Skocz do zawartości
farmer_89

montaz poidel w oborze

Polecane posty

farmer_89    7

Witam, mam pytanie jaki bylby orientacyjny koszt zamontowania 9 poideł w oborze razem z całym materialem i robocizna, może ktoś montowal ostatnio?

robi57362    190
w jednej oborze ok 1000 a w drugiej i 10 000 . zalezy jakie poidla jak daleko trzeba wode ciagnac . samemu zrobic najlepiej bo nie ma nic trudnego

jesli pomoglem kliknij fajne

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel885    835

Ja jak robiłem od ściany to zamiast koryt zrobiłem płaski stół paszowy wysokości oj 40cm,na brzegu w beton zatopiłem pręty do których przyspawałem potem na całej długości 2-teownik do którego przykręciłem poidła zasilane od tyłu - rurki plastik schowane z tyłu więc bydlak nie uszkodzi ani nie skoroduje - rozwiązanie lepsze w porównaniu z tradycyjnymi poidłami przykręcanymi do stalowych rur na stanowiskach gdzie co chwila coś trzeba naprawiać bo byki naparzają jak głupie w te poidła, zaraz coś poluzuje, pęknie i obora zalana.... 

pawel885    835

Nie liczyłem. Najdroższe poidła jakieś 70zł szt, plastik tani, zgrzewarkę mam swoją, sam robiłem, 2-teownika mam z dawna zapas... Zakręcanie wody na noc podejrzewam że nie wpłynie dobrze na wydajność, to nie te czasy że wyganiało się raz dziennie do studni :) Ale jak pisałem - zero problemów przez 5 lat już jak zamontowałem, a w drugiej oborze co chwila coś.... 

daroo9876    1

Może pytanie poza tematem ale nie chciałem zaczynać nowego. Otóż czy ktoś miał przypadek zacinania się jezyka poidła. Szlak mnie już z tym trafia kilka razy obora na głębokiej ściółce zalana bo poidło się w nocy zacieło i woda się lała. Wstawiam zdjęcie jakie mam poidła czy ktoś miał podobny problem i jak można go rozwiązać?

Próbowałem szlifować krawędzie tego języka ale nie pomogło.

pm5.jpg

ChiquitaB    61

Ja mialem identyczny problem. Mi szlifowanie krawedzi ktore sie zacinaly pomoglo. Trzeba dobrze znalezc miejsce gdzie sie zacina

lukbold    522

Czy ktoś gdzieś widział jakiś patent, który można by wykorzystać w momencie gdy zostanie urwana rura z wody w oborze? Chodzi mi bardziej o jakąś automatykę, która odcinałaby wodę w takiej sytuacji lub było to w jakiś sposób sygnalizowane... Wiem że istnieją czujniki zalania, no ale to dobre do domu gdzie są małe pomieszczenia.

Tak sobie wymyśliłem, że może istnieje czujnik przepływu, który w momencie przekroczenia jakiegoś określonego poboru wody spowoduje że zostanie ona odcięta... W niewielkiej oborze równocześnie piją powiedzmy 3 sztuki co daje pobór np 15l/min a jeśli przepływ jest na poziomie 30 to woda byłby odcinana.... ewentualnie odcięcie wody następuje po 5 min takiego wzmożonego przepływu.... ktoś coś słyszał o takich rozwiązaniach?

Ostatnio co któraś krowa w rui to zaraz coś pływie :> Rozważam podpięcie poideł od spodu to może rury będą bezpieczniejsze ;P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rafffffff
      Jakie zbiorniki(schladzlniki) waszym zdaniem sa najlepsze tzn firma, czy plaskie okragle sa lepsze od wysokich okraglych(tempo schladzania), najczestsze awarie, czy warto kupic starsze zbiornik czy nowe,itd.....co komu przyjdzie na mysl z uzytkowaniem zbiornikow:)pozdrawiam
    • Przez sawyer23
      Witam.Czy w wiacie bez pozwolenia do 50m2 moge hodowac bydło?
    • Przez boa631
      Hej mam zamiar przerobic byczki z uwieziowki na kojce luzem na glebokiej.  Powiedzcie mi czy wymiar kojca 6.4 m na 4 m da rade pomiescic 10 duzych bykow do konca opasu czy musi byc wiekszy. A jakie wy macie wielkosci i ile sztuk doroslych tam sie miesci. Prosze o podpowiedzi. Wiem ile m2 powinno byc ale nigdzie nie moge znaleźć jaka jest szerokosc dla jednego opasa przy korycie paszowym.
    • Przez krisz98
      Witam, chciałbym się doradzić w sprawie założenia małego gospodarstwa. Chcą hodować bydło rasy hereford. Mam 5 ha łąki, chce zrobić wiatę, łąkę ogrodzić siatką, siano i kiszonkę będę robił sam z łąk brata, który ich nie użytkuje. Chce kupić dwie krowy z cielakami, czy powie mi ktoś jak jest z dopłatami nigdy wcześniej nie korzystałem z żadnych środków. Te krowy to będzie tylko taki dodatek, ponieważ pracuję.  
    • Przez keynam
      Właśnie od wiosny zamierzam stawiać oborę wolnostanowiskową i zastanawiam się nad wyborem hali udojowej jakie polecacie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.