Skocz do zawartości

Polecane posty

Prezesszef    0

Witam 

Mam na oku Fergusona 4270 z 99 roku. Podpowie ktoś jak dokładnie sprawdzić ten ciągnik? Na co szczególnie zwrócić uwagę, słabe i mocne strony tego traktora? 

Z góry dzięki 

Pozdrawiam 

tumiwisizm    0

Seria 42** to raczej proste ciągniki, ciężko doszukać się jakiś szczególnych mankamentów na które może cierpieć ten model. Myślę że postępowanie będzie jak w przypadku każdego innego ciągnika z tych lat - sprawdzić czy nie ma jakiś wycieków, jak pracuje silnik i skrzynia biegów na zimnym i ciepłym silniku, w jakim stanie są elementy mechaniczne, czy działa pneumatyka(jeśli jest) itd. 

Prezesszef    0

Co do wycieków poci się przy przednich kołach z mostu, ktoś się orientuje jak z uszczelnieniem tego? I jakie powinno być ciśnienie w silniku i hydraulice? 

Wiadomość z agroFakt.pl

tumiwisizm    0
Napisano (edytowany)

Ciężko ocenić na podstawie tych informacji :v Pewnie do wymiany uszczelniacze, nic szczególnie skomplikowanego. 

EDIT: w załączniku masz katalog części z rysunkami do 4260/4270, zobaczysz sobie jak co jest zbudowane. 

4260_4270_FR_K37009_(2).pdf

Edytowano przez tumiwisizm
dodana zawartość

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7777777
      ....jak wyżej sprawnego lub do remontu w  cenie do 47 tys PLN pilnie !
    • Przez Kubicz93
      Witam Panowie 
      Pierwsze pytanie jak wyczyścić elektrozawory w Massey ferguson 3050.
      Drugie pytanie dlaczzego podnosnik sam powoli sie podnosi nawet jak nie ruszam przycisku.
    • Przez miniek2
      Witam posiadam massey ferguson 590 i mam problem z z podnosnikiem szarpie i wolno podnosi i jak się rozgrzeje to na wolnych obrotach podnosi a jak się doda gazu to slabo. był wymieniony olej oraz filtr hydrauliki.  Na filtrze byly złote opilki czy to może być pompa i ktora to jest. Pomóżcie. 

• Przez witch
      Witam dzisiaj około godziny 11 wyruszyłem w pole orać wszystko było w porządku nic się nie działo z pola na pole przełączałem z zajaca na zółwia i na odwrót i na ostatnim polu przerzuciłem na żółwia po skończonej orce chcę wbić zająca aby zjechać do domu  i nic kontrolka od zająca nie świeci , wcześniej  podczas orki zaświeciła się kontrolka od oleju i tak podejrzewam tylko ,że co wina oleju? Za bardzo się nagrzał ? Też myślę ,że może kijowy olej (sam nie wiem jaki jest aktualnie w nim) ,ale nie dawno wymieniany. Prosiłbym o wszelką pomoc! 
    • Przez Prezesszef
      Witam 
      Od niedawna jestem posiadaczem Fergusona 4270 z 1999r. Bez ekektrohydrauliki z mechanicznym rewersem.
      Mam kilka pytań, mianowicie. Do czego służą przyciski pod kierownicą obok bezpiecznikow opisane jako o,m,c i strzalka?
      Jakie lejecie oleje do silnika i skrzyni? (szukałem na forum ale nie znalazłem do tego modelu)
      Co może być przyczyną niedziałającego obrotomierz? 
      Z góry dzięki i pozdrawiam