Skocz do zawartości
Filipo

Rejestracja trzody

Polecane posty

Filipo    4

Jak to jest z rejestracja trzody czy jest taki obowiązek??? Czy tylko trzeba prowadzić księgę rejestracji????????

Cihu    123

Ostatnimi czasy zrobiła sie moda na nabijanie postów chyba. A zakładane tematy są bynajmniej bez sensu.

Wiadomość z agroFakt.pl

Filipo    4

Jesli nie na ten dział to sory i prosze medatorów o przeniesienie.

Skoro trzeba rejestrowac, no ale w skupie odbierają jeszcze swinie wiec jakto jest?

Boo świnie juz teraz powinny miec kolczyki tak jak krowy?????????

Cihu    123

kolczyki nie wchodzą w gre. kolczyki obowiązywały z 6 lat temu i tylko ze 2 miesiące. prowadzisz ksiege urodzonych i sprzedanych wysyłasz to do oddziału regionalnego i wszystko gra

Filipo    4

Aha, czyli żadnych kolczyków ani tatuazy nie trzeba??? tylko tą księge prowadzic? no tak ale w ksiedze w ostatniej rubryce jest miejsce na numer identyfikacyjny.

Dodi    105

Jak sprzedajesz do ubojni to tatuaż trzeba i kartkę od weterynarza ze zwierze jest zdrowe

rafff24    26

kolczyki nie wchodzą w gre. kolczyki obowiązywały z 6 lat temu i tylko ze 2 miesiące. prowadzisz ksiege urodzonych i sprzedanych wysyłasz to do oddziału regionalnego i wszystko gra

coś Ci się pomyliło

dla świń: "wytatuowaniu numeru identyfikacyjnego zwierzęcia gospodarskiego albo założeniu na lewą małżowinę uszną kolczyka z numerem identyfikacyjnym zwierzęcia gospodarskiego, albo duplikatu kolczyka"

...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::...

odnośnie terminów zgłoszeń:

...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::...

Filipo    4

No to jak jest w końcu z tymi kolczykami??? Trzeba czy nie trzeba?????Czy wystarczy prowadzic księge?

GoRAL1    63

Księgę trzeba prowadzić ,

a dzień przed sprzedażą trzeba oznakować numerem siedziby stada ( kolczykiem lub tatuażem ) zgłosić się do lekarza weterynarii aby wystawił zaświadczenie ( na podstawie decyzji od lekarza powiatowego że stado jest wolne od choroby Auszkiego)

do zaświadczenia trzeba podać nr rejestracyjny i miejsce sprzedaży

Filipo    4

bo ja oddaje poprzez posrednika do ubojni i jak oni przyjeżdżaja to wtedy tatułują swinie na wadzze.

Filipo    4

Sory że pisze posta pod postem ale mam sprawę.

Kupiłem prosięta na targowisku z kolczykami tyle ze niebyły rejestrowane tylko maja założone kolczyki z numerem siedziby stada tego od kogo kupiłem. Czy mogę je teraz zarejestrować na siebie??????????/

rafff24    26

Skontaktuj się ze sprzedającym, i powiedz co i jak, bo jak nie to będzie go później agencja wzywać, musisz mu podać Swój numer stada

Filipo    4

Jak mam się z nim skontaktować jak nic nie zostawił żadnych namiarów...no właśnie jego będą ścigać ale on i moich żadnych namiarów niema.

A jeśli chodzi o mnie to bym musiał je zarejestrować na własnych kolczykach ze swoim numerem stada???????????/

lukaczmarek    265

Jak zarejestrujesz je na jego nr to ty musisz zgłosić zakup a on musi zgłaszać urodzenie i przemieszczenie. Jak masz maciory to poprostu zgłoś urodzenie jako swoje i tyle

Filipo    4

No ale nie mogę zgłosić swojego urodzenia na tych kolczykach które już mają????????/

Człowieku jeśli nie chcesz mieć problemów to wyjmij te kolczyki i zgłoś je jak od swoich macior(przy sprzedaży strzelisz tatuaż swego numeru). Bo inaczej powiatowy weterynarz da ci po d*pie, jak kupujesz od kogoś prosiaki i chcesz je potem zgłosić legalnie to wymagaj od sprzedającego świadectwa od weterynarza że stado jest wolne od aujaszkiego i numer gospodarstwa z właścicielem

jacekw1224    1

Ale kolega może te świnie sprzedać do ubojni tylko wtedy w rubryce przemieszczenia świniek na kartkach w pierwszej rubryce wpisujemy nr swojego gospodarstwa a niżej numer tatuażu świń lub kolczyka swój nr gospodarstwa lub w tym przypadku nr gospodarza od którego są świnki bo jeśli ten pan zrobił przemieszczenie to te świnki są u kolegi na stanie. A jeśli nie mamy nazwiska ani adresu gospodarza tylko nr gospodarstwa wtedy możemy iść do ARiMR trochę nabajerować i oni powinni nam dać namiary na gościa(u nas są spoko w biurze agencji raz kupiłem cielaka z kolczykami ale gościu nie dał mi paszportu i miał mi go przysłać ale nie wywiązywał się z tego więc go ścignąłem dali mi adres nazwisko i nawet nr tlf) :)

MTZ1    0

A czy słyszeliście o nowych drukach kart wsadowych do ksiąg świń? Nowe obowiązują od 25,01,2011r. i po tej dacie powinno się prowadzić księgi e po nowemu. Na stronie Agencji można znaleźć nowe wzory kart wsadowych ksiąg świń i bydła.

vvojtas1    25

Jak to jest z rejestracja trzody czy jest taki obowiązek??? Czy tylko trzeba prowadzić księgę rejestracji????????

Od powszechnego obowiązku rejestracji istnieje wyjątek tzn. Bez rejestracji można trzymać jedną świnie na własne potrzeby i nie trzeba powiadamiać o tym fakcie agencji.

Bawidamek    1

A powiedzcie mi czy jak np kupuje 100 swin i przechodza na mnie a je potem sprzedam nie wyrejstrowujac ich to bede mial jakas kare czy cos?

Damix    1

@Bawidamek Jak będą zarejstrowane to musisz je wyrejstrować :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam mam taki pytanie jak myślicie przez ile czasu w Polsce  będzie jeszcze pomór świń.Proszę o  komentarze i wiele odpowiedzi.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.
    • Przez Edziu
      Panowie od jakiegoś już czasu występuje problem z lochami w postaci braku apetytu po oproszeniu,do czasu oproszenia wszystko jest ok,natomiast z chwilą oproszenia prawie każda locha traci apetyt i nie chce jeść,pytałem lek-weta to jeden odpowiedział mi że tego się nie leczy tylko locha won z chlewni.Podaję antybiotyk,ale to nie działa locha nie chce jeść tylko pije wodę.Nie mam pojęcia gdzie leży przyczyna proszę o podpowiedz.Z góry dziękuje dousłyszenia