Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Co myślicie o tym zestawie jako ciągnik główny na 15 hektarów miałby pracować z takim turem. Jak to z przednim napędem jest przy tym ciągniku i tym ładowaczu? Miałby być ten zestaw w zamian c360 . Ursus został po zakupie mtz82 został by najprawdopodobniej sprzedany i kupione coś w zamian mniejszego może c 330m albo c 360 3p do lekkich prac. Co do osprzętu to zależy nam tylko na widłach bądź krokodyl i łyżka do materiałów sypkich chwytak nie jest nam potrzebny. Jeśli chodzi o kupno tego zestawu to tylko razem i rocznik ciągnika coś koło 1990. Proszę odpowiadać na moje pytania i z góry dziękuje.

Opublikowano

Mam Mtz-eta 82 właśnie z takim turem. Przedni napęd spisuje sie super. Jeżeli turem zamierzasz dźwigać duże ciężary (mówie tu o ciężarach przekraczających 1400kg), polecam zainwestować we wzmacniane tuleje przednigo mostu (koszt około 1000zł). Ładowacz spisuje się świetni, nigdy mnie nie zawiódł, idealnie pasuje do tego ciągnika. Myśle że warto postawić na taki zestaw, a jeśli trafisz na dobry ciągnik, na 15ha bedzie służyć ci latami. 

Opublikowano

Dużych ciężarów dźwigać nie będziemy nieraz zdjąć nawoź przyczepy czy cement ale tak to nie głównie coś przewieźć rozgarniania piasku podwalania obornika i takie lekkie prace głownie a ty masz na stożku czy krzyżaku ??

Opublikowano

Mam Mtz-eta 82 właśnie z takim turem. Przedni napęd spisuje sie super. Jeżeli turem zamierzasz dźwigać duże ciężary (mówie tu o ciężarach przekraczających 1400kg), polecam zainwestować we wzmacniane tuleje przednigo mostu (koszt około 1000zł). Ładowacz spisuje się świetni, nigdy mnie nie zawiódł, idealnie pasuje do tego ciągnika. Myśle że warto postawić na taki zestaw, a jeśli trafisz na dobry ciągnik, na 15ha bedzie służyć ci latami. 

Masz zdjęcia jak tak to podaj link. Z góry dzięki.

Opublikowano

Ja mam na stożku. Prosze bardzo oto kilka fot:

 

http://www.agrofoto....mage&img=193015

 

http://www.agrofoto....mage&img=193532

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=161851

 

http://www.agrofoto....mage&img=128762

 

http://www.agrofoto....image&img=70619

 

Chciałbym jeszcze dodać, że nie zależnie co będziesz robił turem, warto mieć przeciwwage, zupełnie inna robota. Ciągnik jest stabilniejszy.

Opublikowano

W tym turze najgorsze jest to, że mocowanie ramy jest przeciągnięte przez całą długość ciągnika. Mamy tura 14 (to samo tylko nie samopoziomujący)  na zetorze to cokolwiek by nie robił przy ciągniku to dostęp jest strasznie ograniczony.

 

@zbigi123 czy ty w swoim turze masz wypory do tyłu ciągnika? Bo u nas w zetorze to są tylko do skrzyni przez co wszystko jest mało stabilne.

Opublikowano

Widziałem takiego tura na Zetorze i faktycznie nie ciekawie to wyglądało. Na Mtz-ecie jest znacznie lepiej. Mam rame doprowadzoną do tylnych półosi. Jest dospawana do Tura i przykręcana do półosi, wykonana z dwuteownika. Nie miałem jej od nowości, ale dorobiłem ją jakieś 2 lata temu, tylko dlatego żeby się sruby mocujące od tura nie luzowały, i zabezpieczała przed ewntualnym przełamaniem ciągnika gdy jest przeciążony. 

Opublikowano

właśnie o taki zestaw chodzi nam jak kolega podał linki do fotek jak dla mnie chyba dobre rozwiązanie a i mam pytane do kolegi zbigi* czy jak robisz jakiś remont silnika czy coś takiego to jest utrudnione to zrobić?? czy trzeba zdejmować ramę od tura??

Opublikowano

Ja mam na stożku. Prosze bardzo oto kilka fot:

 

http://www.agrofoto....mage&img=193015

 

http://www.agrofoto....mage&img=193532

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=161851

 

http://www.agrofoto....mage&img=128762

 

http://www.agrofoto....image&img=70619

 

Chciałbym jeszcze dodać, że nie zależnie co będziesz robił turem, warto mieć przeciwwage, zupełnie inna robota. Ciągnik jest stabilniejszy.

Dzięki za linki. Mam pytanie opony Ty masz oryginalne czy szersze? Jak szersze to czy zmieniałeś felgi czy tylko opony szersze założyłeś na oryginalne felgi?

Opublikowano

Opony są wąskie. Z przodu już były zmieniane bo postrzelały, a z tyłu niedługo tez bede zmieniał, bo łyse już, ale na 99% będą to wąskie. Jeżeli chodzi o silnik, to jeszcze nic nie było ruszane. Ale jeśli chcesz otworzyć maske, co robi się bardzo rzadko (bo w masce są klapki, do wlania oleju w hydraulike i płynu do chłodnicy), to odkręca się poprzeczke u góry (2 nakrętki) i poprzeczke z przodu maski (4 śruby). Do wymiany oleju, tur w niczym nie przeszkadza. U mnie maske otwiera się naprawde sporadycznie.

Opublikowano

No właśnie firma z Giżycka poszła na łatwiznę albo przesadną oszczędność nie dając wypór do tyłu. Może to zastosowanie zwiększa prześwit pod ciągnikiem ale za to jak go "dewastuje".

Opublikowano

my jak byśmy zakupili mtz82 to byśmy wzięli 5skibowy Unia Grudziądz używany 5x35 i by sobie dal rade raczej bo u nas na wsi na takiej glinie chodził taki mtz z takim pługem to stękał a na naszej ziemi od 3 klasy do 6 by sobie radził tylko nie wiem jak z tym aregatem??

Opublikowano

my jak byśmy zakupili mtz82 to byśmy wzięli 5skibowy Unia Grudziądz używany 5x35 i by sobie dal rade raczej bo u nas na wsi na takiej glinie chodził taki mtz z takim pługem to stękał a na naszej ziemi od 3 klasy do 6 by sobie radził tylko nie wiem jak z tym aregatem??

Mógłbyś się zapytać tego gościa ile pali mu tymi 5x35, bo jak ja orałem to brał mi 18 l na 1ha tu masz więcej informacji:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/23949-mtz-82-spalanie/

Z góry dzięki

Opublikowano

a takie pytanie z innej beczki czy ten mtzcik da rade zestawowi uprawowemu po siewnik Pozniak 2.7 metra bierny??

 

 

da bezproblemu radę,chyba że wał paker będzie i duża skrzynia zasypowa w siewniku to wtedy założysz siłownik c-110 i nie ma problemu wtedy 3m da rade

Opublikowano

da bezproblemu radę,chyba że wał paker będzie i duża skrzynia zasypowa w siewniku to wtedy założysz siłownik c-110 i nie ma problemu wtedy 3m da rade

A w oryginale jaki jest siłownik?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
    • Przez Pawerol
      Witam. Cieknie a raczej tryska mi spod uszczelki paliwo. czy jest jakiś zestaw naprawczy uszczelek? nigdzie nie widzę takich zestawów naprawczych do pompy paliwa. Czym to może być spowodowane - pęknięta uszczelka? ta pompa jest przykręcana na 6 śrub. czy jet to trudny zabieg wymienić taką uszczelkę? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez dobromir377
      Czy ktoś ma na zbyciu takie klosze?


    • Przez Majster333
      Witam, pisze z zapytaniem odnośnie nowego typu walka WOM, który mam, na wstępie otóż oczywiście walek zaczął się ślizgać wiec wymiana taśm niby wszystko ładnie pięknie, z tym że u mnie te taśmy na pierwszy rzut oka wyglądają jeszcze w miarę w porządku (chyba że się mylę) a brakło już mi możliwości podciągnięcia tych taśm tymi lizakami (dźwignia już nie chciała się zakleszczyć tylko już odbijla z powrotem) i teraz się zastanawiam, czy w tym nowym typie jeden z tych walków osiowych ma coś wspólnego z naciągiem (ten, na którego nadziewa się te taśmy), bo u mnie jest taka blaszka na frezy, przez co mogę obracać ta jedna oska (ta druga oska jest stala), ona ogólnie tak wygląda jakby do tego służyła ma po prostu, z tym że na tych ruskich filmach o naprawie tych walków są zazwyczaj bez tej blaszki, a naprawiam to pierwszy raz stad moje zapytanie, z drugiej strony tez trochę lipa, że niema zbytnio jak podejrzeć, ile właściwie one się wytarły, a tak to trza rozbierać i się babrać :). Jeszcze jedno takie pytanie, bo miałem problem nawet z samym ściągnięciem tych taśm, one przy ściąganiu zapierają się o te małe kola satelitów dosłownie same końcówki tych trybów dotykają okładzin gdzieś tak ok po 1mm, teraz się zastanawiam jak to złożyć :D?



×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v