Zaloguj się, aby obserwować  
pawelrolnik19

czy to prawda?

Polecane posty

witam?mam kilka pytan odnosnie hodowli opasow.a mianowicie nigdy w zyciu nie mialem stycznosci z taka hodowla wiec zaczniemy tak

1)czy istnieje pasza gotowa (granulki lub cos podobnego)zeby nie dawac siana itp itd

prox7441    5

mocno wątpię w żywienie bydła jakimiś granulkami lub czymś takim bez paszy objętościowej. Bydło czyli żwacze z natury potrzebują pasz objętościowych (siano itd.) ze względu na budowę układu pokarmowego.

petes    0

A lepiej zapytam tak chcesz hodować opasy?? Ile masz pola jakiego i ile. Jakie masz możliwości i ile chcesz hodować??

A co do karmienia to trzeba objętościowe najlepiej kiszonka + śruta zbożowa i to na tyle by było. Jeśli nam nie wyjaśnisz co i jak to za bardzo ci nie pomożemy.

Wiadomość z agroFakt.pl

samex69    33

Bez pasz objętościowych nie ma hodowli bydła - jakiegokolwiek bydła.

Lukasz1987    60

W granulkach to ty możesz suszone wysłodki dawać, ale to nie duzo bo pęcznieje i ci będzie sadzić zwierzaka. Bez siana lub kiszonek czy zielonek nie dasz rody wyhodować zdrowego zwierzaka, na samej treściwej dostanie zakwasu żołądka i po ptokach

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Baza18    9

Opas bez kiszonki i ogólnie obietosciowek to żaden opas ;p ... zgadzam się z powyższymi opiniami w granulkach to możesz wysłodki dawać.

Baza

djdawid777    0

Nie macie racji sam hoduje 4 opasy dostają śrutę zbożowa z koncentratem w zimę dostają owsiankę + ziemniaki dodatkowo a w porze letniej zielony owies i bardzo dobrze rosną ;[

darek1972    100

Taki opas w oparciu wyłącznie o granulat stosują amerykanie. Ale zawiera on w składzie także preparowane pasze objętościowe. Jak dla mnie to jak tucz kaczek na stłuszczone wątroby

filip94lemken    120

Teraz ja się zapytam, tez myślę o opasach w przyszłości (kiedyś miałem krowy chyba jak każdy, ale to było dawno i mały bylem wiec nie pamiętam) czy 24ha trawy (koniczyna +trawa) 10 ha qq na kiszonkę, i 10 ha żyta wystarczy dla stada 20 mamek +młodzież

dodam z 100 ton wyslotek

Pestus123    3

Czyli ok 50 szt bydła tak, jeżeli od tych mamek, czy dokupisz?

Uważam że śmiało możesz zwiększyć do 30 mamek, albo i więcej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Dawidsu
      Witam,
      Mam trochę uskladanego grosza i chciałbym rozpocząć wypas bydła.  Bardziej dokładnie chodzi mi o chodowlę bydła mięsnego rasy hereford. W mojej okolicy jest dużo nieużytków i stąd taki pomysł. Jest kilka aspektów, które mnie nurtuje. Nie jestem rolnikiem i nie jestem po żadnej szkole rolniczej. Wiem, że od (bodajże) 2016 roku zmieniło się prawo i nie każdy może kupić sobie pole. Moi rodzice maja coś koło 3 ha i jak by przepisali te pola na mnie i zgłosiłbym się do ARiMR to uzyskałbym kod i byłbym rolnikiem? Wtedy nie byłoby już problemu z dokupywaniem ziemi? Druga rzecz to jak sprawa wyglada z dotacjami na bydło mięsne? Aby dostać cokolwiek to trzeba mieć od 3-20 szt. Ale czy mięsne tez się do tego zalicza?
      Pozdrawiam 😀😀
    • Przez Rafal8010
      Witam jestem nowym uzytkownikiem. Kupiłem ostatnio byczki 10szt koszt 8600zl z UE taki mix i powiem wam że nie żałuję wyboru choć nie do końca wszystko gra jak powinno         1. Byczki kupiłem od znajomego handlarza z biegunką jak przyjechalem do niego to jeden ledwie zipał z reszty lało się jak z kranu zaryzykowałem bo dość miałem już poszukiwań a jestem początkującym mało wiedzy praktycznej.
      2.Po przyjezdzie do domu 200km byczka nic nie dalem tylko trochę wody po uplywie 2h  Rano dostały  mleko sanno mili i musli na 2 dzień byczki miały biegunkę nadal więc kupiłem  lek na biegunkę koszt 100zl i ich trochę zblokowało na  2 dni potem znów to samo i znów 100zl i tak że 3 x apetyt miały dawałem im 2 litry mleka na łeb i między czasie w czasie tej biegunki miałem wizytę z pow insp wet o pan pomierzył boksy i oczywiście dokumenty wyszło że mam wszystko ok poza kaszlem i zapaleniem Górnych dróg oddech znów wet i 460 zł skasował od zakupu do wyleczenia uplynelo 2 tyg. Byczki miały apetyt to się bardzo nie przejmowałem nic nie padło. Obecnie podzieliłem je na 2 grupy mniejsze 4szt i 7 większych. Wszystkie srednio mają ok 2.5 mies  dostają po 3 litry mleka z siemieniem milsan Sano. Musli mieszam z cielak piast w proporcjach 2 miarki cielak 1miarka musli i 1 miarka kukurydzy,Siano o nazwie potraw do woli woda ciepła 2x dziennie. Zważyłem i się zdziwiłem za 32 dni urosly 28kg średnio przyrosty 25-31kg Mleko myślę jeszcze dawać 1grupie ok tyg a tym mniejszym 4szt ok 2-tyg. Koszt całkowity odchowu wyszedł spory bo lek wet 700zl mleko ok 1000 zł musli i cielak piast ok 400zl daje to 2100zl plus 8600 za byczki. Kukurydza była Gratis od sąsiada zjadły ok 40kg
      10.700 czyli byczek wyszedł 1070zl zdjęcie zrobione po tyg od przybycia. Czarno biały to ho z Pl dokupiony jako 11 tak dla kontrastu i porownania za 600zl.  Wczoraj zamówiłem 3 tony kuku po 720zl plus 2 tony owsa po 440zl i mam swojego pszen żyta z 5 ton. Słomy 3 tyś kostek siana z 1000 kostek i cos luzem za całość zapłaciłem ok 1500zl słoma roczna i tego roczna siano tegoroczne trochę dostałem gratiowego 😀😀😀. Ogólnie teraz jak bym miał brać cielaki to z jednego gosp bo szlak trafia człowieka jak dmucha chucha a to choruje. Realia są takie że trochę ci handlarze blefują ze wszystkim i zawsze jak się dzwoni i pyta to mają co chcesz ale jak powiedziałem że chce świadectwo pochodzenia to się odrazu rozłączają i blokują numer albo się śmieją ze człowiek wymyśla. Wręcz by sprzedali koze mówiąc że to krowa 

• Przez hazel
      Witajcie mam pytanko mianowicie mój tata hoduje bydło dużo tego nie ma 3 krowy 3 byki i 4 cielaczki. I chcialem się dopytać czy na taką ilość bydła może dostać jakieś dopłaty? Ja niestety jestem w temacie dopłat praktycznie zielony szkukam kogoś kto podpowie i coś doradzi gdzie i co złożyć co i jak.
    • Przez krycha0090
      Chciałbym kupić cielaki po 500zł z firmy dampol i czy macie jakieś opinie o nich i czy mają zdrowe i ładne cielaki.Dzwoniłem do nich i przez telefon wszystko jest ładne.
    • Przez Forumowicz
      Mam pytanie chcialbym kupować byki rasy limousine w wieku około 3 tygodni potem chować je 6 miesięcy w budkach tzw. Iglach . I następnie je chować pod wiatą do wagi opłacalnej więc chyba 700kg.   po ilu miesiącach te byki byłyby gotowe do sprzedazy ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj