Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jan81

Pytanie o biegi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pytanie
jan81    0

Czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem że najwyższy bieg trzeba włączać tylko z reduktorem, bez tego zgrzyta i nie chce weiść. Poprzedni właściciel muwił że to fabryczny ogranicznik prędkości. Co o tym sądzicie?

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzesinek    0

Władcy Iwanów, MTZ i Belarusów się wypowiedzą. Choć ,mi też się nie wydaje by tak było. Tam jest krótka zasada 'ząb o ząb i do przodu'. To właśnie czyni te maszyny, że są extra. :( Taka konstrukcja, taka skrzynia, troszkę musi zgrzytnąć. Choć pewnie nie zawsze się tak dzieje. Prędkość i jeszcze raz prędkość.

stas    2

Jak miałem MTZ-a to w instrukcji z danymi technicznymi była opisana jedna z wersji tego ciągnika ( chyba górska ),która miała zablokowaną szybką 9-tkę. Ale z tego co pamiętam to szybkości na poszczególnych biegach były większe niż w zwykłej wersji MTZ. Dokładniej Ci nie podam bo ta instrukcja poszła z ciągnikiem do nowego właściciela.

jan81    0

Możliwe że u mnie jest coś takiego, bo jest to wersja export i nie wiadomo co tam było montowane. Orginalny rozdzielacz też był inny bo, bez docisku.

gelo707    20

No w górskich wersjach był jeszcze wskaźnik przechyłu, jakiś sygnał dźwiękowy, który odzywał się przy przechyle iluś tam stopni. Miał oznaczenie MTZ82H. A co do 9 to zgrzyta. Ja tam wysprzęglam na 2 razy i jest OK. A sprzęgło dobrze jest wyregulowane?

jan81    0

To nie chodzi o to że zgrzyta, tylko niemożna go wogóle włożyć, jakby coś blokowało.

jan81    0

Z włączonym reduktorem wchodzi normalnie, tak jak wszystkie pozostałe.

Krzesinek    0

Pozostaje więc przez reduktor. ;) Jeśli to normalne to nic się nie stanie. Jeśli jest tam jakiś 'chwyt' to i tak wyjdzie z czasem. Popytam wśród znajomych to jeszcze napiszę. ;[ Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować