwa rolne nikt nie bral z tego co wiem to musisz chyba stworzyc miejsce pracy i ta osoba musi jakis czas u ciebie pracowac ale dokladnie to ja nie wiem nie wdrazalem sie w szczegoly

MarcinPykuS    62

@Nikita_Bennet

Tobie chodzi o dofinansowanie z Urzędu Pracy oraz o tzw. Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia? Można skorzystać z obu dofinansowań?

Czyli mogę założyć działalność gospodarczą i ubezpieczyć się w KRUS, skorzystać z wyżej wymienionych dofinansowań i dodatkowo prowadzić gospodarstwo rolne, mając możliwość korzystania z np. Młodego Rolnika?

MarcinPykuS    62

Ja bym założył firmę na mamę, która pracuje poza rolnictwem i opłaca ZUS. Sam bym płacił składki w KRUSie. Będę się musiał w końcu udać do doradcy i dowiedzieć dokładnie co i jak...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować