Zaloguj się, aby obserwować  
minor15

czy jest szansa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
minor15    26

Czesc wszystkim. Zakładalem juz kilka tematow w podobnej sprawie, ale temat zawsze sie czyms roznie. Skonczylem szkole zawodowa w zawodzie ogrodnik, mam papiery na doplaty. Teraz robie jeszcze zaocznie technika agrobiznesu. Jeśli miałbym pieniadze moglbym wziąc od 2 ludzi ok. 20ha. Oczywiscie mam 19lat wiec nie mam zadnych pieniedzy, ale czy istnieja może jakies kredyty na zalozenie gospodarstwa ?? Unia chyba nic nei daje jesli sie nie ma własności ?? I czy jesli poszedlbym do jakiejsc pracy to czy przysluguja mi jakiekolwiek doplaty ?? Chodzi mi o takie kredyty ktore moglbym splacic gospodarujac na takiej powierzchni no i moze praca ok 2000zł miesięcznie. Co moge zawojowac ?? ;)Prosze o konkretne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja na twoim miejscu bym sie nie pakował w rolnictwo oczywiscie na hektarach można sie dorobic ale jak wszystko jest juz rozkręcone wiem to z doswiadczenia nie myslales moze o zakładaniu terenów zielonych lub cos w tym stylu?? w rolnictwie raz jest ok a za pół roku zupełnie odwrotnie więc ryzyko jest b. duże że udałoby ci sie rozwijac nie mówąc o spłacie zobowiazań ratunkiem jest wielokierunkowosc gospodarstwa ale gratuluje chęci i determinacji w planach na przyszłośc życze sukcesów


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

o ryzyku wszystko wiem. Rolnictwo jest moja pasja od dziecka i nawet jak czasem mialbym wyjsc w plecy nei zniecheca mnie to. Prosze tylko odpowiedziec na jaka pomoc moge liczyc i jak wyjde na takim areale sieja pszenice rzepak i moze jeczmien browarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

nie masz żadnych maszyn pole też w dzierżawę podsumowując nie warta skórka wyprawki daj sobie spokuj zhektarami i weź się za porządną robotę;p tzn znajdź sobie dobrą pracę. na żadne kredyty nie licz bo nikt Ci złotówki nie pożyczy bo nie masz nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

mmaszyny na pierwszy rok bym mial. Dla mnie to jest porządna robota ;). Wole sie w "gnoju" babrac niz siedziedz za biurkiem nawet jakbym mial zarabiac 2 razy mniej na poczatek. Wogole licze na bardziej konkretne odpowiedzi tak jak juz pisalem w 1 poscie. Kazdy umie napisac ze nie warto. Niech ktos mi napisze cos bardziej optymistycznego. Co mozna zrobic. Moze nie kredyty ale jakies doplaty itp. A nie nie licz na to na tamto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

no to Ci napisałem że na nic nie możesz liczyć nawet bank Ci komercyjnego kredytu nie da bo nie masz nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Możesz ubiegać się o premię z działania Ułatwienie startu młodym rolnikom . Jest to w tej chwili 50 tys. premi, ale przyzanwane po wieloma warunkami. Składasz wniosek jeśli wcześniej nie prowadziłeś gospodarstwa to dostajesz decyzję. Od tego momentu zaczynają się schody. W ciągu 180 dni musisz rozpocząć prowadzenie gospodarstwa o wielkości co najmniej średniej krajowej (trochę ponad 10 ha) i ubezpieczyć się w KRUS. Wtedy dostaniesz 50 tys. Potem w ciągu następnych trzech lat musisz udowodnić, że 70 % z tej kwoty wydałeś na gospodarstwo. To śą najważniejsze obowiązki, ale jeśli jesteś zainteresowany to musisz poczytać o szczegółach.

Dodatkowo wciąż są kredyty preferencyjne, dla ciebie najlepsza byłaby linia MR (szczegóły na stronie ARiMR (link). Ale najlepiej udać się do oddziału jakiegoś banku, który ma podpisaną umowę z ARiMR - lista na tej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Do obliczeń bierzemy pod uwagę dane tych działek ewidencyjnych, które są

przedmiotem:

- własności

- użytkowania wieczystego

- dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu

terytorialnego, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co

najmniej 5 lat, licząc od dnia złożenia wniosku o płatność. W przypadku osób, które rozpoczęły

prowadzenie działalności rolniczej na warunkach dopuszczonych rozporządzeniem, umowa

dzierżawy powinna zostać zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 6 lat, licząc od

dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

Według mnie szansa jest myślę tak bo sam mam takie plany...

Podstawą jest dobra praca która pozwoli Ci na inwestycje związane z rolnictwem,szkołe masz więc możesz starać się o premie itp. ale problem tkwi w tym że nie posiadasz kapitału aby dać go pod zastaw kredytu bo raczej ja bym domu nie dawał pod zastaw bo różnie bywa po prostu musisz znaleść dobrze płatną prace

p.s. tylko nie wiem jak sprawa dokładnie wygląda z kredytem MR dotycząca zastawu pod kredyt bo nie musisz chyba zastawiać całej sumy kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

no to jest gdybanie ;) musze znalezc jakies wiarygodne info. Jak ka bym już chciał robić na swoim hehe ;) No prace bede szukał tylko czy to prawda ze jak sie jest ubezpieczonym w zusie do dopłaty nei przysluguja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

chodzilo mu o to ze jesli ziemia dzierzawiona bedzie dobrej jakosci to wlasciciel nie da Ci jej w dzierzawe tanio- bedzie chcial doplaty na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj