Skocz do zawartości
Dawid777

Przedni balast (obciążniki)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Balast
Dawid777    0

Stałem się właścicielem ciągnika JD Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> JD 6100 i nie wiem czy warto zainwestowac w obciążniki, będzie to ciągnik główny i będzie wykonywał cięższe pracę (gruber 2.2, pług 3 na sprężynach, siewnik 3m, agregat 2.7 z 4 bronami) oraz rozsiewacz Amazone ZA-F 1003 i przyczepki. Czy on w polu nic nie daje jak mówią niektórzy w mniejszych maszynach?

Z góry dziękuje

Pozdrawiam.

Dawid777 :lol:

jaro    163

Zależy jak jest zbalansowany i ile waży-ja mam w 5720 bardzo lekki przód więc do ciężkiego pługa obciążniki są obowiązkowe

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    570

ja bym założył ale takie łatwo zdejmowalne - w zetorze dokladałem obciążenia w zależności od maszyny jaką ciągnąłem. Teraz będzie tuz więc będe woził bombe

jaro    163

Mój pług to Unia 4x35 na resorze i zdaje się być cięższy więc ze swoim nie powinieneś mieć jakichkolwiek problemów-co do uciągu-to owszem z obciążnikami jest sporo lepiej.

PS.Tak sobie spojrzałem na Konedata i wygląda że nasze ciągniki są bardzo zbliżone wymiarami i osiągami-więc tak jak powyżej pisałem...

ja bym założył ale takie łatwo zdejmowalne - w zetorze dokladałem obciążenia w zależności od maszyny jaką ciągnąłem. Teraz będzie tuz więc będe woził bombe

Gdzieś (chyba w Profi) widziałem fajny patent jak przerobić obciążniki na takie szybko zakładane-potrzebny jest co prawda drugi ciągnik z ładowaczem (ale mam biggrin.gif więc no problem) i chyba sobie zrobię na wiosnę.

Będzie TUZ czyli i ciągnik wybrany biggrin.gif .

Dawid777    0

Ja myślałem nad dokupieniem jednej skiby do mojego pługa żeby orac na 35cm na korpus, ale nie wiem czy mocy wystarczy... Jakby ktoś widział, a najlepiej miał zdjęcia jak wygląda skrzynka na kamienie to bym był bardzo wdzięczny :lol:

Mateush    2

ja bym pronowłą załozyć:lol: im dlurzy sprzęt tym bardziej "buja" ciągnikem no i im cieższy oryginalne obciazniki do JD to wydatek rzędu 2000-2500tyś zł moze więcej;) ale przydatne są;[ ciagnik wtedy lepiej na przód ciągnie mój JD jest dosć długi ale np przy złożonym agregaci i przy pługu go buja na drodze... ale ja mam przedni tuz więc wystaczy beczka zalana betonem;d

jaro    163

Pewnie są tyle że miałem nadzieję że coś doszlusuje do Twojej stajni jeszcze w tym roku...

Dawid777    0

Mam jeszcze takie pytanie, ponieważ z ciężką maszyną taką jak gruber jadąc po drodze z obciążnikiem będą się szybciej zużywac przednie opony, ale jadąc bez to tylne też się będą szybciej zużywac tak? Ja mam problem bo pole mam oddalone o 8km a może w tym roku zaczne obrabiac pole które jest oddalone o 15km, opony są nówki radialki, co myślicie lepiej z obciążnikiem czy bez?

yacenty    570

jaro: bilans 2009 jest in minus, ale w 2010 coś dojdzie większego dawid: do cięższej maszyny musisz mieć obciazniki, jak nie przesadzisz i bedziesz uzywał tylko do ciezkiej roboty to wtedy spokojnie o opony

jaro    163

Powiem tak-znajdź takiego któremu 2009 rok się udał biggrin.gif .

Dawid-zdaje się że masz wersję 30 km/h ?No to i o opony powinieneś być spokojniejszy biggrin.gif

Dawid777    0

Ja tam nie narzekam na rok 2009, wymieniłem praktycznie cały park maszynowy (pług, siewnik, rozsiewacz, przyczepa, ciągnik), zejście z uprawy ziemniaka. A tak związane z tematem to ile mogę na przód włożyc kg żeby przód nie ucierpiał? 500kg czy to już za dużo? W 2010 pomyśle nad jakimś lekkim agregatem 3m do siewnika :rolleyes: Tylko oponki mam trochę wąskie przez co będzie duży nacisk (na przodzie 12 na 28 radialne). Widziałęm na allegro po 200zł za sztukę takie po 50kg do jd i ciękawi mnie to że oni je przysyłają :D nie wyobrażam sobie kuriera z paczką 500kg :)

Mam skrzynię 15/5 30km/h mechaniczna

yacenty    570

wczoraj gadałem z handlarzem - mowił ze do ciagnika 120km bomba powinna miec do 600kg, wiecej to do duzych ciagników. Do takiego jak twoj to celowałbym w coś pokroju 300-400kg

majranjd    8

Ja mam 500 kg na przednim tuz i z pługiem jest na styk...

Jak możesz to kupuj ile sie zmieści na mocowaniu :rolleyes: tu tylko kasa Cię ogranicza...

majranjd    8

U mnie 72 Km jest chyba 700kg obciazenia na przodzie

Jak widać moc nie gra roli, tylko to co z tyłu wisi i jakie opony (czy zużyte)

Dawid777    0

Opony wszystkie 4 nówki radialki, a z tyłu jak narazie to różnie, przeważnie ciężary ok. 1t (siewka gruber) a pług to bardzo do tyłu jest przesunięty więc chyba daje to samo co te maszyny :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TraktortoZetor
      Mam problem z moim JD 6200. Mianowicie chodzi o to że potrzebuję wyciągnąć wałek łączący silnik ze skrzynią biegów. Odkręciłem wałek od skrzyni biegów i od silnika bodajże na 6 śrubach tłumik drgań. Teraz ten wałek nie chce wyjść. Pytanie jak wyciągnąć ten wałek? Muszę silnik wyciągnąć czy jak? 
    • Przez zuwar
      Mam problem z niedziałającymi  światłami stop w JD 7700. Bezpieczniki wszystkie całe, zasilanie na przełączniku przy pedale - jest. Czy po drodze jest jeszcze jakiś przekaźnik ? Może ktoś ma schemat elektryki do tego modelu.
    • Przez radeklegia
      Witam.potrzebuje opisu bezpieczników bo na tej klapce to nic nie ma.i chciał bym się dopytac co do oświetlenia zegarów i radaru czy tam się wymienia jakieś żarówki. ?
    • Przez roxor
      Witam panowie mam taki problem z john deere 6900 mianowicie problem polega na tym ze ciągnik zapala normalnie chodZi i wszystko wydaje sie byc dobrze a po chwili gasnie. gasniecie wyglada tak jak by ciagnik miał odcinane paliwo i jak zgasnie to nie mozna go uruchomic czasami przez chwile a czasami przez dłuzszy czas tj ok 30 min pozniej ciaggnik zapala normalnie i nie jest ani zapowietrzony ani nic zapala tak jak by go ktos normalnie zgasił i zapalił moze ktos sie z czyms takim spotkał lub wie co to moze byc prosił bym o jak najszybsza podpowiedz dziekuje i pozdrawiam.
    • Przez tomrolnik
      panowie tak jak w temacie prosilbym o opinię tego traktora ponieważ przymierzam się do zakupu tego modelu z góry dzięki za odpowiedź