kacper2002

opłacalność sprzedaży piskląt

Polecane posty

kacper2002    0

Witajcie!

Właśnie buduję kurnik 7m x 4m na produkcję jaj kurzych i mięsa kaczego (produkty ekologiczne) i mam kilka pytań:

-czy warto inwestować w biznes który polega na inkubacji jaj kurzych rasy leghorn,rossa i odchowywać je do wieku 10 i 20 tygodni?  Mój tata powiedział że nie ponieważ lepszy inkubator na 60 jaj kosztuje ok 500zł do tego trzeba doliczyć prąd pasze a kura w wieku 20 tygodni kosztuje 25zł . Dodam że mam lat 15 i to ma być taka wypłata

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78
Myślę, że musiałbyś dokładnie policzyć ile dana kura zje paszy w tym czasie i dokładnie to przekalkulować kiedy by się inwestycja zwróciła. Pomysł w każdym razie ciekawy. Wiadomo, że jak się coś robi na większą skalę to pieniądz również jest większy, więc może by iść w tę stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez mateusz1999
      Witam wszystkich mam 18 lat i stoję przed dylematem. Moi rodzice prowadzą gospodarstwo o powierzchni 60 ha i 30 krów mlecznych jako że ja kończę niedługo szkołę chciałem przejąć gospodarstwo bo kochać być rolnikiem na razie pomagałem tylko rodzicom a teraz sam bym mógł je prowadzić marzyłem o tym od dziecka. Jednak jest jedno ale a są nimi pieniądze. Mimo że uprawiamy opłacalne uprawy takie jak zboże z którego średnia wydajność z lat to 7-8 t, rzepak 3-3,5 t średnio i burak cukrowy 55-60 t ha wydajność krów nie jest też na złym poziomie bo około 6 tyś l na krowę. Oszczędzamy w granicach rozsądku na nawozach paliwach paszach itd. to czysty zysk nie jest za duży w sumie to wystarczy tylko na naprawy maszyn modernizacje to opłaty jedzenie i takie podstawowe sprawy dodam że jestem ryczałtowcem. Moi rodzice mówią żebym rolnictwo zostawił sobie jako hobby ale ja to kocham. Pytanie do was czy macie też tak że jak weźmiecie wszystko obliczycie to wychodzi że pracowaliście za darmo ?? 
    • Przez happygreenpl
      Witam wszystkich. Chciałbym usłyszeć waszą opinie na temat opłacalności mojego gospodarstwa rolnego. Posiadam nieco ponad 10ha gruntów w tym łąki i pola uprawne, 2 ciągniki marki ursus,  to jest: C-330 i C-360, podstawowe maszyny oraz kombajn. Hodujemy głównie świnie (oddajemy około 12 do roku) oraz krowy mięsne (2-3 do roku). Czy według was gdybym zwiększył areał do 20ha i ukierunkował sie na produkcje bydła mięsnego byłbym w stanie czerpać z tego jakiekolwiek zyski bez konieczności dopłacania z innego niż rolnictwo źródła?
    • Przez Cichows06
      Witam,
      Zamierzam wybudować chlewnie na 175 macior w cyklu otwartym. 25 macior w cyklu, czyli 300 warchlaków co 3 tygodnie. Genetyka duńska.
      Zastanawia mnie jak organizować sprzedaż warchlaków, jak znaleźć odbiorców. 
      Czy jest możliwość sprzedaży warchlaków po przez firmy paszowe, zakłady mięsne albo dostawców loszek?
      Czy partie po 300 sztuk są na tyle chodliwe ze nie będzie problemy ze zbytem.
      Prosze o wskazówki.
    • Przez Piszczu
      Opłaca sie jeszcze gospodarzyc na 30 ha?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj