ludwik1977

FARMER F5 122km

Polecane posty

ludwik1977    1

FARMER F5 122km Czy ktoś z was posiada taki traktor i czy może powiedzieć coś o wadach i zaletach tego traktora szczególnie zależało by mi jak jest obsługiwany przedni TUZ i WOM i czy są problemy np. wycieki z mostu, skrzyni czy TUZ-a itp. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję zwłaszcza te najbardziej krzytyczne ale nie np bo brzydko wygląda tylko parametry wraz z zaletami i wadami ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

MgrLukash    148
Teraz w miejsce starej firmy Farmer powstała Fatmer-traktor czy jakoś tak. Jakoś rok chyba temu dostałem maila od nich z ceną tego modelu więc w wprzedaży chyba jest...

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Karol445    59

Ja bym nie ryzykował ciągnika z niepewnej firmy, która w obliczu kłopotów zmienia nazwe i właściciela i wymiguje sie od odpowiedzialności Kiedys w Jakiejś TV ogladałem program że paru rolników wpłaciło zaliczki i zostali z niczym bo firme przejęła żona właściciela i ona nie poczuwa się do odpowiedzialności za zobowiązania męża

farmtrac8244    278

Jak to jest z produkcją ciagników do końca nie wiadomo jakiś czas temu dzwoniłem zapytać się o zaczep dolny do 8244 i przy okazji pytam o cenę podstawowej wersji 7258te ponoć nie ma ciagników a jak jest nie wiem.

MgrLukash    148
Ja sie kontaktowałem ponad rok temu, to mi napisali że za model 11272 cenią 134000zł netto. A jak jest dziś niewiadomo, odkąd splajtował pierwszy Farmer na targach w Szepietowie się nie pojawili...

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Grabos1981    380

Ja jestem bardzo ciekawy czy jeszcze coś produkują. Bo według mnie to nie były to złe ciągniki no poza 10244. Problemem był w nich niedbały montaż i w pierwszych modelach 8244 słaba przystawka pomiędzy silnikiem a skrzynią. I to pewnie ich załatwilo. Bo każdy bał się kupić ciągnik który się łamie na pół. 

:-)

farmtrac8244    278

Jak to w gazecie było zatytułowane na temat Farmera <Nie do wszystkiego i nie dla każdego> prawda jest taka najlepiej jeszcze z jakością wychodziły te na silniku MMZ. Co do 10244 może i faktycznie coś nie dorobione było aczkolwiek miałem okazję słyszeć o tym modelu w pewnym gospodarstwie gdzie spisuje sie dość dobrze.  Pierwsze modele wychodzi mogły mieć jakieś nie dopracowania inna skrzynia przykład https://www.olx.pl/oferta/farmer-8244-jumz-pronar-mtz-zetor-mf-ursus-renault-CID757-IDqQwi7.html#8ce3da86d1 

w tym ponoć skrzynia jak w Pronarze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie który z tych dwóch ciągników byłby stabllilniejszy w pracy polowej. Mf dyna 6 a puma 19x6 Eco full power shift?
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bronekc6
      Witam zamierzam kupić nowy ciagnik 150-170km.
      Ważne przedni tuz i wom. Prędkość po odblokowaniu min 50km/h.
      Ciagnik miałby kosić nieużytki kosiarką bijakową oraz łąki kosiarkami dyskowymi.
      Ciągałby dwie przyczepy z sianem oraz belarkę pasową.
      Oglądam się za Deutzem 6165 i Valtrą t154
      Ważne jest spalanie gdyz w sezonie ciagnik chodzi codziennie po 12 godzin bez gaszenia.
      Skrzynia power shift i żadne automaty i pół automaty, zwykły manual z półbiegami.
      Co ważne ładowacz czołowy miałby w nim być.
      Ktoś moze ma te ciągniki lub jakieś inne może polecić.
      Budżet do 400 netto
    • Przez DamianOsuch
      Mam do wyboru ciągniki john deere 6155m z skrzynią AutoQuad i Claas arion 630 z przekładnią 24/24 HEXACTIV. Który lepiej się spisuję wy polu moc osiągi spalanie? Jakie macie opinie wady zalety tych ciągników z góry dzięki za odp. 😁
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj