Skocz do zawartości

Czy opłaca sie kupic nowy traktor????????


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam zastanawiam się czy nie wziąć nowego farmera na zwroty? trochę się boje ponieważ za mleko teraz dobrze nie wychodzi a chciałbym go wziąć jak coś to na raty. jak uwazacie. i czy sa one dobre.

ps. najniższa rata wynosi 850zł nie wiem po ile dokładnie chodzą nowe farmery takie 80km. za mleko wychodzi około 3500zł.proszę o szczere odp.

Opublikowano

oho to nieźle jak Ci wychodzi po 850 zł miesięcznie.To coś chyba nie tak ,ale nie wiem.Moge Ci powiedziec że Farmer F-7258 TE (76km)kosztuje w okolicach 120tyś z Vat oczywiście.Jeśli jesteś vatowcem to trochę oszczędzasz.

@Tomcio78- z tymi 18 % jest tak: że mogą Ci zwrócić z PROW-u 60% wartości + do tego jeśli jesteś na Vacie to 22% mniej płacisz.I wychodzi 60%+22%=82% możesz zaoszczędzićB)

  • Like 1
Opublikowano

przy 3,5 tyś za mleko to raczej na wat nie ma co przechodzić, chyba ze jest inna jeszcze produkcja i dużo ha, czy się opłaca czy nie opłaca sam wiesz najlepiej na swoim przykładzie i nikt tu wiele Ci nie pomoże, jakie 850zł rata? skąd taką ratę wyrwałeś? chyba nie myślisz o kredycie fabrycznym farmera? chcesz na zwrot to musisz się liczyć z innymi kosztami pozatym prowizja dla banku, ubezpieczenie ciągnika czas i paliwo na jeżdzenie żeby załatwiać to wszystko, no i dobrze by było żebyś miał tak ze 20% wartości ciągnika i kilka tyś na różnego rodzaju opłaty, tak więc jak masz ze 30 tys gotówki to możesz coś myśleć działać B)

A za mleko dobrze nie wychodzi i chyba lepiej wychodzić nie będzie, sam wiesz jaką masz sytuację jakie koszty i ile na życie idzie, w sumie przy samym mleku w takiej skali to będzie duże obciążenie B)

Opublikowano

dokładnie tak jak pisze farmer25

 

40% to podstawa

50% mniej niż 40 lat lub ONW/ Natura 2000

60% mniej niż 40 lat i ONW/ Natura 2000

 

do tego 22% vat i sie rbi 18% wartości

 

ja na to licze poki co B)

Opublikowano

Witam a ja zaproponuje kredyt z lini mr małe oprocentowanie do 15lat w tym 2 lata karecji bo jesli biezesz na prow to mysle ze zaduzo niema co sie zastanawiac połowe wruca i zostanie tyle do spłaty co bys musiał dac za uzywke a nowy to nowy

Opublikowano

Filantrop ,ale przecież można wziąść teraz ciągnik w leasing a jak będzie nabór na wnioski PROW to wtedy złożyć ,tylko tego taki minus że przez jakiś czas będziesz płacił większe raty ,ale z drugiej strony będziesz miał wcześniej ciągnik na podwórku.

A no właśnie Grzechol ma rację zwracają 60% wartości ale netto.Sory za pomyłkę.A pomyśleć ze miesiąc temu sam w tym siedziałem B) B) B)

Opublikowano

Witam a ja zaproponuje kredyt z lini mr małe oprocentowanie do 15lat w tym 2 lata karecji bo jesli biezesz na prow to mysle ze zaduzo niema co sie zastanawiac połowe wruca i zostanie tyle do spłaty co bys musiał dac za uzywke a nowy to nowy

No dobra wszystko pięknie ale najpierw trzeba wziąść kredyt na całość i od tego prowizje zapłacić, zapłacić firmie przygotowującej papierki itd, a jak to jest np. w bgż biore kredyt na prow na maszyny i co pierwsze raty płace od całości, czy tylko spłacam już tak jakby po dofinansowaniu oraz odsetki od całości na poczatku, w jaki sposób działają te kredyty do prow?

 

2ga sprawa jak jest z tym prow przy chodowli słysząłem że łatwoej że tylko kolczyki u bydła sprawdzają to prawda?

No i kiedy rusza kolejny nabór i ile czasu wcześniej wziąść się za to żeby to ogarnąć? będzie losowanie czy co jak myślicie czy kazdy dostanie kto złoży bo chęci mam duże tylko czy napewno będzie to 50% bo przy kredycie preferencyjnym nie załapałem się na max dopłaty do oprocentowania i boje sie że tu też tak będzie a za 40% netto szkoda se dupe zawracać

Opublikowano

@jan2130 .Jak ja załatwiałem formalności na zakup maszyn z prow, to z tego co dowiadywałem się w paru bankach to jeżeli będzie się ktoś ubiegał o zwrot z agencji części poniesionych kosztów z zakupionych np. maszyn i weźnie na to kredyt z lini młody rolnik to nie przysługuje mu wtedy zwrot części kosztów bo agencja dopłaca do oprocentowania kredytu młody rolnik.

Opublikowano

A za używkę to jak ty chcesz zapłacic?? Też mam taki problem w chwili obecnej nad ciągniczkiem pomocniczym, myślałem nad używka ale trzeba dac jakies 40-50 tys, za taki siaki stan i kilka tysiecy godzin pracy w nim. Wiec wole sie sprężyc i dolożyc na nowego.

Opublikowano

Jeszcze jest przyznawana moc ciągnika na posiadane hektary jak się nie mylę i wtedy nie dostaniesz tego co chcesz i ciągnik może okazać się za słaby ,potwierdzacie?

Opublikowano

Jedynym wyjściem jest tylke Leasing ponieważ maszyna nie może być na Twoje nazwisko dopiero po losowaniu można maszyne przerejstrowac na siebię a co do PROWU to raczej niema co wybiegać w przyszłość bo pieniążki sie zkończyły i naboru następnego może nie być a jak będzie to mała pula.

 

Zasłaby to nie może być zaduży ciągnik ale to wszystko jest na stronie AriMr cała tabelka.

Opublikowano

no racja netto, moj błąd

 

 

Za 18 % wartości nie ma szans żeby wyszło. Vat żeby US oddał trzeba najpierw zapłacić.

B)

 

vat od środków trwałych moźna odzyskać bez wykazania sprzedażyproduktów z twojego gosp.

 

 

z kredytu preferyncyjnego nie moźna wziąć maszyn na prow

 

ja wole pokombinować, poczekać, powkur... się niż kupować kolejny używany ciągnik, bez kitu!!!

Opublikowano

niema nic lepszego niż nowy traktor jak nie masz kasy to polecam leasing tyle że to zamiast tego farmera to Zetora polecam a co do leasingu to jam mam tak że 45 % ceny wpłaciłem i potem zależy na ile lat chcesz koszt leasingu to przy ciągniku za 100 parę tyś. wychodzi ok. 20 tyś na 5 lat więc jest do wytrzymania B))

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Zakładając ze macie zwrot 60% a ciągnik kosztuje 122tyś. brutto. To zwrotu od ceny netto macie 60tyś., podatku zwrócą Wam 22tyś, czyli zwrotu jest 82 tyś. 122 - 82= 40tys, czyli tyle wyniesie Was traktor o wartości 122tyś. Nie mniej, nie więcej ostatecznie za ciągnik zapłacicie 40/122 * 100%=32.8% ceny brutto.

Opublikowano

No właśnie @Bobekfarmer a zapomniałeś doliczyć około 1-2 tyś za same wydanie świstków do załatwienia dofinansowania i kredytu, 2% prowizja dla banku czyli ze 2 tyś, 1 tyś wypełnienie wniosku lub ze 2-3 tyś dla firmy która zajmie się dofinansowaniem, ubespieczenie ciągnika 1 tyś pln, do tego jeszcze inne drobne opłaty no i zapewne do puki agencja nie wypłaci dofinansowania płacimy odsetki od całego kredytu tak? podsumowując obsługa tego to koszt mniej więcej kilku tysięcy pln B) nie wspominając o nerwach i czasie i jeżdzeniu do agencji

 

ps. autor tematu pytał chyba czy warto brać nowy ciuągnik jeśli za mleko ma 3,5tyś ale nie napisał nic więcej wazniejsze poza tą informacją będzie chyba jeszcze ile ma ziemi i czy coś poz a mlekiem jeszcze produkuje oraz czy ta wypłata za mleko to brutto czy netto lub ile ma krów?

Bo z tych informacji które podał to nowy ciągnik może być za dużym obciążeniem

Opublikowano

Witam Ferdek07 ty to juz we wszystkim widzisz takie koszta ze szokteraz kazdy sznujacy sie diler biznes plan czy wnioswk pod spo robi za darmo tylko trzeba wybrac ten ciagnik co w grucie zeczy nie jest takie łatwe co sie sam na własnej skuze przekonałem a co do prowizji bankowej no cuz mnie niestac zeby kilepnac na stoł 200tys z własnej kieszeni wiec ta prowizje jakos przelykam a zreszta jak jestes stałym klijetem to ci urwia troche na prowizji bez tych kredytow to 3/4 rolników nie mogło by sobie pozwolic na kupno nowych maszyn wiec moja rada bierz nowke

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez cemaxx
      Poszukuję ciągnik z funkcją WOM zależny i możliwością jego włączenia na postoju. Wykorzystuje obecnie takie dobrodziejstwo w c360. Zamierzam jednak odmłodzić nieco sprzęt i zakupić coś o połowę młodszego. Wiem że Zetor przynajmniej w kilku modelach taką opcję posiada. 
      Czy znacie ciągniki oferujące dokładnie taką samą funkcję? WOM zależny musi działać na postoju.
    • Przez Mateusz_105
      Witam stoję przed zakupem ciągnika używanego i mam na oku te New holland td5010 / td80 ,Kubota m6060, farmtrac 675 którego wybrać a może coś innego?
    • Przez Sid1996
      Witam forumowiczów.
      Przymierzam się do zakupu mini traktorka 4x4. Do czego ma mi być potrzebny? W chwili obecnej głównie do ciągnięcia przyczepki max 600 kilo. W późniejszym terminie mam planach używać go do odśnieżenia kawałka podwórka i drogi dojazdowej ok. 30m., uprawy ok. 20 arów lekkiej ziemi. I teraz do sedna, co wybrać? Nowy typu Yato 4×4 YT-85830, CRONA CR254, czy używany japoński (jaki i gdzie - polecani sprzedawcy)? Budżet do 30 tysięcy (im mniej, tym lepiej).
    • Przez Romek112
      Cześć wszystkim!
      Potrzebuję porady od doświadczonych w temacie kukurydzy. Do tej pory u mnie na gospodarstwie (80 ha) królowały głównie ziemniaki, ale w tym sezonie chcę spróbować sił z kukurydzą.
      Mój główny koń roboczy to Zetor 16245 (ok. 160 KM). Maszyna silna i ciężka, więc uciągu mu nie brakuje, ale zastanawiam się, co pod niego najlepiej dokupić, żeby przygotowanie pola pod kukurydzę szło sprawnie i z głową.
      Głównie myślę o agregacie:
      Co polecacie pod taki ciągnik i taki areał? Myślałem o jakimś kompaktorze 4 lub 5 metrów (np. Lemken, Bednar albo nasze polskie typu Agro-Masz). Czy 16245 da radę w 5 metrach na średniej ziemi, czy lepiej zostać przy 4 metrach i mieć zapas mocy?
      Czy lepiej iść w kompaktora, żeby zrobić „lustro”, czy zwykła talerzówka z dobrym wałem wystarczy pod kukurydzę?
      Może macie kogoś konkretnego do polecenia, kto zajmuje się tym tematem, jakaś firma na terenie podkarpackim?
      Druga sprawa to siewnik, celuję w 6 rzędów z podsiewaczem nawozu. Macie jakieś sprawdzone modele, które nie kosztują miliona, a robią dobrą robotę z tym Zetorem?
      Z góry dzięki za każdą podpowiedź! Pozdrawiam!
    • Przez Krzyszt0f
      Witam, ciągnik Massey Ferguson 7s155 jaką skrzynię wybrać dyna 6 czy dyna vt? Jak polecacie? Wiadomo że bezstopniowa wygodniejsza ale czy jest sens? Ciągnik będzie jako główny na gospodarstwo czyli orka uprawa obornik gnojowica prasa itp, najdalej pole jakie mam to 7 km od domu a tak to mniej więcej w okolicy 1/2km. Już byłem zdecydowany na dyna 6 (tym bardziej że obecny ciągnik mam na dyna 4) ale tak widzę że co raz więcej rolników bezstopniowe bierze i coś w nich musi być 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v