radek5314

pług 4 obrotowa

Polecane posty

radek5314    72

jaki pług 4 obrotowa do 105km ciagnika unia ibis l, agro-masz po, czy akpil?  moze ktos cos doradzic na ten temat w dobraniu pluga

Edytowano przez radek5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368
Napisz jakie zabezpieczenia? Jaki teren, jakie gleby, jaki ciągnik bo sama moc niewiele mówi. A najlepiej poszukaj starych tematów na forum, tam prędzej znajdziesz informacje niż tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

Jest wersja pol dla mniejszych ciagnikow, tak jak w unia ibis l 100-110 lub ibis m 80-100km i cos akpil tez robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18
do takiego ciągnika to radzę 3 obrotowa, rozstawic korpusy po 45 cm i bedzie o wiele lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

Mam ZETORA 10540 i Agromasz PO3 na res. rozstawiony na 50cm na korpus i jest w sam raz. Agromasz to ciężki pług i do 4skib to min 120km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5
10 godzin temu, radek5314 napisał:

Ile wazy ta twoja 3na resorze i jakim biegiem orzesz ?

Waży 1250kg  ,orze 1-szosową i półbieg w zależności od warunków (skrzynia 40km/h, 3-biegowa i 3półbiegi). Przy rozstawie 50cm ślad koła jest zaorany, a przy 45 zostaje 15cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

tytaj sobie zetorek niezle radzi z 4, u mnie takimi 3 orze gosc 7211

Edytowano przez radek5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531
Możesz zaryzykować, bo różnie to wygląda w zależności od rodz. gleby. Jeśli już zdecydujesz się na 4 to na wszelki wypadek kup 3+1 zawsze będziesz mógł odkręcić jedną skibę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368
Panowie, a co powiecie o tym? https://www.olx.pl/oferta/plugi-obracane-hydrauliczne-CID757-IDqtYDp.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

poszukaj dobrego pługa huard 4 skibowego 3+1 będzie bardzo  zadowolony huard jest lżejszy niż unia czy akpil czy agromasz albo lemkema kup na kołku a będzie bardzo zadowolony to jest huard 3X45 powiem zetor proxima 100 aż tak go nie czuje wiec w 4 takich by szedł jak burza  

16121386_1231849093563684_1620177573_o.jpg

Edytowano przez tomacha001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tylko pamiętajcie o stosunku szerokości orki do głębokości. :D

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368
To jaki w takim razie jest stosunek głębokości orki do jej szerokości? Nie wiem czy dobrze zrobiliśmy, ale zdecydowaliśmy się na Akpila, zamiast Metal-Facha. Co prawda jeszcze go nie widzieliśmy, ale jest ustawiony na 48cm, czyli jaka głębokość jest adekwatna do tej szerokości na glebach lekkich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

To trochę nie tak. Chodzi o to, że od tego stosunku zależą efekty orki: im większy jest stosunek szerokości do głębokości, tym większy jest kąt odwrócenia skiby i gorsze pokruszenie. W miarę zmniejszania się tego stosunku poprawia się kruszenie i maleje wartość kąta odwrócenia skiby.

Dla szerokości 48cm przy głębokości 24cm będzie to pełne odwrócenie, czyli 180° - a więc na gleby lekkie nieodpowiedni stosunek, gdyż pokruszenie będzie znikome. Dla tej szerokości (48cm) należałoby orać na głębokość min 40cm, aby uzyskać dobre kruszenie (na ziemiach lekkich). :D

Edytowano przez AlaCapone
*-*
  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368
A przy większej szerokości orki nie wzrasta prędkość zużycia dlut i lemieszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie, szybkość zużycia dłut i lemieszy zależy od prędkości orki, wilgotności i rodzaju gleby.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj