Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rex15    151

Który agregat talerzowy polecacie najbardziej?

1. mandam tal-c

2. staltech u30

3. tolmet astat 300

ENDRIUROL    25

ja mam staltecha u30, moze byc, tolmet odrzucilem poprostu nie podobal mi sie, a mandam mogl tez byc. a cena za nie jaka? wybieralem miedzy staltechem a  tolmetem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kos_pl    106

Jakie znalazłeś wady brony Tolmet? Bo funkcjonalność (możliwość zmiany różnych ustawień) to ona ma raczej większą od Staltecha i pewnie też ma większą masę.

Mandam mnie trochę odstrasza przez to, że piasty talerzy są przyspawane do słupicy. W przypadku brony Staltech i Tolmet można wybrać piasty przykręcane.

Edytowano przez Kos_pl

Kos_pl    106

Tak to wygląda:

mandam tal-c gal-c.jpg

Bardzo mi się to nie widzi. Jak padnie łożysko czy coś jeszcze uszkodzi się w pieście, to pewnie producent powie "kupi Pan sobie całe ramię za jedyne 375 zł netto".

Edytowano przez Kos_pl

Kos_pl    106

Tak, ja wrzuciłem gala, ale wiedziałem że przy talu nie ma dużej różnicy w cenie.

352,80 zł netto - niewiele taniej. Jakby przyszło wymienić w całej bronie, to wyjdzie ponad 7,5 tys zł netto kosztów przy byle jakiej pier**le. Ja nie wiem kto to konstruował.

Edytowano przez Kos_pl

rex15    151

Dodam, ze mandam daje 5 lat gwarancji na piasty.

Mandam GAL-C z wałem daszkowym 26.400 brutto(cena wstępna), TAL-C około 3tyś wiecej.

Edytowano przez rex15

Kos_pl    106

Tolmet i Staltech wyjdą od Mandama Gal-C około 4-5 tys. zł netto mniej i na talerzach 610 mm, z wałem daszkowym. I chyba też z piastami bezobsługowymi, ale już przykręcanymi.

Edytowano przez Kos_pl

rex15    151

Ale jesli mandam jest ogólnie lepszy to zdecydowałbym sie na niego, bo biore to na mgr i wtedy moja dopłata jest niewielka do mandamu. Jaki wał polecacie? Mam sporo piachów, ale są tez gliny i nieco ciezszej ziemi.

tomek2201    47
weź wał rurowy. nadaje się na każdą ziemię. chyba że wjedziesz w bardzo mokra rędzine to może się trochę kleic

toof    10

Witam

Jak się nie mylę to Staltech jako firma już nie istnieje chociaż maszyny mają fajne. Popatrz jeszcze na firmę Grano System i Rolex, to według mnie ten poziom jakości. Ciekawą ofertę ma również firma Rolmako jeżeli chodzi o jakość jak i możliwości konfiguracji. Co do ustawień to pewnie potrzebujesz tylko regulację głębokości pracy i to ma każdy z producentów, jeżeli chciał być się bawić kątem talerzy to jak dobrze kojarzę to Agrisem ma talerzówkę z regulowanym kątem natarcia talerzy, ale to już inna półka cenowa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agroKadzice
      Witam wszystkich. Mam dylemat gdyż jestem na etapie zakupu brony talerzowej kompaktowej i chciałbym zasięgnąć porady osób które mają takie sprzęty. Czy ciapek sobie poradzi w 1.8m?
    • Przez crystal169
      Witam, Planuje zakupić talerzówkę  (ciąganą tylko i wyłącznie) do swojego MF 7619 .
      Jestem w trakcie przeglądania czegoś w internecie . Co wpadło mi w oko to 4.5 metrowa .
      Landstal BTH 4.4 ,talerze 610mm, zaczep na TUZ bo innego nie mają z tego co widzę, wał daszkowy lub tandem ceownikowy, to takie główne rzeczy do wybory, oświetlenie to takie oczywiste że będzie .
      Druga co jest w tej szerokości to Rolmako U652, wał tak samo daszkowy lub tandem ceownikowy, talerze 560mm, zaczep na belkę.
      Innej marki niestety nie znalazłem żeby miała 4.5 metra.
      Może ktoś używa te maszyny , pracował nimi i może o nich coś powiedzieć, może znacie inne firmy z tą szerokością roboczą maszyny.
      Bardzo proszę o jakieś sugestie, opinie i ciekawostki.

• Przez Tomasz0611
      Jak wyżej. Co myślicie o Tolmecie Astat 2.7(1200kg) do ciągnika New Holland T5.95( 95KM, 3700kg, obciążniki na przodzie 400kg, rozstaw osi 2,28m) ?? Może ktoś ciąga taką maszynę ciągnikiem o podobnych gabarytach i może coś powiedzieć. Maszyna ma służyć do likwidacji ściernisk po zbożach i kukurydzy na ziarno oraz do likwidowania poplonów(gorczyca, facelia, gryka, łubin).
    • Przez Kubawww
      Witam, poszukuje opinii na temat  agregatow scierniskowych ( nowych)
      do 10 tys do ciagnika belarus 820 
      Zainteresowany jestem landstalem 2.2 m 8800 na kolku
    • Przez pawelo24
      Witam.
      Poszukuje informacji i opinii na temat brony talerzowej/kompaktowej firmy TolMet, konkretnie model Tytan.
      Czy ktoś posiada taki sprzęt? Jakie są wrażenia z pracy tym narzędziem?
      każda informacja ile widziana ;-)
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj