Zaloguj się, aby obserwować  
maxiben

pasze lecznicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maxiben    17

Zastanawiam się nad pasza lecznicza na okres odsadzeniowy np babsy z sano czy ktoś to już próbował

Rav    0

Ja daje z wipaszu dla małych 0 upadków po odsadzeniu wigor3+subikol

Wiadomość z agroFakt.pl

maxiben    17

Lek do wody kapitalna sprawa ale do tego trzeba mieć dozatron a nawet kilka bo nie potrzeba podawać leku dla wszystkich grup a mi zależy tylko dla prosiąt odsadzonych czyli ok 60-80 szt miesięcznie ale może kiedyś to rozwarze a na razie potrzebuje dobrej paszy żeby rosły szybko bez biegunek

Rav    0

Ten wigor jest już z subikolem gotowy z a cena jego jak u mnie w rejonie to 1300

Daje już ja z 5 lat i nie narzekam

kkk2006    0

@maxiben a ile masz świń ? Mówię ci jeśli masz ok 300szt to na pewno się opłaci wiem po swoim przykładzie u mnie dostają wszystkie profilaktycznie przez 3 dni i potem nie mam problemów z chorobami. Są pojedyncze sztuki ale je można szczepić.

Rav    0

1000 daje 2 tygodnie a potem swojej roboty

damian83    13

Co do babsy kaszel+biegunka mogę powiedzieć b.dobra sprawa wuja daje i sobie naprawdę chwali tylko zaduzo za to wołają! Ja daje pasze lecznicza od odsadzenia przez 10 dni własnej roboty wychodzi o wiele taniej ;[

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

maxiben    17

Faktem jest ze drogo ale coś za coś samemu takiej paszy nigdy się nie zrobi a poza tym nie idzie jej aż tak dużo wiec chyba spróbuje

jarki    1

Jak wiesz czego chcesz{choroby=antybiotyki} to zrobisz

Ikula    0

Jaki antybiotyk dajecie przy odsadzeniu (na biegunkę)do wody?

jarki    1

Najlepsza będzie enrofloksacyna tylko ma jeden minus nie lubią jej {kwaśna}

blacha    26

Po odsadzeniu proponował bym tlenek cynku (wspomniany Suicol) lub colistynę, enrofolaksacyna jest też dobra, ale ją raczej proponował bym stosować tylko do interwencyjnego leczenia chorujących zwierząt, a profilaktycznie jeśli już cynk lub/i colistyna.

Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

jarki    1

kolistyna jest super tylko że droga, ale załatwia tez streptokokoze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kacper90q
      Część ma 17 lat i się uczę. Mam tuczniki i nie wiem jak dawkować koncentrat od Sano protamino premium forte  mógł by mi ktoś pomóc z tym. I z rozszyfrowaniem etapu żywienia który znajduję się  na worku
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez Kanzas14
      Witam zacząłem stosować koncentrat dla Prosiąt Biofeed Piglet Premium 20% zboże to jęczmień i pszenica pół na pół i tlenek cynku 4kg/t oraz giraxa(kolistyna) w wodzie. Prosięta mają biegunkę potem im przechodzi i znowu mają. 

• Przez klusek
      z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??i lie kupujecie
    • Przez Neveragain
      Czesc. Potrzebuję alternatywę aby uzyskać białko plus możliwie jak najwięcej niezbędnych składników pokarmowych dla tuczników.
      Co polecicie z tych trzech wymienionych w szczególnosci? W jakim orientacyjnie udziale % w paszy. 
      Eco Gosp dlatego muszę ratować się takimi uprawami.
      A może jest coś innego?  Pozdrawiam.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj