Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ursus7245

łysiejacy byk

Polecane posty

ursus7245    0

Witam mam byki ok350kg jadę z nich jakiś czas temu zaczął gubić sierść od kręgosłupa do dołu. Co może być przyczyna?

pawel885    380

Świerzbowiec i wszoły powodują wypadanie sierści, ale objawami infekcji są też guzy i strupy na skórze. Przyczyną może być też grzybica albo niedobór jakiegoś minerału/witaminy.

Wiadomość z agroFakt.pl

samczyk1991    82

U mnie "wszy" opanowały bydło, bydło cały czas się obcierało o co się dało, wypadała sierść i powstawały strupy. Matka kupiła proszek, który rozrobiła w wodzie, opryskałą bydło i po kilkudziesięciu godzinach było po nich (wszach), potem za 10 dni jeszcze raz na wszelki wypadek. Poproś weterynarza o środek na wszawice i będzie wiedział co Ci potrzeba.

Edit; wszy atakują całe stado, a tobie jedną sztukę , czyli to nie to :)

TOREZ    34

Najprawdopodobniej trychofitoza bydła.

Profilaktycznie cynk i wit. A.

Leczenie, szczepionka Trichovac, bovitrichovac II, do smarowania Mycoderm, mycovett bądź pochodne.

zetor8012    0

Jak to łysienie występuje od początku kręgosłupa wzdłuż byka to znaczy ze rośnie a normalne ze jak byk rośnie to gdzie ci się ta skora zrobi porostu się rozchodzi ja tez mam takiego byczka akurat i tez tak u niego jest ale to dlatego ze rośnie innych przyczyn nie widzę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez MF_5410
      Witam, od jakiego czasu mam problem z wysokim tłuszczem w mleku - w próbach wychodzi powyżej 6 a ostatnio nawet 9.8%. Przyjeżdżają do mnie żywieniowcy i też  nie wiedzą od  czego taki wzrost tłuszczu.Czy może ktoś też może miał z czymś takim do czynienia? Czy to może być ketoza..?
    • Przez zbigi123
      Moja krowa dostala silnego zapalenie przez co przestala jesc i nic jej nie pomaga stosowalem synulox, tetradelte masci i nic, a co gorsza calkiem stracila mleko we wszystkich cwiartkach a zapalenie ma w jednej. Prosze o szbkie odpowiedzi.
    • Przez bolo22
      Witam
      Czy ktoś chce skorzystać z profesjonalnej korekcji racic? Zapraszam cały kraj najlepiej większa ilość. Firma usługowa Paweł Tomaszyk tel 697811275 naprawdę warto szybko tanio fachowo
    • Przez matijas67
      Witam
      Dzis rano zauważyłem ze u mojego byka leci krew z nosa z jednej zatoki.
      Byki ostatnie 2 tygodnie dostawały mokrą sianokiszonke bez zadnego siana.
      Czy to może być kwasica ?
      Czy jest ryzyko padniecia byka??
      Proszę o szybką odpowiedź