Skocz do zawartości
akaku

Uszczelki do kabiny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akaku    69

Jakie macie w swoich Ursusach c385 uszczelki pomiędzy ramą od kabiny a dźwiami, bo ja tam nie mam żadnych i jest szpara ;)

Adrianos    30

widziałem u pewnego rolnika jak z maty legowiskowej (piankowej) miał powycinane właśnie uszczelki jednak nie był to c385 coś większego na 6garów

akaku    69

No tak ale one mają taką sama kabinę ;)

Ja myślę aby coś przykleić jakieś uszczelki

Wiadomość z agroFakt.pl

akaku    69

No tak ale mi chodzi o te orginalne bo co kupię uszczelkę to albo nie pasuje albo jest za mała a jak się zamknie dźwi to szpara jest dość duża ;)

piciaj    31

kup ze zlomu od malucha uszczelke , a w kolo obetnij troche ten profil w kolo tak zeby został plaskownik wystajacy prostopadle i na niego wcisnij ta uszczelke, jak mielismy jeszcze 385 i bylo git ;) aaaa przy cieciu szlifierka uwazaj zeby iskier w szyby nie po wtapiac

rafal13113    98

ja mam pozakładane u siebie uszczelki takie jak w nowych ciągnikach tylko trzeba było robić całą ramkę na uszczelki od nowa ale teraz nie ma możliwości żeby jakaś kropla wody czy coś innego dostało się do kabiny

akaku    69

Aha. Właśnie niedługo się wybieram się na złom i myślę aby kupić uszczelki od Fiata 126p ale czy coś trzeba tą ramkę wtedy przerabiać???

Gacuseks    2

Panowie mam pytanie, czy da radę wymienić uszczelki w drzwiach kabiny,Ursusa 1012 ;

- jak to zrobić,

- czy trzeba rozginać te blaszki które przytrzymują starą uszczelkę,

- czy po założeniu nowej nie ma ona tendencji do wypadania

Dzięki za wszelkie info. Pozdrawiam

Godlech912    0

Lepiej przyspawać takie cienkie płaskowniki do ramy albo do drzwi i dać do nich taką uszczelkę jak jest w nowych ciągnikach albo samochodach. Mam nawet w chacie takiej uszczelki nowej ok. 8m. Jest gruba i przede wszystkim miękka- doskonale uszczelnia. Bo ta standardowa jest za twarda...

pooch    58

Da radę.

We wszystkich ciągnikach mam wymienione uszczelki drzwi

tego typu.

Więcej to fakt mieliśmy gimnastyki z wlożeniem niż wyjęciem, ale z powodzeniem. Nic nie lata i nie wypada :)

mocher    8

Witam mam pytanie odnośnie wagi kabiny w c385 ile może ona ważyć,czy dam radę ściągnąć ją turem c330, bo mam zamiar malować i pasowałoby ja wyciągnąć i mała operacja też przy okazji pewnie będzie :ph34r:

Edytowano przez mocher

pooch    58

Mam jeszcze fragment w domu, podaj mi na PW adres e-mailowy to zrobię Ci dokładne zdjęcie i wyślę.

pooch    58

Pewnie, że tania :)

Ja dałem wtedy około 105 zł za 20 metrów.

UrsusFan1222    23

@Pooch trzeba przerabiać fabryczne rynienki, aby zastosować rodzaj uszczelek który pokazałeś ? U mnie są fabryczne uszczelki o przekroju prostokąta wciskane w rynienkę.

arturek29    1

A ja mam problem z montażem tych dwóch szyb z tyłu nad podnośnikiem w c 385. Mianowicie posiadam szyby które były tam kiedyś założone ale wypadły no i tak zeszło z ich założeniem ze 2 lata. Problem z tym że nie mam już do nich uszczelek które tam były, kupiłem zwykłą uszczelke taka na jaką mam montowane resztę szyb ale coś nie pasuje, szyba wchodzi między rant ramki ale niema już miejsca żeby tam zamieściła się uszczelka. Jak u was jest to zamontowane?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawlus224
      Mam takie pytanie do uzytkowników cięzkich ursusów (ciężkich zetorow rownież) mianowicie zblizaja się chlodne dni , wiec podłaczylem orginalna nagrzewnice czy jak to się fachowo nazywa w mojej 385 , ale okazalo się ze jest uszkodzona (cieknie) a że slyszalem gdzieś że w tych ciagnikach jest ona malo wydajna i słabo grzeje (co nie wiem czy jest prawdą bo to pierwsza zima 385 u mnie) więc zastanawiam sie czy nie zamontowac jakiejś innej np. od samochodu FIAT 125P lub syrena 104 czy bedzie ona lepszym rozwiazaniem ?

czekam na wasze opinie i rozwiazania jakie macie w swoich ciagnikach .

P.S. pozdrawiam AGROFOTOWICZÓW I AGROFOTOWICZKI
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jak w temacie jaka jest różnica między oponami. Mam w Ursusie 912 założone 16,9 R34 i zastanawiam się nad zmianą na 18,4 R34. O ile są wyższe, szersze, jak to się przełoży na moc ciągnika.
    • Przez kamillo
      Koledzy wiecie gdzie kupic bądź zamówić gruby dach z tapicerką w woj mazowieckim najlepiej tak okolice wysokiego bądz białystok taki jak np: produkuje firma naglak bo zamierzam zmienić w swoim ursusie a w tej firmie tylko odbiór osobisty , to nie widzi mi sie pół Polski jachać
    • Przez tom31
      Jakie naklejki i piktogramy były klejone w ursusie 1224  i na których elementach.Pytam dlatego iż niebawem bede bawił sie w kosmetyczke ursusa i chiałbym przywrocic to do stanu pierwotnego moj jest z 1991r  i zastanawiam sie nad kolorem czerwien czy zolty jest obecnie zolty i dach w jakim kolore zamowic doradzcie cos! a odnosnie naklejek to piszcie badz wrzucajcie foty naklejek gdzie przyklejone i jakie
    • Przez Krol295
      witam mam pytanie moze banalne. Mianowicie chodzi mi o to jak zalozyc górną szybę w drzwiach w ursusie 912. Prosilbym o instrukcje punkt po punkcie.