Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rafal4610

stukanie w silniku 5211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal4610    54

od jakiegoś czasu z silnika słychać jakieś stukanie i nie wiem co to może być. zdejmałem miske olejową i niby nie mam luzu na przeciwwadze.

seweryn20    575

Podaj trochę więcej informacji. Miejsce mniej więcej, częstotliwość, przy jakich obrotach Bo powodów może być tysiąc i można by gdybać miesiącami.

FINN    988

może luz na zaworze

albo luz na swożniu tłokowym...

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal4610    54

też nad tym myślałem. bardziej szczegółów narazie ni epodam bo to sąsiad chciał żeby mu naładować i tylko tyle powiedział. mówił że kiedyś tak miał to miał luz na przeciwwadze ale teraz sprawdzał i wszystko gra. Chyba będzie musiał udać sie do jakiegoś specjalistycznego warssztatuy żeby mu to sprawdzili

seweryn20    575

A bez przesady. Niech pierwsze sprawdzi zawory. Łatwe do sprawdzenia i do wyregulowania. Jak mu się skończą pomysły to wtedy do mechanika. W mojej 40-ce też kiedyś stukało i to zaraz po remoncie. okazało się że po planowaniu głowic zawory podniosły się do góry i na jednym miseczka nad sprężyną chaczyła o pokrywkę. Głupota ale zanim się zorientowałem to niewiele brakowało a rozebrał bym silnik.

asik    0

kiedy występują te stuki? przy wysokich obrotach czy niskich.jeżeli stuki powstają przy odjęciu gazu to może oznaczać że są luzy na sworzniach tłoku.

Filipoo    14

sąsiad mógł majstrowac przy pompie i przyśpieszył zapłon, mógł mieć juz na trybach przestawione i dodał jeszcze pompą i bedzie stukać. sam tak zrobiłem przy 3011 i stuka jak na niskich obrotach daje sie gazu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować